Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ

Το forum των φοιτητών Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ
 
ΦόρουμΠόρταλnew postsπρόγραμμαLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 dnd test campaign i

Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 36
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

dnd test campaign i - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: dnd test campaign i   dnd test campaign i - Σελίδα 5 I_icon_minitime27th Δεκember 2009, 2:51 pm

τον κυνηγώ και καθώς τρέχω αρπάζω μια πετρα και την πετάω προσπαθώντας να τον χτυπήσω στο κεφάλι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




dnd test campaign i - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: dnd test campaign i   dnd test campaign i - Σελίδα 5 I_icon_minitime27th Δεκember 2009, 2:51 pm

The member 'ecatodarcus' has done the following action : Dices roll

'D20' : 9
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




dnd test campaign i - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: dnd test campaign i   dnd test campaign i - Σελίδα 5 I_icon_minitime27th Δεκember 2009, 2:52 pm

Εγώ παίρνω το μαχαίρι από κάτω και γυρνάω να μιλήσω στον μαγαζάτορα.

(αν παραμένει εκεί. Θα περιμένω να τελείσεις με το κυνηγητό του ecato πρώτα, αυτός ο ζήλος των paladin πια! Very Happy)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




dnd test campaign i - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: dnd test campaign i   dnd test campaign i - Σελίδα 5 I_icon_minitime27th Δεκember 2009, 3:09 pm

η πετρα αστοχει και ο κλεφτης στριβει σε ενα στενο στα 150 ποδια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 36
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

dnd test campaign i - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: dnd test campaign i   dnd test campaign i - Σελίδα 5 I_icon_minitime27th Δεκember 2009, 3:15 pm

(παρα τρίχα γαμώτο)
αρχίζω να τρέχω και αν μειώνω την απόσταση συνεχίζω μέχρι να τον φτάσω αν όχι σταματώ και γυρνώ πίσω στον Wade.
συγχρόνως φωνάζω
σταματήστε τον!!!κλέφτης!!!κλέφης!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




dnd test campaign i - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: dnd test campaign i   dnd test campaign i - Σελίδα 5 I_icon_minitime27th Δεκember 2009, 3:22 pm

φτανεις στο στενο, αλλα δεν βρισκεις τιποτα. πισω στον wade.( 75 exp εκαστος)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




dnd test campaign i - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: dnd test campaign i   dnd test campaign i - Σελίδα 5 I_icon_minitime27th Δεκember 2009, 3:39 pm

εγώ πειράζει που δεν καταλαβαίνω...??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




dnd test campaign i - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: dnd test campaign i   dnd test campaign i - Σελίδα 5 I_icon_minitime27th Δεκember 2009, 3:45 pm

eirina έγραψε:
εγώ πειράζει που δεν καταλαβαίνω...??
όχι αλλά αν θες να μάθεις ψάξε στο net για d&d
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




dnd test campaign i - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: dnd test campaign i   dnd test campaign i - Σελίδα 5 I_icon_minitime27th Δεκember 2009, 4:04 pm

O Wade, φορώντας ένα ψεύτικο χαμόγελο και προσπαθώντας (με δυσκολία) να δείξει ότι ενδιαφέρεται, ρωτάει τον καταστηματάρχη:

Είστε εντάξει? Τι σας έκλεψε?

Edit: απορίες κτλ γράφετε στο άλλο (FAQ) για να μη χαλάει πολύ αυτό το τόπικ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 36
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

dnd test campaign i - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: dnd test campaign i   dnd test campaign i - Σελίδα 5 I_icon_minitime27th Δεκember 2009, 4:16 pm

o Eldur φθάνει τρέχοντας στον καταστηματάρχη και λαχανιασμένος ρωτάει

είστε καλά κύριε?δείχνετε να έχετε χτυπήσει αρκετά...πάμε σε έναν γιατρό να σας δεί
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




dnd test campaign i - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: dnd test campaign i   dnd test campaign i - Σελίδα 5 I_icon_minitime27th Δεκember 2009, 4:51 pm

πανε οι εποχες παλικαρι μου που περισευαν τα χρηματα για κληρικους. εδω, οπως οπως θα τα κατφερω μονος μου. κριση βλεπεις, κανεις δεν αγοραζει τιποτα, τα μισα μου εμπορευματα λεηλατουνται στο δρομο για την πολη και τα κλεβουν αλητες σαν αυτον(εκει ο wade πρεπει να αρχισε να σφυριζει αδιαφορα).
να βλεπετε αυτο το μαχαιρι? απο το τελευταιο φορτιο που μου παραδωθηκε ακεραιο-ενα μηνα πριν.ειναι ενα σωστο κομματι τεχνης, απο τους σιδεραδες της Dorgnad. πραγματικα με σωσατε, ελατε να σας δωσω την ανταμοιβη σας. (20gp εκαστος). α, και οτι θελετε απο μενα- ξερω πολλους σε αυτην την πολη και θα σας κανω εκπτωση το ενα πεμπτο της τιμης για οτι θελετε απο το μαγαζι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




dnd test campaign i - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: dnd test campaign i   dnd test campaign i - Σελίδα 5 I_icon_minitime27th Δεκember 2009, 9:20 pm

Σ' ευχαριστούμε. Εγώ είμαι καινούργιος στην πόλη και ψάχνω απασχόληση για να βγάλω κάποια χρήματα αλλά δεν ξέρω ακόμα τα κατατόπια. Ό,τι πληροφορίες και γνωριμίες έχεις θα είναι ανεκτίμητες. Και πρέπει να αγοράσω κάποια πράγματα οπότε θα έρθω τώρα κιόλας στο μαγαζί σου. λέει ο Wade καθώς τσεπώνει τα χρυσά νομίσματα. Περιεργάζεται για λίγο ο μαχαίρι που μάζεψε στα χέρια του καθώς περιμένει απάντηση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




dnd test campaign i - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: dnd test campaign i   dnd test campaign i - Σελίδα 5 I_icon_minitime28th Δεκember 2009, 10:32 am

περαστε μεσα, να τα ουμε με την ησυχια μας. οσο, για αυτο, επιτρεψε μου να το κρατησω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




dnd test campaign i - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: dnd test campaign i   dnd test campaign i - Σελίδα 5 I_icon_minitime28th Δεκember 2009, 11:08 am

Ναι, βεβαίως... απαντά ο Wade και επιστρέφει το μαχαίρι.Εσύ θα έρθεις? ρωτά τον Eldur.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 36
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

dnd test campaign i - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: dnd test campaign i   dnd test campaign i - Σελίδα 5 I_icon_minitime28th Δεκember 2009, 11:16 am

ναι ναι βεβαίως φίλε μου απάντησε ο Eldur καθώς έβαζε στον σάκο του το ατσαλένιο κομμάτι που είχε προηγουμένως βρεί
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




dnd test campaign i - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: dnd test campaign i   dnd test campaign i - Σελίδα 5 I_icon_minitime28th Δεκember 2009, 1:06 pm

εχω εναν φιλο πανδοχεα με ωραια δωματια και οχι ασχημο φαγητο. πειτεε του οτι σας στελνω εγω και θα σας κανει εκπτωση(4s.p.το δωματιο και 5sp τα 2 γευματα)
κατα τα αλλα, αν θελετε δουλεια, μπορω να σας προσλαβω ως φρουρους για το καραβανι μου. μεροκαματο 2s.p. ο καθενας. θα σας δωσω και απο ενα οπλο, το οποιο μετα απο 1 μηνα θα το κρατησετε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 36
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

dnd test campaign i - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: dnd test campaign i   dnd test campaign i - Σελίδα 5 I_icon_minitime28th Δεκember 2009, 1:18 pm

ακούγεται ωραία η προσφορά σου για δουλειά κύριε. εγώ θα το ήθελα τουλάχιστον μέχρι να βρώ κάτι πιο περιπετειώδες. μήπως ξέρετε που θα μπορούσα να δώσω αυτό το κομμάτι ατσάλι για να το κάνουν κάτι χρήσιμο, για παράδειγμα μια περικεφαλαία ή ένα σπαθί κάτι τέλος πάντων για μάχη?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




dnd test campaign i - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: dnd test campaign i   dnd test campaign i - Σελίδα 5 I_icon_minitime28th Δεκember 2009, 1:38 pm

Πολύ συναπαρστικό ακούγεται... σκέφτεται ο Wade και σηκώνει τους ώμους του.

Ευχαριστούμε. Το καραβάνι που πηγαίνει και πότε ξεκινά? Άλλους φρουρούς θα έχει? Όσο για το ατσάλι, νομίζω μπορώ εγώ να βρω κάποιον...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 36
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

dnd test campaign i - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: dnd test campaign i   dnd test campaign i - Σελίδα 5 I_icon_minitime28th Δεκember 2009, 1:55 pm

αλεπού φαίνεται ο τύπος, ας προσέχω σκέφτηκε ο Eldur
Μα δεν είπες οτι είσαι νέος στη πόλη και δεν ξέρεις κανένα; Να μην σε βάζω σε αναζήτηση και κόπο...
Αν βρείς κάποιον πές μου για να το πάω. Προτιμώ να κάνω τις δουλειές μου μόνος μου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




dnd test campaign i - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: dnd test campaign i   dnd test campaign i - Σελίδα 5 I_icon_minitime28th Δεκember 2009, 2:04 pm

Koίτα να δεις που τελικά κάτι υπάρχει σε αυτό το μεγάλο κεφάλι...

Πολύ ωραία τότε, απαντά αδιάφορα ο Wade. Θα σου πω αν μάθω κάτι.

Γυρνάει στον μαγαζάτορα. Πουθενά αλλού που να χρειάζονται τις υπηρεσίες μας? Απ' ότι βλέπω ο φίλος από δω φαίνεται να έχει κάποια στρατιωτική εκπαίδευση και εγώ επίσης μπορώ να χειριστώ το σπαθί. Έχω δουλέψει και ως κλειδαράς στο παρελθόν... οικογενειακή επιχείρηση... και σηκώνει το φρύδι με νόημα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




dnd test campaign i - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: dnd test campaign i   dnd test campaign i - Σελίδα 5 I_icon_minitime28th Δεκember 2009, 2:17 pm

το ατσαλι το κρατω εγω για 3 s.p, και αλλα 4 s.p. το σημερινο μεροκαματο
λοιπον, για εσας εχω τα εξης:
διαλεξτε το δανεικο(προς το παρον) οπλο απο αυτα.
dagger, mace,short spear,morningstar,light hammer,short sword,battleaxe,flail
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




dnd test campaign i - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: dnd test campaign i   dnd test campaign i - Σελίδα 5 I_icon_minitime28th Δεκember 2009, 2:23 pm

Εγώ θα πάρω το short sword και θα αγοράσω και ένα dagger. Πανοπλίες έχεις?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




dnd test campaign i - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: dnd test campaign i   dnd test campaign i - Σελίδα 5 I_icon_minitime28th Δεκember 2009, 2:43 pm

dagger 1g.p 6 s.p μονο για σενα
armors
padded 4gp
leather 8gp
hide 12gp
studded leather 20gp
shields
light wooden 2gp 4sp
heavy wooden 6gp
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




dnd test campaign i - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: dnd test campaign i   dnd test campaign i - Σελίδα 5 I_icon_minitime28th Δεκember 2009, 2:54 pm

Θα πάρω τη δερμάτινη. Πάρε και τα χρήματα. (9 gp, 6 sp)

(τελικά καμια άλλη δουλειά παίζει? να μας συστήσει κάπου τουλάχιστον?)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 36
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

dnd test campaign i - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: dnd test campaign i   dnd test campaign i - Σελίδα 5 I_icon_minitime28th Δεκember 2009, 3:07 pm

εγώ πάλι θα πάρω το short sword,dagger, heavy wooden shield, leather σύνολο 15 gp και 6sp.
Ορίστε πάρε και το κομμάτι ατσάλι μου, οπότε σου χρωστώ 15gp και 3sp
σωστά κύριε?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
dnd test campaign i
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 5 από 10Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» OOC - Campaign I
» Campaign I

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ :: Συζητήσεις :: Γενικά :: Παιχνίδια - Χιούμορ :: DnD-
Μετάβαση σε: