Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ

Το forum των φοιτητών Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ
ΦόρουμΠόρταλnew postsπρόγραμμαΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 

Campaign I

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 19, 20, 21, 22, 23  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   13th Φεβρουάριος 2010, 5:09 pm

O Aloha γυρνα στο ακουσμα της φωνης του ανθρωπου που προθυμοποιηθηκε νωριτερα να τον βοηθησει...ωστοσο η κινησιολογια του καθως και ο τονος της φωνης του καταμαρτυρουν(5 ποντοι διαφορα στα scores μας)οτι λεει ψεματα...

knowledge religion +5

***φανταζομαι οτι αναγνωριζω με knowledge religion 16 οτι ανηκει σε καποιο ιερο ταγμα***

Καλησπερα ξενε...φαινεται οτι το αγαθο του χαρακτηρος σου εξαντληθηκε στην προσφορα νερου δεδομενου του ψευδους σου...πραγμα ασυνηθιστο για εναν ιερο πολεμιστη θαρρω...θα σου συνιστουσα να με αντιμετωπισεις σοβαρα απο εδω και περα , αν δεν θες να δημιουργηθουν επιπλοκες.Επαναλαμβανω λοιπον και σε σενα την ερωτηση...Που ειναι οι Hector και Grim Talberon Zidar???
Δεν επιθυμω το κακο τους παντως αν αυτο ηταν που σε εκανε να μου πεις ψεματα...

Έχει επεξεργασθεί από τον/την kick_me στις 13th Φεβρουάριος 2010, 5:16 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   13th Φεβρουάριος 2010, 5:09 pm

The member 'kick_me' has done the following action : Dices roll

'D20' : 11
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   13th Φεβρουάριος 2010, 5:28 pm

Καταλαβαίνεις ότι ο Eldur είναι paladin της Elhonna...

Εε, φιλαράκο πως σε λένε, δεν θέλω φασαρίες εδού μέσα. Αν θέλτε καθίστε να μλήσετε με το παληκάρ τον Eldur, είναι πλύ σωστός μαζί μας, για καβγά ομως πηγαίντε όξω. λέει ο πανδοχέας, λίγο ανήσυχος.
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator

Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   13th Φεβρουάριος 2010, 5:34 pm

δεν είπα ψέματα φίλε μου σε ρώτησα την συνέχεια των ονομάτων τους...
όσο για τις επιπλοκές θα σου πρότινα και εσένα να με πάρεις στα σοβαρά...
διαταγές δέχομαι μόνο από την Ehlonna και από κανέναν άλλο. Αν θές μπορείς να ψάξεις για να τους βρείς ή απλά να μιλήσεις πιο ευγενικά...φίλε μου.
αν θές κερνώ ένα τσάι για να ηρεμήσουν τα πνεύματα...

"Διαφωνώ με όσα λες αλλά θα υποστηρίζω μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να τα λες" Βολταίρος

"Who's the more foolish? The fool, or the fool who follows him?" Obi Wan Kenobi, Jedi Master

έδωσα σύνολο 5 μαθήματα. Στα δύο πρώτα κόπηκα με άσσο και τα άλλα τρια τα πέρασα με 8.όλο μαζί 11888!Τυχαίο?? δεν νομίζω...
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   13th Φεβρουάριος 2010, 5:38 pm

Ούχ πάλι τσάι βρε Eldur, λυπήσ μας, μόλις μαζέψαμε... καμιά μπυρίτσα?
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   13th Φεβρουάριος 2010, 5:51 pm

"Πολεμιστη της Ehlonna,σε χαιρετω. Eldur πρεπει να ειναι το ονομα σου και Aloha ειναι το δικο μου. σε ευχαριστω για την προταση σου και θα την δεχτω ευχαριστως καθοσον αντιλαμβανομαι οτι μαλλον εχουμε πραγματα να μαθει ο ενας απο τον αλλον. Συγχωρεσε τον τονο μου, ειναι ομως μεγιστη αναγκη να βρεθουν σωοι και μαλιστα συντομα αυτοι που αναζηταω...
και ακολουθει τον Eldur στο τραπεζι.
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator

Character sheet

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   13th Φεβρουάριος 2010, 6:06 pm

ευχαριστημένος για την αλλαγή του τόνου της φωνής του Aloha ο Eldur τραβά την καρέκλα και κάθεται σε ένα κοντινό τραπέζι.
Δεν σας ξέρω και γιαυτό δεν μπορώ να σας εμπιστευθώ πρωτού μου πείτε τι τους θέλετε...έτσι και αλλιώς δεν θα σας πάρει παραπάνω από ένα λεπτό να μοιραστείτε αυτήν την πληροφορία μαζί μου και όσο και να βιάζεστε το ένα λεπτό δεν είναι τπτ...

"Διαφωνώ με όσα λες αλλά θα υποστηρίζω μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να τα λες" Βολταίρος

"Who's the more foolish? The fool, or the fool who follows him?" Obi Wan Kenobi, Jedi Master

έδωσα σύνολο 5 μαθήματα. Στα δύο πρώτα κόπηκα με άσσο και τα άλλα τρια τα πέρασα με 8.όλο μαζί 11888!Τυχαίο?? δεν νομίζω...
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   13th Φεβρουάριος 2010, 6:36 pm

Ο Αλοχα καθεται στο τραπεζι και περιμενει εως οτου κατσει ο Eldur για να μιλησει.
Οπως προανεφερα αναζητω τους Hector και Grim κατοπιν αιτησεως της Ακαδημιας.
Ο Hector αποτελει μελος της κοινοτητας μας και εχουμε χασει τα ιχνη του εδω και πολλα χρονια...οποιαδηποτε προσπαθεια μας να τον βρουμε ή να μαθουμε τι εχει απογινει εχει αποτυχει.
Προσφατα λοιπον ελαβα την εντολη να εντοπισω τον αδερφο του, τον Grim, προκειμενου να μας βοηθησει με οποιαδηποτε πληροφορια μπορει να γνωριζει. To συμβουλιο εντοπισε τον Grim σε αυτη την περιοχη και πλεον εχω την εντολη να τον εντοπισω και να δρασω συνεπικουρικα σε οποιαδηποτε αποπειρα του να βρει τον αδερφο του. Ο μοναδικος μας συνδεσμος πια με τον Hector ειναι ο Grim...
Αυτα ειναι οσα ξερω.Παρακαλω μοιρασου μαζι μου τωρα οσα ξερεις εσυ οσον αφορα το θεμα αυτο.
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   13th Φεβρουάριος 2010, 6:41 pm

ecatodarcus έγραψε:
έτσι και αλλιώς δεν θα σας πάρει παραπάνω από ένα λεπτό να μοιραστείτε αυτήν την πληροφορία μαζί μου και όσο και να βιάζεστε το ένα λεπτό δεν είναι τπτ...[/b]

συγκεκριμενα μου πηρε μιση ωρα γαμω τη συνδεση μου!!!!!!!
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator

Character sheet

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   13th Φεβρουάριος 2010, 6:53 pm

Σπόιλερ:

κατάλαβα...ο Grim είναι φίλος μου. Ψάχνει και αυτός τον αδερφό του εδώ και καιρό αλλά από όσο ξέρω δεν έχει μάθει και πολλά για το που βρίσκεται...τώρα ίσως κοιμάται...θα σου πρότινα να κοιμηθείς εδώ και σε αύριο το πρωί να του μιλήσεις...
πάντως λίγο περίεργο να σε στέλνουν μόνο σου σε μια τόσο χρονοβόρα έρευνα...γιατί δεν σου έστειλαν και κάποιον άλλο για βοήθεια??

????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   13th Φεβρουάριος 2010, 7:09 pm

Στο ακουσμα του λογου του Eldur, ο Αλοχα καταριεται απο μεσα του την Ακαδημια και τις πρακτικες της βρισκοντας απολυτα λογικη την παρατηρηση του...τουλαχιστον ομως ετσι ειναι μακρυα απο την εποπτεια των αρχιμαγων...

Ετσι λειτουργει το Σωμα Επιθεωρητων της Ακαδημιας φιλε μου...Στελνονται στην αρχη καποιοι πρακτορες σε διασπαρτα μερη προκειμενου να εντοπισουν τον "στοχο" και οταν αυτος επιβεβαιωθει, αποστελλεται ολοκληρη ομαδα ανακρισης, συλλογης στοιχειων,ερευνας κτλ. Ακομα και ομαδα καταστολης αν αντιλαμβανεσαι τι εννοω...
Γιαυτο καλυτερα να πας να ξυπνησεις τον φιλο σου και να τον ειδοποιησεις να κατεβει να μιλησουμε αμεσα...Ισως χρειαστει να εγκαταλειψουμε το χωριο πολυ συντομοτερα αποτι νομιζεις...
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   13th Φεβρουάριος 2010, 8:06 pm

Κατεβαίνει ο Grim για να φάει έχοντας το σπαθί μαζί του(στη θήκη φυσικά)..
Έχει ακούσει μερικά πράγματα από την συζήτηση μεταξύ Eldur-Aloha αλλά όχι όλα. Σίγουρα είναι επιφυλακτικός. Ο τόνος που χρησιμοποιεί δεν τον κάνει ιδιαίτερα φιλικό.
Κάθεται σε ένα τραπέζι και απευθύνεται στον πανδοχέα: Μήπως έχεις τίποτα καλό να φάω σήμερα φίλε μου? Βάλε μου και κάτι να πιω..

Γεια σου eldur..Πως πήγε σήμερα?

Αποφεύγει να μιλήσει ή να δείξει ενδιαφέρον για τον διπλανό του..
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator

Character sheet

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   13th Φεβρουάριος 2010, 8:12 pm

Μια χαρά...Τίποτα το ιδιαίτερο. Προσευχή και εξάσκηση στο σπαθί... Εσύ? Να σου γνωρίσω τον Aloha...μέλος της ακαδημίας και σε αναζήτηση του Hector
λέει στο Grim και τον κοιτάζει θέλοντας να του δείξει οτι δεν πολυ εμπιστεύεται τον Aloha...δεν αποκαλύπτει το όνομα του Grim για να ψαρέψει ότι μπορεί από τον γνώμο στη συνέχεια...

????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   13th Φεβρουάριος 2010, 8:23 pm

Εγώ είχα πάει στο δάσος να εξασκηθώ λίγο στην τοξοβολία..με βοηθάει καλύτερα όταν βρίσκομαι εκεί.Ε και λίγη προσευχή..πέρασε η ώρα..

Aloha..παράξενο όνομα! Τέλος πάντων χάρηκα για την γνωριμία!

Μέλος της ακαδημίας και αναζήτησης του Hecton.. Και γιατί τον ψάχνει αυτόν? Έχει προηγούμενα με την ακαδημία?

Με συγχωρείτε αλλά πρέπει να φάω τίποτα γιατί πεινάω ιδιαίτερα!

Έχει επεξεργασθεί από τον/την hotdog στις 13th Φεβρουάριος 2010, 8:53 pm, 1 φορά
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   13th Φεβρουάριος 2010, 8:39 pm

Ο Αλοχα απευθυνει το λογο στο ξωτικο:
Για τον ιδιο λογο που τον ψαχνει ο αδερφος του ξωτικο...γιατι χαθηκε κατω απο αδιευκρινιστες συνθηκες και αποτελει εναν ισχυροτατο μαγο, ετσι η εξαφανιση του γινεται εξαιρετικα περιεργη και ανησυχητικη.

Στρεφεται τωρα στον ανθρωπο και σηκωνεται απο την καρεκλα,πλησιαζει την δικια του και του λεει ψιθυριστα στο αυτι:
Eldur , η ωρα περνα και ο χρονος ειναι ηδη περιορισμενος. εχεις δυο επιλογες:να με εμπιστευτεις, να φωναξεις τον grim και να φυγουμε αμεσως ή να με αγνοησεις και να περιμενεις την ομαδα ερευνας των μαγων.Αποφασισε τωρα

και απομακρυνεται αργα απο τον Εldur...
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   13th Φεβρουάριος 2010, 8:53 pm

Και μόνο γι' αυτό το λόγο τον ψάχνετε?
Τι άλλο γνωρίζεται για τον Hecton?
Μην βιάζεστε..Όσα περισσότερα μας πείτε, τόσο καλύτερα θα μπορούμε να σας βοηθήσουμε
λέει ο Grim τρώγοντας..

Ο Grim παρότι δεν τον εμπιστεύεται, δεν θέλει να χάσει την ευκαιρία να μάθει περισσότερα για τον Hecton από εκεί που δεν το περίμενε!

Έχει επεξεργασθεί από τον/την hotdog στις 13th Φεβρουάριος 2010, 9:04 pm, 1 φορά
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   13th Φεβρουάριος 2010, 9:03 pm

Αυτα ειναι ολα οσα ξερω...Την τελευταια πληροφορια θα την μοιραστω μονο με τον αδερφο του Hector και με κανεναν αλλο...Αποφασιστε λοιπον γρηγορα τι θα κανετε, αν δεν ειστε διατεθιμενοι να βοηθησετε, τοτε δεν εχω λογο να μεινω αλλο εδω...

λεει ο Aloha και στους δυο και βγαινει σιγα σιγα απο το πανδοχειο...
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   13th Φεβρουάριος 2010, 9:05 pm

Σηκώνεται ο Grim και πάει στον Eldur..

Πως τον έκοψες?Να τον εμπιστευτώ? Λέω να πάω να του μιλήσω αλλά και πάλι δεν ξέρω..
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator

Character sheet

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   13th Φεβρουάριος 2010, 9:10 pm

γέρνει ο Eldur πρός το μέρος του Grim και λέει ψυθιριστά...
κοίτα από πρώτης όψεως δεν μου γεμίζει το μάτι...αλλά από την άλλη τι μπορεί να μας κάνει? εγώ λέω να του πείς ποιός είσαι και αν κάνει τσαλιμάκια...ευκαιρία να ξεσκουριάσουμε τα σπαθιά μας σε ζωντανή σάρκα... ας τον εμπιστευτούμε για αρχή και μην ξεχνάς εδώ είμαι και εγώ...

????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   13th Φεβρουάριος 2010, 9:13 pm

Και εγώ αυτό σκεφτόμουν!!! λέει χαμογελώντας στον Eldur!!

εεε!Εσύ..πως σε είπαμε???Ααα aloha!Γύρνα πίσω! Θα σε βοηθήσουμε!
Πάμε πάνω να συζητήσουμε και θα σου πούμε όσα ξέρουμε..
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   13th Φεβρουάριος 2010, 9:27 pm

Χμμμμ...επιτελους λογικευτηκαν... σκεφτεται ο Αλοχα...

Παμε κυριοι, δεν εχουμε καιρο για χασιμο...και τους ακολουθει στον πρωτο οροφο...
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   13th Φεβρουάριος 2010, 9:34 pm

Έλα από εδώ και πηγαίνει στο δωμάτιο..

Βολέψου όπου βρεις!

Λοιπόν αφού επιμένεις..Εγώ είμαι ο Grim Talberon Zidar και ο Hecton ο αδερφός μου.
Δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω σε κάτι. Έχω να δω τον Hecton πάρα πολλά χρόνια. Ίσα ίσα που τον θυμάμαι όταν ήταν παιδί ακόμα..
Τι εννοείς όταν λες "δεν έχουμε καιρό για χάσιμο"?
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator

Character sheet

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   13th Φεβρουάριος 2010, 9:39 pm

o Eldur στηρίζεται στην πόρτα και επεξεργάζεται τον Aloha...

????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   13th Φεβρουάριος 2010, 9:57 pm

χαχαχαχα, ωστε εσυ εισαι ο Grim???επρεπε να το φανταστω...ελπιζω να εμπιστευεσαι τους συντροφους σου αλλιως θα επρεπε να μιλαμε ιδιαιτερως...Ωστε δεν γνωριζεις τι συμβαινει με τον αδερφο σου ε?
Ο Hector οπως προειπα ειναι ενας απο τους καλυτερους μαγους της Ακαδημιας...πριν αρκετα χρονια τεθηκε επικεφαλης μιας αποστολης σε καποια αρχαια ερειπια...ολα τα μελη αυτης της αποστολης βρεθηκαν νεκρα...ο μοναδικος που δεν βρεθηκε αναμεσα στα πτωματα ηταν ο αδερφος σου...ωστοσο δεν εμφανιστηκε στην ακαδημια κκαι παραμενει εξαφανισμενος εως σημερα...για αγνωστους λογους η ακαδημια επανεφερε την εξαφανιση του αδερφου σου ως θεμα υψιστης σημασιας και πρωτο τους μελημα ηταν να εντοπισουν τον αδερφο σου...ωστοσο απετυχαν και γιαυτο εντοπισαν εσενα...εχε υποψιν οτι ανα πασα στιγμη μπορουν να σε εντοπισουν, εξαλλου ετσι βρεθηκα και εγω εδω..
Ειμαι πεπεισμενος οτι ενω ο ρολος μου ηταν απλα να σε εντοπισω, η ακαδημια εχει σκοπο να σε θεσει υπο κρατηση προκειμενου να ερθει ο αδερφος σου σε αυτους...για προσωπικους λογους που δεν σε αφορουν αυτη τη στιγμη, δεν θα ηθελα να συμβει αυτο...αν λοιπον εκτιμας την ελευθερια σου, θα προτεινα να με ακολουθησεις και να αναχωρησουμε αμεσα...αυτα ειχα να πω..περιμενω την απαντηση σου Grim...
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator

Character sheet

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   13th Φεβρουάριος 2010, 10:08 pm

χμμμ και που ξέρουμε οτι δεν μας οδηγείς σε κάποια παγίδα??κάτι που να αποδεικνύει τα λεγόμενα σου? κάποιο χαρτί?
ωραία και σε ακολουθούμε, που πάμε?

Campaign I
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 20 από 23Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 19, 20, 21, 22, 23  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ :: Συζητήσεις :: Γενικά :: Παιχνίδια - Χιούμορ :: DnD :: παιχνίδια σε εξέλιξη-
Μετάβαση σε: