Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ

Το forum των φοιτητών Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ
 
ΦόρουμΠόρταλnew postsπρόγραμμαLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 OOC - Campaign I

Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 28 ... 40  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 17 I_icon_minitime28th Ιανουάριος 2010, 11:33 am

Βάλε τον χάρτη σε spoiler αν είναι..


ωραίος... Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

OOC - Campaign I - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 17 I_icon_minitime28th Ιανουάριος 2010, 11:46 am

οι οχτροί είναι μόνο τα Ο1 και Ο2? τα άλλα τα στρόγγυλα τι είναι? το F είναι η κοπελιά??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 17 I_icon_minitime28th Ιανουάριος 2010, 11:51 am

ecatodarcus έγραψε:
οι οχτροί είναι μόνο τα Ο1 και Ο2? τα άλλα τα στρόγγυλα τι είναι? το F είναι η κοπελιά??

Η αλήθεια είναι ότι κανονικά δεν έπρεπε να τον δεις τον χάρτη αφού υποτίθεται ότι είσαι απέξω ακόμα..
(γι' αυτό είπα να τον βάλει σε spoiler..)

Σπόιλερ:


Έχει επεξεργασθεί από τον/την hotdog στις 28th Ιανουάριος 2010, 12:19 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 17 I_icon_minitime28th Ιανουάριος 2010, 12:13 pm

ecatodarcus έγραψε:
οι οχτροί είναι μόνο τα Ο1 και Ο2? τα άλλα τα στρόγγυλα τι είναι? το F είναι η κοπελιά??

καλά ρε άμπαλε, δε φτάνει που είδες το χάρτη που βρίσκεται σε spoiler για τον GRIM, θες να σου πω και ποιος είναι ποιος? αν είχες ability x-rays μπορεί...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

OOC - Campaign I - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 17 I_icon_minitime28th Ιανουάριος 2010, 12:20 pm

δεν φταίω εγώ ρε σύ δεν είχε μπεί σε spoiler ακόμα. Sad

μην μου φωνάζεις Sad

τα άλλα spoiler μπορώ να τα διαβάσω?για να ξέρω το στόρυ. θα δράσω σαν να μην τα έχω διαβάσει αν είναι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 17 I_icon_minitime28th Ιανουάριος 2010, 12:22 pm

o hotdog (με τη γκαντεμιά που είχα) πάντως μου θύμισε αυτό βλ. περιπου 1:00



OOC - Campaign I - Σελίδα 17 919982
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 17 I_icon_minitime28th Ιανουάριος 2010, 12:22 pm

Μην το διαβάσεις(ούτε και οι υπόλοιποι) για να έχει πιο πολύ πλάκα! Smile



Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 17 I_icon_minitime28th Ιανουάριος 2010, 12:24 pm

χαχα, εντάξει, μη στεναχωριέσαι κιόλας! μπορείτε να τα δείτε αν θέλετε, αλλά δεν πρέπει να παίζετε σαν να τα ξέρετε ως δια μαγείας (γνωστό και ως metagaming)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 17 I_icon_minitime28th Ιανουάριος 2010, 12:25 pm

lol!


Είναι φυσικό να τα διαβάσουν..η περιέργεια και μόνο!!!

Τελικά 9 damage έκανα ή παραπάνω?

Σοβαρέψου που ήθελες να με πετύχεις..!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 17 I_icon_minitime28th Ιανουάριος 2010, 12:28 pm

Very Happy ναι, 9 έκανες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

OOC - Campaign I - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 17 I_icon_minitime28th Ιανουάριος 2010, 12:30 pm

άσχετο ο Maugoth δεν είχε μπεί μέσα??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 17 I_icon_minitime28th Ιανουάριος 2010, 12:31 pm

ecatodarcus έγραψε:
άσχετο ο Maugoth δεν είχε μπεί μέσα??

Όχι ρε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 17 I_icon_minitime28th Ιανουάριος 2010, 12:32 pm

την τελευταία φορά που έπαιξε γκάριζε αν θυμάμαι καλά... οπότε απ'έξω έιναι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 17 I_icon_minitime28th Ιανουάριος 2010, 12:32 pm

astavas έγραψε:
την τελευταία φορά που έπαιξε γκάριζε αν θυμάμαι καλά... οπότε απ'έξω έιναι.


Laughing Laughing

Καλά τώρα να δεις τι θα κάνει!!! Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

OOC - Campaign I - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 17 I_icon_minitime28th Ιανουάριος 2010, 12:53 pm

τι λές ρε grim να κάνω?εγώ λέω να προχωρήσω σε total defence και να δώ τι παίζει. και αν μπορώ να ρίξω με το τόξο να ρίξω. γίνεται αυτό astava?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 17 I_icon_minitime28th Ιανουάριος 2010, 1:11 pm

Αν θυμάμαι καλά έχεις 20ft speed ε?Οπότε μπορείς να φτάσεις μόνο ως την πλάτη μου..

Πρακτικά για ρίξεις με το τόξο τουλάχιστον πρέπει να πλησιάσεις στην είσοδο(μη πετύχεις εμένα!!)..Μην ξεχνάς ότι εκτός των άλλων έχει κακό φωτισμό και ο χαρακτήρας σου δεν ξέρει τι γίνεται μέσα.(μπορεί να έχω σκοτωθεί..ο Maugoth ξέρει περισσότερα αν και με το μυαλό που έχει τι να καταλάβει Laughing )

Πάντως επειδή δεν λέει και να κάτσεις εκεί πέρα(εκτός και αν θες να αφήσεις την σειρά σου για ένα γύρο για να μη σκοτωθείς), έλα από πίσω μου..


Ο F είναι το πρόβλημα..


Γίνεται να κάνει κάποιος επίθεση και μετά να το γυρίσει σε άμυνα? Θεωρητικά στέκει(ιδίως αν είναι με τόξο), πρακτικά μάλλον δεν θα γίνεται γιατί θα ήταν άδικο..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

OOC - Campaign I - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 17 I_icon_minitime28th Ιανουάριος 2010, 1:15 pm

στο phb λέει οτι αν είσαι σε total defence μπορείς να κάνεις attack of opportunity αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι είναι αυτό.
και λές να μην μπορώ να ρίξω επειδή δεν έχει καλό φωτισμό?παίζει αυτό?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 17 I_icon_minitime28th Ιανουάριος 2010, 1:18 pm

ο hotdog ειναι ο απουσιολόγος της τάξης! εύγε! Very Happy

οντως δεν φτανεις με τα 20 ft να μπεις, οποτε και γω θα προτεινα , μιας και εισαι στα 3 hp, να προχωρησεις μεχρι εκει κ να μπεις μεσα στον επομενο γυρο, αφηνοντας καποιον αλλο να μπει πρωτα μεσα.

με το φωτισμο δεν εχετε προβλημα, βλεπετε ολοι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 17 I_icon_minitime28th Ιανουάριος 2010, 1:19 pm

Μωρέ μπορείς να ρίξεις(μπορείς από μακριά στο j 5 ή k 5 όπου θα είσαι και ασφαλής και δεν θα έχεις την πλάτη μου.Το τι βλέπεις μέσα άλλο θέμα.Εμένα πάντως λογικά θα με δεις όταν μετακινηθείς.)..μην πετύχεις εμένα πρόσεχε!!!

Attack of opportunity=αντεπίθεση όταν είναι ευάλωτος.(με σπαθί πιο πολύ ταιριάζει) Βέβαια δεν ξέρω πως το καταλαβαίνεις αυτό.(π.χ από μια κακή ζαριά D20 ? )

Ο astavas ή ο kick_me που ξέρουν ας πουν.


astavas έγραψε:
ο hotdog ειναι ο απουσιολόγος της τάξης! εύγε! Very Happy

Embarassed


Laughing


Έχει επεξεργασθεί από τον/την hotdog στις 28th Ιανουάριος 2010, 1:23 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 17 I_icon_minitime28th Ιανουάριος 2010, 1:21 pm

hotdog έγραψε:
Γίνεται να κάνει κάποιος επίθεση και μετά να το γυρίσει σε άμυνα? Θεωρητικά στέκει(ιδίως αν είναι με τόξο), πρακτικά μάλλον δεν θα γίνεται γιατί θα ήταν άδικο..

μπορει καποιος να κανει επιθεση defensively , οπου παιρνει -4 στο attack και +2 στο AC (βλ fighτ defensively).

στο full defence παιρνεις +4 στο AC αλλα δεν μπορεις να κανεις επιθεση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 17 I_icon_minitime28th Ιανουάριος 2010, 1:23 pm

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 17 I_icon_minitime28th Ιανουάριος 2010, 1:38 pm

astavas έγραψε:
http://www.d20srd.org/srd/combat/attacksOfOpportunity.htm

Ενδιαφέρον τακτικές..

Διάβασε και κανά 2 άλλες αλλά πρέπει και οι χαρακτήρες να είναι παραπάνω από...1 level! tongue
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

OOC - Campaign I - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 17 I_icon_minitime28th Ιανουάριος 2010, 2:10 pm

έκανα attack με το τόξο...
attack 8+2=10 τον πέτυχα??
ελπίζω να μην πέτυχα κανά Grim...
damage το μέγιστο...αν πέτυχα τον Grim τον ξέκανα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 17 I_icon_minitime28th Ιανουάριος 2010, 2:38 pm

Συγγνώμη αλλά δεν μπορώ να κρατηθώ....ρε συ ecatodarcus:

"Άτιμα ποντίκια, δεν μπορώ να πολεμήσω πρώτη γραμμή.."
Απλά δεν υπάρχεις, άλλη φορά ζήτα από την Ehlonna φάρμακο για ποντίκια αντί για aura of good!!

"MAUGOTH!!!SELPARA!!!!Ο GRIM ΣΚΟΤΩΣΕ ΤΟ ΕΝΑ ΟΡΚ. ΜΕΣΑ ΕΧΟΥΝ ΜΕΙΝΕΙ ΕΝΑ ΟΡΚ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ.ΤΟ ΟΡΚ ΕΥΘΕΙΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΕΝΑ ΤΡΑΠΕΖΙ ΚΑΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΜΕ ΕΝΑ ΣΠΑΘΙ ΣΤΟ ΧΕΡΙ.ΜAUGOTH ΡΙΧΝΩ ΕΝΑ ΒΕΛΟΣ ΣΤΟ ΟΡΚ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΠΕΣ ΝΑ ΛΙΩΣΕΙΣ ΤΟ ΟΡΚ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΣΚΟΤΩΣΩ!!!!Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΙΧΜΑΛΩΤΟΣ!"
Ο hotdog παίζει να φάει σε αυτό το γύρο κανένα ακόντιο στο κεφάλι και εσύ απαγγέλεις καβάφη???ρε αυτό μόνο για να το πεις θέλεις ενα full round!!!xaxaxaxaxa
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 17 I_icon_minitime28th Ιανουάριος 2010, 2:45 pm

Παράθεση :
"MAUGOTH!!!SELPARA!!!!Ο GRIM ΣΚΟΤΩΣΕ ΤΟ ΕΝΑ ΟΡΚ. ΜΕΣΑ ΕΧΟΥΝ ΜΕΙΝΕΙ ΕΝΑ ΟΡΚ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ.ΤΟ ΟΡΚ ΕΥΘΕΙΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΕΝΑ ΤΡΑΠΕΖΙ ΚΑΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΜΕ ΕΝΑ ΣΠΑΘΙ ΣΤΟ ΧΕΡΙ.ΜAUGOTH ΡΙΧΝΩ ΕΝΑ ΒΕΛΟΣ ΣΤΟ ΟΡΚ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΠΕΣ ΝΑ ΛΙΩΣΕΙΣ ΤΟ ΟΡΚ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΣΚΟΤΩΣΩ!!!!Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΙΧΜΑΛΩΤΟΣ!"

απλά σκέψου το σκηνικό να μπαίνει κάποιος σε ένα δωμάτιο που γίνεται τις μουρλής και αντί να παλεύει αρχίζει να περιγράφει φωναχτά την κατάσταση....δε μπορώ γελάω μόνος μου...

Παράθεση :
ΜAUGOTH ΡΙΧΝΩ ΕΝΑ ΒΕΛΟΣ ΣΤΟ ΟΡΚ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΠΕΣ ΝΑ ΛΙΩΣΕΙΣ ΤΟ ΟΡΚ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΣΚΟΤΩΣΩ!!!!

Βάλε μια φωνή αν το σκοτώσεις να ξέρω να μην μπω τσάμπα....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
OOC - Campaign I
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 17 από 40Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 28 ... 40  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Campaign I
» dnd test campaign i

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ :: Συζητήσεις :: Γενικά :: Παιχνίδια - Χιούμορ :: DnD :: παιχνίδια σε εξέλιξη-
Μετάβαση σε: