Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ

Το forum των φοιτητών Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ
 
ΦόρουμΠόρταλnew postsπρόγραμμαLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Campaign I

Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 19 ... 23  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 15 I_icon_minitime6th Φεβρουάριος 2010, 9:11 am

The member 'ecatodarcus' has done the following action : Dices roll

'D20' : 17
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 15 I_icon_minitime6th Φεβρουάριος 2010, 12:26 pm

Καθώς προσπαθείτε να ανάψετε φωτιά, ο Eldur και ο Maugoth απομακρύνονται λίγο ψάχνοντας τροφή. Επιστρέφουν μετά από 1 ώρα περίπου, τη στιγμή που ο ήλιος εξαφανίζεται τελείως, με τον πρώτο να φέρνει δύο λαγούς και τον δεύτερο τιποτα.

Οι τρεις που έμειναν πίσω έχουν συγκεντρωθεί κοντά στη φωτιά για να στεγνώσουν, με την Christine να τρίβει τα χέρια και πόδια της τρέμοντας ελαφρώς.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 15 I_icon_minitime6th Φεβρουάριος 2010, 12:26 pm

The member 'astavas' has done the following action : Dices roll

'D20' : 8, 4
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 15 I_icon_minitime6th Φεβρουάριος 2010, 2:16 pm

Χμμμ 2 λαγούς ε?Θα χρειαστούμε λίγο ακόμα φαγητό..εγώ μπορώ να φάω από τα δικά μου οπότε δεν χρειάζεται να με υπολογίζεται..

Τώρα είσαι καλύτερα christine?Ζεστάθηκες?

Θα πρέπει να ορίσουμε σκοπιές.Προτείνω να πάμε άνα 2 καθώς πρέπει να φυλάμε καλύτερα τώρα που έχουμε την christine εδώ..Θες να φυλάξουμε εμείς πρώτοι eldur και μετά οι maugoth-selpara?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

Campaign I - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 15 I_icon_minitime6th Φεβρουάριος 2010, 2:20 pm

βασικά για αρχή προτίνω να ανάψουμε άλλη μια φωτιά γιατί γίναμε πολλοί. δεύτερον να πάμε πιο κοντά στο ποτάμι για να έχουμε τα νώτα μας καλυμμένα.τρίτον να δέσουμε τον F γιατί μπορεί να γιατρευτεί και να μας την κάνει όσο θα κοιμόμαστε. τέταρτον όσον αφορά τις σκοπιές. θα πρότινα τις πρωινές ώρες να πάει κάποιος που δεν έχει καλή όραση όπως εγώ, και τις βραδυνές που είναι πισσα εσύ με τον Maugoth- i like to smash things- που έχετε καλή όραση. η cristine να κοιμηθεί ανάμεσα στις φωτιές για να ζεσταθεί περισσότερο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 15 I_icon_minitime6th Φεβρουάριος 2010, 2:22 pm

ok
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 15 I_icon_minitime6th Φεβρουάριος 2010, 2:30 pm

επισης εχω ρουχα, και μαλιστα ιδανικα για πορεια
της δινω το traveller s outfit
κρατω τα cleric s vestment
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 15 I_icon_minitime6th Φεβρουάριος 2010, 2:40 pm

Δεν νομίζω να χρειαζόμαστε άλλη φωτιά.Εκτός των άλλων θα πρέπει να φυλάμε μεγαλύτερο εύρος εκτός και αν την ανάψουμε για να βλέπουμε πιο μακριά..
Ας πάμε πιο κοντά στο ποτάμι..αν πάει να περάσει κανείς θα τον ακούσουμε.
Καλή ιδέα να δέσουμε τον F..
Δεν έχω πρόβλημα να πάω με τον Maugoth απλά θα πρέπει να βγάλουμε όλο το βράδυ..δηλαδή πως θα γίνει? Πρώτα Selpara για κανά 2ωρο, μετά εγώ&maugoth μαζί για κανά τετράωρο που θα είναι τελείως σκοτάδι και τέλος εσύ eldur για πάλι κανά 2ωρο?


Ουφ ήδη έχω αρχίσει να νυστάζω...
Sleep
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 15 I_icon_minitime6th Φεβρουάριος 2010, 2:43 pm

Σ'ευχαριστώ πολύ! λέει στη Selpara και παίρνει τα ρούχα. Πηγαίνει πίσω από ένα θάμνο και αλλάζει και επιστρέφει, με τα ρούχα να της πέφτουν λίγο μεγάλα.

Που θα κοιμηθούμε? Mπορώ να κοιμηθώ μαζί σου? λέει στη Selpara με αθώο ύφος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

Campaign I - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 15 I_icon_minitime6th Φεβρουάριος 2010, 2:45 pm

ok για την φωτιά και με τις σκοπιές.ας το κάνουμε έτσι! η cristine ας κοιμηθεί στην σκηνή της Selpara και όταν είναι να πάει για ύπνο θα πάει στου Grim που θα πηγαίνει για σκοπιά κτλ.πάω για ύπνο σηκώστε με όταν είναι η σειρά μου...καληνύχτα παιδιά λέει ο Eldur και κατευθύνεται τεντώνοντας τα χέρια του πρός την σκηνή του.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 15 I_icon_minitime6th Φεβρουάριος 2010, 2:52 pm

Εντάξει λοιπόν..ας γίνει έτσι..
Πάω και εγώ να την πέσω..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 15 I_icon_minitime6th Φεβρουάριος 2010, 2:58 pm

ZZZZZZZzzzzzzzzzZZZZZZZZZ AAAAAAAuuu zzzzZZZZZZZZZZZZZZZZ.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 15 I_icon_minitime6th Φεβρουάριος 2010, 3:00 pm

Κοίτα που δεν θα κοιμηθούμε ούτε σήμερα............ Evil or Very Mad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 15 I_icon_minitime6th Φεβρουάριος 2010, 3:02 pm

Αφού τρώτε πάτε για ύπνο όπως συμφωνήσατε, με τη Selpara να μένει ξύπνια στη σκοπιά. Περνάνε 2 ώρες χωρίς να γίνει κάτι.

(πείτε εσείς τώρα τι κάνετε γιατί μπερδεύτηκα)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 15 I_icon_minitime6th Φεβρουάριος 2010, 3:04 pm

Ε ψιτ maugoth..MAUGOTH..ρε maugoth ξύπνα!Σειρά μας..


Φυλάμε εγώ και ο maugoth για κανά τετράωρο(όσο είναι απόλυτο σκοτάδι..) και μετά eldur για 2 ώρες..(λογικά μετά έχει ήδη ξημερώσει και φεύγουμε..)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 15 I_icon_minitime6th Φεβρουάριος 2010, 3:05 pm

Ο Maugoth σηκώνεται νευριασμένος γτ τον ξύπνησαν πάνω στο καλυτερο σημείο...!!!!....αλλά έπρεπε να φυλάξει σκοπιά μιας και είχε νυχτώσει για τα καλά....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 15 I_icon_minitime6th Φεβρουάριος 2010, 3:08 pm

στο μεταξυ ετοιμαζω και τα μαγικα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 15 I_icon_minitime6th Φεβρουάριος 2010, 3:11 pm

Για να μην με πάρει πάλι ο ύπνος προσπαθώ να πιάσω λίγη κουβέντα με τον maugoth..

..εσύ πως κατέληξες εδώ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 15 I_icon_minitime6th Φεβρουάριος 2010, 3:21 pm

Εεεεεμμμ...να.....

Ο Maugoth γεμάτος ντροπή για το άτυχο παρελθόν του προσπαθεί να αποφύγει την ερώτηση...

ο κόσμος είναι κακός και άτομα σα και μένα δεν έχουν πολλές ευκαιρίες....απλά έτυχε...ήμουν περαστικός....εσύ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 15 I_icon_minitime6th Φεβρουάριος 2010, 3:35 pm

εγώ γυρνάω τον κόσμο και με την ευκαιρία πάω να δω και τον αδερφό μου..είχα ακούσει ότι είναι στην vaelistar για να γίνει μάγος ή κάτι τέτοιο..οπότε πήγαινα προς τα εκεί και σταμάτησα στο χωριό να ανεφοδιαστώ και να πάρω καμιά χρήσιμη πληροφορία..

Εσάς τα ορκ δύσκολα σας εμπιστεύεται ο κόσμος..το παρελθόν είναι νωπό ακόμα και θα περάσουν πολλά χρόνια/b]
(*) [b]μέχρι να αποδείξετε ότι δεν είστε κακοί..και μόνο που κυκλοφορείς σε αυτές τις περιοχές είναι μεγάλο ρίσκο!Ανά πάσα στιγμή θα μπορούσαν να σε σκοτώσουν εδώ πέρα..



Σημείωση
*Όταν έγινε ο πόλεμος μεταξύ καλού-κακού(περίπου 100 χρόνια πριν) ο Grim ήταν ακόμα παιδί(κάπου στα 20-30 θα ήταν..) και θυμάται λίγα πράγματα. Ο πατέρας του όμως είχε πολεμήσει και οι εντυπώσεις του grim(από τις διηγήσεις του πατέρα του και γενικότερα όσων είχαν πάρει μέρος) ήταν οι χειρότερες για τα ορκ και τις άλλες φυλές που κήρυξαν τον πόλεμο.Παρόλαυτα μπορεί για τους ανθρώπους να έχουν περάσει τα χρόνια αλλά για τα elf είναι σαν..χθες.

Γι' αυτό είπα τα παραπάνω..


Έχει επεξεργασθεί από τον/την hotdog στις 6th Φεβρουάριος 2010, 4:40 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 15 I_icon_minitime6th Φεβρουάριος 2010, 3:40 pm

Βuxaxaxax όχι πια ...έχω μάθει να προσέχω τον ευατό μου....αυτός που θα θελήσει να με σκοτώσει πρέπει να ρισκάρει και τη ζωή του...

Παρόλο το μίσος που γενικά υπάρχει μεταξύ half-orcs και elves ,του Maugoth του αρέσει η κουβεντούλα με τον Grim καθώς τον κάνει να νιώθει άνετα....

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 15 I_icon_minitime6th Φεβρουάριος 2010, 3:57 pm

χαχαχα!Το είδα στην σπηλιά!Φονικότατο χτύπημα!
Πάω να ξεμουδιάσω λίγο και να ελέγξω το χώρο..



Σηκώνεται και κάνει μια βόλτα γύρω από τις σκηνές...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 15 I_icon_minitime6th Φεβρουάριος 2010, 5:23 pm

Δεν βλέπει τπτ περίεργο, μόνο τους συντρόφους του και την Christine να κοιμούνται βαθιά μετά από μια τόσο κουραστική μέρα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 15 I_icon_minitime6th Φεβρουάριος 2010, 5:32 pm

---
(+4)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 15 I_icon_minitime6th Φεβρουάριος 2010, 5:32 pm

The member 'astavas' has done the following action : Dices roll

'D20' : 6
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Campaign I
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 15 από 23Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 19 ... 23  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» OOC - Campaign I
» dnd test campaign i

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ :: Συζητήσεις :: Γενικά :: Παιχνίδια - Χιούμορ :: DnD :: παιχνίδια σε εξέλιξη-
Μετάβαση σε: