Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ

Το forum των φοιτητών Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ
 
ΦόρουμΠόρταλnew postsπρόγραμμαLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 OOC - Campaign I

Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 20 I_icon_minitime28th Ιανουάριος 2010, 10:25 pm

Antonioo έγραψε:
φρόντισε να φας το Ο2 να μας μείνει μόνο ο αρχηγός..

Παίζουμε με την τύχη μου!!! Very Happy



Άσσο δεν φέρνει!!Εγώ ψηφίζω υπέρ του να έρθει δίπλα μου..το πολύ πολύ να τον φάνε!! Laughing

Καλά μην περιμένετε να τραβάω 2 πτώματα στο χωριό για να σας κάνουν καλά!!! Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 36
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

OOC - Campaign I - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 20 I_icon_minitime28th Ιανουάριος 2010, 10:26 pm

ωραία έχω καλύτερη ιδέα.πάω στο G5 χτυπάω με το τόξο.αν τον σκοτώσω ο Grim κυκλώνει τον F με τον Maugoth και έτσι έχετε επιπλέον στις επιθέσεις.
αυτό θα κάνω
καλό?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 20 I_icon_minitime28th Ιανουάριος 2010, 10:26 pm

ecatodarcus έγραψε:
Antonioo έγραψε:
και οι φυλλωσιές???

λές να μην μπορώ να δώ?
astava πρέπει να την περάσω ή και ακριβώς πίσω της είμαι καλά και μπορώ να ρίξω?δεν βλέπω τπτ σαν τοίχος, ή απλά δεν βλέπω καλά αλλά θολούρες?
δεν σου έχει μείνει κάνα detect evil ;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 20 I_icon_minitime28th Ιανουάριος 2010, 10:28 pm

Είναι στο E6 τώρα το δεύτερο ορκ..πήγε να μου επιτεθεί η παπαριά αλλά πήρε τα @@ μου!!!

Με detect evil θα την βγάλει?Αν σκότωνε καλό θα ήταν! Laughing


Antonioo aka Maugoth πόση άμυνα έχεις συνολικά?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 20 I_icon_minitime28th Ιανουάριος 2010, 10:34 pm

αν εννοείς armor class έχω 15.....
ρε eca πόσα ft έχεις...φτάνεις το G5???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 20 I_icon_minitime28th Ιανουάριος 2010, 10:36 pm

Antonioo έγραψε:
αν εννοείς armor class έχω 15.....
ρε eca πόσα ft έχεις...φτάνεις το G5???

Μόνο 15?Πανοπλία δεν έχεις?


Όχι δεν φτάνει...20 βηματάκια μπορεί να κάνει..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 20 I_icon_minitime28th Ιανουάριος 2010, 10:43 pm

με armor και με τα όλα....το τίμημα του να βαράω σκληρά...αν πετυχαίνω βέβαια..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 20 I_icon_minitime28th Ιανουάριος 2010, 10:46 pm

Antonioo έγραψε:
με armor και με τα όλα....το τίμημα του να βαράω σκληρά...αν πετυχαίνω βέβαια..

Περίμενα ότι αφού είσαι μισο-ορκ θα είχες καμιά σούπερ ντούπερ πανοπλία και θα σου έδινε αρκετό + στην άμυνα σου..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 20 I_icon_minitime28th Ιανουάριος 2010, 10:47 pm

Κοίτα τώρα χαμός για 2 κωλοorc και εναν αλήτη απαγωγέα...ρε μπείτε όλοι μαζί!!!ecato μην κωλώνεις, μπες!!!σκέψου το εξής...ο αρχηγός και το ορκ είναι engaged με maugoth και grim αντίστοιχα.λογικά δεν θα στην πέσουν γιατί θα κάνουν provoke attack of opportunity και θα το χτυπάνε το κεφάλι τους...θα ειναι σαν να χαριζουν τζαμπα επιθεση στους δικους σου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 36
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

OOC - Campaign I - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 20 I_icon_minitime28th Ιανουάριος 2010, 10:49 pm

ok μπαίνω. που πήγε ο χάρτης οέο??που πήγε?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 20 I_icon_minitime28th Ιανουάριος 2010, 10:50 pm

Δεν φτάνουν τα βήματα για να κάνει επίθεση με σπαθί..
Και εγώ προτείνω να φτάσει ως την πλάτη μου και να χρησιμοποιήσει το τόξο έστω και στα τυφλά και next γύρο μπαίνει στον χωρό...

Άντε Eldur, Selpara και επόμενος γύρος..


ΧΑΡΤΗΣ όπου ο Ο2 είναι στο Ε6
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 36
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

OOC - Campaign I - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 20 I_icon_minitime28th Ιανουάριος 2010, 10:54 pm

οκ άσχετο η διαγώνια κίνηση πόσο είναι?μήπως μπορώ να φτάσω έτσι μέσα?αν είναι μπορώ και να του σκάσω μια με το σπαθί.
ρωτάω γιατί με αυτά τα δεδομένα φθάνω μέχρι τα G6 ή H5
kick me ξέρεις?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 20 I_icon_minitime28th Ιανουάριος 2010, 11:04 pm

ακόμα και διαγώνια πάλι τετράγωνα μετράς νομίζω,κάθε τετράγωνο είναι 5 ft.

Έλα τον βρήκα!ρε σεις νομιζω χτυπά ο ecato αν παει διαγώνια ως το F4 ή F5,αναλογα ποιο ειναι ελευθερο!

σελ.27???εγώ είδα αυτόν 2posts παραπάνω...σωστός δεν είναι αν εξαιρέσεις κίνηση maugoth???


Έχει επεξεργασθεί από τον/την kick_me στις 28th Ιανουάριος 2010, 11:12 pm, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 20 I_icon_minitime28th Ιανουάριος 2010, 11:08 pm

σελ.27 είναι ο χάρτης...
και ο από πάνω ίδιος είναι...λογικά θα τον ανανώσει ο dm μόλις τελειώσει ο γύρος...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Antonioo στις 28th Ιανουάριος 2010, 11:16 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 20 I_icon_minitime28th Ιανουάριος 2010, 11:11 pm

Kick_me δεν μπορεί να φτάσει ως εκεί.

Σειρά της Selpara
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 20 I_icon_minitime28th Ιανουάριος 2010, 11:25 pm

hotdog έγραψε:
Kick_me δεν μπορεί να φτάσει ως εκεί.

Σειρά της Selpara

Κάτσε ρε συ, από περιέργεια γιατί όποτε έπαιζα ποτέ δεν κοιτούσα το battle grid.αν πάει i6, h5, g4, f4(move action) και μετα βαρεσει, γιατί δεν μπορεί?

και κάτι άλλο ecato...καλύτερα πήγαινε στο Η5 γιατί αν οι αντίπαλοι κάνουν σαν κίνηση μόνο 5ft,θεωρειται sidestep νομιζω και δεν θα δεχτουν καμια επιθεση...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την kick_me στις 28th Ιανουάριος 2010, 11:28 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 20 I_icon_minitime28th Ιανουάριος 2010, 11:28 pm

Αν δεν κάνω λάθος διαγώνια δεν γίνεται να κινηθεί.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 20 I_icon_minitime28th Ιανουάριος 2010, 11:39 pm

τι γινεται ρε σεις με τη selpara????φτιάχνει τον κορσέ της τόσην ώρα/???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 20 I_icon_minitime28th Ιανουάριος 2010, 11:41 pm

τώρα τελευταία δε πολυμπαίνει...ίσως είναι από αυτά τα σπάνια παιδιά που διαβάζουν και έχουν πρόγραμμα στην εξεταστική..ξέρεις κοιμούνται νωρις μπλα μπλα μπλα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 36
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

OOC - Campaign I - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 20 I_icon_minitime28th Ιανουάριος 2010, 11:44 pm

π@π@ρ@ Antonioo αύριο κοίτα να μην ξυπνάς. θα έρθεις on foot που λένε και στο χωριό μου...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 20 I_icon_minitime28th Ιανουάριος 2010, 11:45 pm

διαγώνια γίνεται να πας, και μετράς 5 ft και 15ft εναλλάξ για όσο πας διαγώνια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 36
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

OOC - Campaign I - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 20 I_icon_minitime28th Ιανουάριος 2010, 11:46 pm

astavas έγραψε:
Μετά από μια στιγμή που έμοιαζε με αιωνιότητα, ο Eldur προχωράει μπροστά και περιμένει πίσω από το σημείο που μπήκε ο Grim, διακρίνοντας αμυδρά κάποιες κινήσεις μέσα στη σπηλιά αλλά ακούγοντας καθαρά τον ήχο της μάχης.

Σπόιλερ:

μα γιατί το λές??? μόνο μια μέρα μου πήραν τα 6 δευτερόλεπτα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 20 I_icon_minitime28th Ιανουάριος 2010, 11:48 pm

δηλαδή μπορούσε να μπει αν πήγαινε Ι6 Η6 G5 F5???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 20 I_icon_minitime28th Ιανουάριος 2010, 11:49 pm

Antonioo έγραψε:
δηλαδή μπορούσε να μπει αν πήγαινε Ι6 Η6 G5 F5???

όχι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 36
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

OOC - Campaign I - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 20 I_icon_minitime28th Ιανουάριος 2010, 11:51 pm

είσαι σίγουρος??
μέσα στο phb κάτι έγραφε για διαγώνια κίνηση αλλά δεν το κατάλαβαινα.έδειχνε οτι κάθε τετραγωνάκι στην διαγώνιο μέτραγε διαφορετικά.
σίγουρα γίνεται απλά δεν ξέρω πόσο μετράει το κάθε τετραγωνάκι
astava ξέρεις?
αν είναι να πάω διαγώνια για να χτυπήσω κιόλας
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
OOC - Campaign I
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 20 από 40Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Campaign I
» dnd test campaign i

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ :: Συζητήσεις :: Γενικά :: Παιχνίδια - Χιούμορ :: DnD :: παιχνίδια σε εξέλιξη-
Μετάβαση σε: