Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ

Το forum των φοιτητών Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ
 
ΦόρουμΠόρταλnew postsπρόγραμμαLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Campaign I

Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 23  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 18 I_icon_minitime10th Φεβρουάριος 2010, 4:58 pm

Ωραία, θα σας δω το βράδυ. λέει και πάει προς το σπίτι.

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 18 I_icon_minitime10th Φεβρουάριος 2010, 5:28 pm

- Πριν φύγει -

Λες να λέει για μένα?

Ναι Grim!Φυσικά θα έρθουμε! Very Happy

Γυρνάει προς τους άλλους τρεις..

Τι λέτε να κάνουμε?
Α πρέπει να μοιράξουμε τα λάφυρα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 18 I_icon_minitime10th Φεβρουάριος 2010, 9:26 pm

Λοιπόν απ' όσο θυμάμαι βρήκαμε..

1 bastard sword
1 splint mail
1 dagger
2 javelin
2 club
1 πουγκι (με 350 gp)
1 studded leather armor
25 cp

Θέλει να κρατήσει κανείς κάτι ή να τα πουλήσουμε και να μοιράσουμε τα κέρδη?


Μετά από μια στιγμή έχοντας ήδη ενοχές..

Παραλίγο να το ξεχάσω! Βρήκα και 4 κομμάτια copper..


Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 36
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

Campaign I - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 18 I_icon_minitime10th Φεβρουάριος 2010, 10:23 pm

εγώ θα ήθελα της splint mail και δίνω την chain mail που φορώ. Επίσης παίρνω το bastard sword και δίνω longsword
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 18 I_icon_minitime10th Φεβρουάριος 2010, 10:52 pm

εεεεε...εγω θα πάρω το javelin....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 18 I_icon_minitime11th Φεβρουάριος 2010, 12:52 pm

Γυρνάτε στο inn (υποθέτω) και αφού τρώτε ανεβαίνετε στα δωμάτιά σας. Προσπαθείτε να μοιράσετε τον εξοπλισμό αλλά δυσκολεύεστε να αποφασίσετε κ η ώρα περνάει. Είναι πια αργά το απόγευμα και δεν προλαβαίνετε να πάτε στα μαγαζιά γιατί κλείνουν. Προλαβαίνετε μόνο να κάνετε μπάνιο (αν θέλετε) και να πάτε στο δείπνο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 36
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

Campaign I - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 18 I_icon_minitime11th Φεβρουάριος 2010, 12:54 pm

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 18 I_icon_minitime11th Φεβρουάριος 2010, 12:55 pm

Για μπάνιο υπάρχει ένα βαρέλι έξω από το inn, στην πίσω μεριά, και μερικοί κουβάδες κρύο πλέον νερό...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 18 I_icon_minitime11th Φεβρουάριος 2010, 12:58 pm

Και εγώ πάω για μπανάκι μετά από τον eldur..

Θα ξεπαγιάσουμε αλλά βρωμάω!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 36
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

Campaign I - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 18 I_icon_minitime11th Φεβρουάριος 2010, 1:01 pm

μπά δεν πρέπει να είσαι εσύ...
μάλλον ο Maugoth είναι!!!!!χαχαχα!!!
πλάκα κάνω Maugoth...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 18 I_icon_minitime11th Φεβρουάριος 2010, 1:09 pm

Αφού ετοιμάζεστε ξεκινάτε προς το σπίτι. Λίγος κόσμος κυκλοφορεί καθώς είναι η ώρα του φαγητού και μυρωδιές ψημένου κρέατος και λαχανικών βγαίνουν από κάθε σχεδόν σπίτι. Φτάνετε απ'έξω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 18 I_icon_minitime11th Φεβρουάριος 2010, 1:28 pm

Maugoth προσπάθησε να είσαι κύριος!!! Very Happy
Ας χτυπήσουμε..



Χτυπάμε την πόρτα(όχι ο maugoth!Δεν θέλουμε να την σπάσει!!!) και περιμένουμε να μας ανοίξει..!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 18 I_icon_minitime11th Φεβρουάριος 2010, 2:02 pm

Μια στιγμή μετά η πόρτα ανοίγει και εμφανίζεται η Christine, εμφανώς σε καλύτερη κατάσταση, με ζωηρό πλέον χρώμα και αρκετά περιποιημένη (όπως στην photo δηλαδή).

Ήρθατε! Περάστε περάστε! Grim, Eldur, Selpara, Maugoth! σας λέει με ενθουσιασμό και φιλάει πεταχτά στο μάγουλο τους 3 πρώτους αγκαλιάζοντας σας, κολλάει όμως λίγο στο Maugoth και τελικά τον αγκαλιάζει και αυτόν σύντομα.

Παραμερίζει για να περάσετε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 18 I_icon_minitime11th Φεβρουάριος 2010, 2:21 pm

Φιλάκι δεν έχει σε μένα???ΓΚρρρρ....Τουλάχιστον θα φάμε...

Με το που μπαίνει ο Maugoth ζαλίζεται από την πανδεσία μυρωδιών φαγητού που υπήρχαν μέσα στο σπίτι....είχε χρόνια να φάει καλομαγειρεμένο φαί..όλο delivery έτρωγε...Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 18 I_icon_minitime11th Φεβρουάριος 2010, 3:04 pm

Campaign I - Σελίδα 18 61815

Γειααα! Φαίνεται να είσαι πολύ καλύτερα τώρα!Καλό αυτό..

Έχοντας κολλήσει λίγο μη ξέροντας τι να πει, μπαίνει(υποθέτω και οι υπόλοιποι) στο σπίτι!
Το σπίτι ήταν γεμάτο με ωραίες μυρωδιές από τα φαγητά, πράγμα που δεν ήταν και τόσο συνηθισμένο για τους ταξιδιώτες-τυχοδιώκτες!

Επιτέλους θα φάω ένα σωστό φαγητό!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 18 I_icon_minitime11th Φεβρουάριος 2010, 3:19 pm

Προχωράτε προς τα μέσα και σας κάνει εντύπωση που το σπίτι έχει ξεχωριστά την κουζίνα με το σαλόνι. Είναι το πιο μεγάλο σπίτι του χωριού απ'ότι καταλαβαίνετε. Εκεί σας περιμένει ένα μακρύ ξύλινο τραπέζι γεμάτο ψημένα κρέατα, ψωμιά, τυριά, σαλάτες, πίτες (πείνασα!) κρασιά και μπύρες. Στη μια άκρη κάθεται ο δήμαρχος καπνίζοντας μια πίπα, ενώ η γυναίκα του φέρνει τα τελευταία απαραίτητα για το τραπέζι. Υπάρχουν πιάτα τοποθετημένα με προσοχή και καρέκλες που φτάνουν ακριβώς για να κάτσουν όλοι. Το τραπέζι δεν μπορεί να χαρακτηριστεί αρχοντικό, είναι όμως σίγουρα πλούσιο και με φρέσκο φαγητό.

Καλως ήρθατε! Καθίστε καθίστε! λέει ο Elaminor καθώς σηκώνεται να σας σφίξει το χέρι.
Ελπίζω να πεινάτε! συνεχίζει γελώντας...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 18 I_icon_minitime11th Φεβρουάριος 2010, 3:24 pm

Καλησπέρα και σε εσάς!
Μα τι κάνατε εδώ πέρα? Δεν χρειαζόταν να φτιάξετε τόσα πολλά..! Βάλαμε τη γυναίκα σας σε ταλαιπωρία..
Αλλά μιας και μπήκατε στον κόπο νομίζω ότι κάτι θα τσιμπήσουμε!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 18 I_icon_minitime11th Φεβρουάριος 2010, 3:27 pm

Παράθεση :
γεμάτο ψημένα κρέατα, ψωμιά, τυριά, σαλάτες, πίτες (πείνασα!) κρασιά και μπύρες.
εεεε ου ουου σλιουρπππ.......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 36
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

Campaign I - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 18 I_icon_minitime11th Φεβρουάριος 2010, 3:36 pm

Σπόιλερ:
καλησπέρα σας κύριε. πολύ όμορφο σπίτι! πολύ ζεστό και cozzy που λένε και στο χωριό μου...και τι υπέροχες μυρωδιές!!!μπράβο σας κυριά...ελπίζω να σας βοήθησε η μικρή!χεχε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 18 I_icon_minitime11th Φεβρουάριος 2010, 4:07 pm

Όχι όχι, καμία ταλαιπωρία, βοήθησα και γω! πετάγεται η Christine καθώς μπαίνει και αυτή γρήγορα στο σαλόνι.

Ορίστε, έχω βγάλει και που θα κάτσετε! O Grim εδώ, εσύ Eldur εκεί, η Selpara δίπλα και ο Maugoth εκεί στη μέση! Για να φτάνει παντού! λέει ενώ ταυτόχρονα σας προσπερνάει και σας δείχνει να κάτσετε.

Εσείς και ο Elaminor κάθεστε και οι γυναικες πηγαινουν στην κουζίνα να φέρουν τα τελευταία πράγματα.

Χμμ... κάνει ο Elaminor καθώς ξαναγεμίζει την πίπα του με καπνό. Ρουφάει 2-3 φορές και σας περιεργάζεται πάλι με τα έξυπνα μάτια του, φανερά πιο ήρεμος και ευχάριστος από την τελευταία φορά που τον είδατε.
Μου είπε η κόρη μου για το πως τη σώσατε. Και ότι κινδυνέψατε αρκετά. Και ότι είσασταν πολύ... εξυπηρετικοί, σε όλες τις περιπτώσεις, λέει και το βλέμμα του μένει ανεπαίσθητα λίγο χρόνο παραπάνω στον Grim, καθώς περνάει από κάθε έναν από σας, χαμογελώντας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 18 I_icon_minitime11th Φεβρουάριος 2010, 4:35 pm

Ευχαριστούμε! Τυχερέ maugoth λέει και του χαμογελάει!

Κυνδίνεψαν λίγο ο maugoth και ο eldur αλλά όπως βλέπετε είναι σχεδόν καλά. Έχουν κάποια τραύματα αλλά θα περάσουν γρήγορα και θα είναι μάχιμοι σύντομα!!
Όταν σας είπαμε μην ανησυχείτε το εννοούσαμε!

Ελπίζω να είπε καλά λόγια!!
και γελάει!

Λέει στην γλώσσα των elf στον δήμαρχο..

Ο maugoth αν και φαίνεται καλό μισο-ορκ, σε μερικές περιπτώσεις είναι λίγο αγενής..ειδικά στην όμορφες κυρίες και αν δεν τον ξέρει κάποιος μπορεί να παρεξηγηθεί..οπότε έβαλα λίγο το χεράκι μου για να μην σοκαριστεί η κόρη σας!

Το γυρνάει πάλι στην common γλώσσα για να μην νιώσουν άβολα και οι άλλοι παρευρισκόμενοι..

Πάντως μπορώ να πω πως είναι ιδιαίτερα πειστική! Νομίζω ότι θα πρέπει να γίνει δήμαρχος κάποια μέρα του χωριού! Ή τουλάχιστον διπλωμάτης σας! Έχει ταλέντο και εκτός των άλλων είναι πολύ όμορφη! Συγχαρητήρια που αναθρέψατε τόσο καλά την κόρη σας!

και μόλις τελείωσε αναρωτιέται μήπως είπε πάρα πολλά και παρεξηγηθεί ο δήμαρχος!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 18 I_icon_minitime11th Φεβρουάριος 2010, 4:50 pm

Elven

Ναι όντως... και απ'ότι φαίνεται ξέρει να διαβάζει τους ξένους και να κάνει καλές επιλογές... παρά τα λίιιγα της χρόνια... λέει παραμένοντας χαμογελαστός πονηρά.

Common

Έχει αρκετά ταλ... ξεκινάει να απαντάει στα Common όμως εκείνη τη στιγμή επιστρέφουν οι γυναίκες και κάθονται, με την Christine να καταλήγει (τυχαίως?) στο κάθισμα δίπλα στον Grim. Χαμογελαστή σε όλους, κάθεται όσο πιο επίσημα γίνεται, σα να προσπαθεί να εξισωθεί με τους υπόλοιπους στο τραπέζι μιας και είναι η νεότερη.

Ας φάμε όμως πρώτα και μετά συζητάμε και την αμοιβή σας! λέει ο Elaminor υψώνοντας το ποτήρι του σε πρόποση.Στους ήρωες της ημέρας!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 18 I_icon_minitime11th Φεβρουάριος 2010, 5:16 pm

Ας φάμε λοιπόν!


Maugoth λίγο λίγο! Άφησε και για τους άλλους τίποτα!!
Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 18 I_icon_minitime11th Φεβρουάριος 2010, 5:18 pm

ευχαριστουμε πολυ για ολα. και για σας ευχομαι μακροημερευση, χωρις πολλες περιπετειες Wink . παντως, δεν εισαι και πολυ μικροτερη απο μενα. εγω τις προαλλες εκλεισα 23 χρονια, εσυ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 18 I_icon_minitime11th Φεβρουάριος 2010, 5:37 pm

Ευχαριστούμε πολύ! Εγώ έκλεισα το χειμώνα τα 96, οπότε θα μπορώ σιγά σιγά σιγά να ταξιδεύω και μόνη μου και να βοηθάω τον πατέρα μου στις σοβαρές δουλειές! Τα πάω πολύ καλά με τη μαγεία αν και είμαι σε χαμηλό επίπεδο ακόμα, αλλά στο χορό και το τραγούδι είμαι από τις καλύτερες του χωριού! Μου τα μαθαίνει ο πατέρας μου! Μόνο το σπαθί δεν έχω μάθει ακόμα αλλά ελπίζω σε καμιά δεκαετία..

Θα δούμε γι' αυτό, δεν έχω συμφωνήσει ακόμα. διακόπτει ο Elaminor λίγο πιο σοβαρά.
Παίρνουν τα μυαλά της αέρα με τις ιστορίες που τις λέω καμιά φορά... θα το φάει το κεφάλι της πολύ φοβάμαι...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Campaign I
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 18 από 23Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 23  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» OOC - Campaign I
» dnd test campaign i

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ :: Συζητήσεις :: Γενικά :: Παιχνίδια - Χιούμορ :: DnD :: παιχνίδια σε εξέλιξη-
Μετάβαση σε: