Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ

Το forum των φοιτητών Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ
 
ΦόρουμΠόρταλnew postsπρόγραμμαLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Computers - Questions & Answers

Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
????????
Επισκέπτης




Computers - Questions & Answers - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computers - Questions & Answers   Computers - Questions & Answers - Σελίδα 5 I_icon_minitime1st Αυγουστός 2010, 7:47 pm

κατέβασε από εδώ http://www.free-codecs.com/k_lite_codec_pack_download.htm την πλήρη έκδοση του k-lite.. δωρεάν είναι..

θα λυθεί το πρόβλημά σου, γιατί όντως θέμα codecs φαίνεται να είναι...

δώσε βάση πάντως στις διάφορες παραμέτρους που σου λέει στην εγκατάσταση και μην πατάς next, next, next στα τυφλά...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computers - Questions & Answers - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computers - Questions & Answers   Computers - Questions & Answers - Σελίδα 5 I_icon_minitime1st Αυγουστός 2010, 10:14 pm

jerry έγραψε:
εχω μπλεξει τα μπουτια μου giotis..

βσκ,αυτο που θελω ειναι να βαλω windows και ubuntu,σβηνοντας παραλληλα ολο το δισκο..

τα προγραμματα που θελω να κρατησω,τα εχω σε back up..


τα ubuntu δε μου δουλευουν γτ αρχικα τα ειχα βαλει στο flashακι και χθες,τα εκανα αποκοπη-επικολληση σε cd..οι δυο εκδοσεις (για flashακι και για cd ειναι διαφορετικες..)
λογικό είναι. Δεν είναι απλά αρχεία αλλά bootable images
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computers - Questions & Answers - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computers - Questions & Answers   Computers - Questions & Answers - Σελίδα 5 I_icon_minitime2nd Αυγουστός 2010, 6:09 am

εχω πλεον βαλει τα office 07,εχω διαγραψει οσα αρχεια απ'τα vista δε θελω..

να εβρισκα ενα τροπο να διαγραψω και τα vista χωρις να ξαναβαλω τα 7..

παντως,κι οπως ειναι,μια χαρα θα την παλεψει απο'δω και περα..

ευχαριστω τον giotis,τον ecatodarcus,τον arkara κι οποιον αλλο μου'στειλε θετικη ενεργεια..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computers - Questions & Answers - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computers - Questions & Answers   Computers - Questions & Answers - Σελίδα 5 I_icon_minitime2nd Αυγουστός 2010, 11:41 am

benediktos έγραψε:
κατέβασε από εδώ http://www.free-codecs.com/k_lite_codec_pack_download.htm την πλήρη έκδοση του k-lite.. δωρεάν είναι..

θα λυθεί το πρόβλημά σου, γιατί όντως θέμα codecs φαίνεται να είναι...

δώσε βάση πάντως στις διάφορες παραμέτρους που σου λέει στην εγκατάσταση και μην πατάς next, next, next στα τυφλά...

Ευχαριστώ πολύ, το δοκιμάζω τώρα. Με σώζεις cheers

Edit:οκ, το εγκατέστησα και τώρα είναι όλα καλά. Thanks
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computers - Questions & Answers - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computers - Questions & Answers   Computers - Questions & Answers - Σελίδα 5 I_icon_minitime6th Σεπτέμβριος 2010, 11:01 am

ξερει κανείς πως μπορώ να κάνω disk check
να μπω στο safe mode
να αλλάξω ποια προγράμματα τρέχουν όταν ξεκινα ο υπολογιστής
και να κάνω φορμάτ σώζοντας τα αρχεία μου?

όλα αυτα με δεδομένο ότι δεν μπορώ να μπω στα windows

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computers - Questions & Answers - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computers - Questions & Answers   Computers - Questions & Answers - Σελίδα 5 I_icon_minitime6th Σεπτέμβριος 2010, 11:19 am

όπως φορτώνει ο η/υ σου (ενώ είσαι δηλ. σε μαύρο background με άσπρα γράμματα), πάτα πολλές φορές και γρήγορα (ΟΧΙ ΠΑΡΑΤΕΤΑΜΕΝΑ!) το κουμπί F8...
Και θα σου ανοίξουν διάφορες επιλογές...
Μια από αυτές είναι για να μπεις σε safe mode, μια άλλη είναι για να μπεις στη γραμμή εντολών (DOS) κλπ...

Εναλλακτικά: βρες ένα cd/dvd με linux π.χ., αλλά από αυτά τα cd/dvd που δε χρειάζονται εγκατάσταση.. Βάζεις δηλ. το dvd στο dvd player, και φορτώνει από εκεί το λογισμικό αυτόματα...
Και μπες στα linux και κάνε από εκεί παιχνίδι με τα αρχεία που θέλεις να σώσεις....

Πριν κάνεις οτιδήποτε άλλο, δοκίμασε να αποσυνδέσεις ΟΛΕΣ τις εξωτερικές συσκευές (δλ. τον εκτυπωτή, usb bleutooth, usb σκληρό δίσκο κλπ... Αν αφορά desktop η/υ, να ΜΗΝ αποσυνδέσεις πληκτρολόγιο και mouse) και δες αν μπορείς έτσι να μπεις στα windows..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computers - Questions & Answers - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computers - Questions & Answers   Computers - Questions & Answers - Σελίδα 5 I_icon_minitime11th Σεπτέμβριος 2010, 6:26 am

Για να κάνω download ένα αρχείο από το scribd.com πρέπει αναγκαστικά να είμαι εγγεγραμμένος και να έχω κάνει 1 upload;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computers - Questions & Answers - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computers - Questions & Answers   Computers - Questions & Answers - Σελίδα 5 I_icon_minitime11th Σεπτέμβριος 2010, 7:02 am

δεν ξέρω τι παίζει με το scribd γενικά, αλλά αν έχεις εγκατεστημένο το Adobe Professional ή το Nitro PDF, ανοίγεις το αρχείο scribd που θέλεις, επιλέγεις εκτύπωση και διαλέγεις να "εκτυπώσεις" με τον εκτυπωτή ADOBE PDF ή NITRO PDF... Και όταν πατήσεις ΟΚ, απλά θα σου ζητήσει πού να αποθηκεύσει το αρχείο .pdf που θα δημιουργηθεί...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computers - Questions & Answers - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computers - Questions & Answers   Computers - Questions & Answers - Σελίδα 5 I_icon_minitime11th Σεπτέμβριος 2010, 8:57 am

mechanic1 έγραψε:
Για να κάνω download ένα αρχείο από το scribd.com πρέπει αναγκαστικά να είμαι εγγεγραμμένος και να έχω κάνει 1 upload;

νομιζω πως ναι...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computers - Questions & Answers - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computers - Questions & Answers   Computers - Questions & Answers - Σελίδα 5 I_icon_minitime11th Σεπτέμβριος 2010, 10:38 am

Ευχαριστώ παιδιά! Τελικά ισχύει αυτό που είπε ο mech-eng γιατί αν πατήσεις print πρέπει να έχεις κάνει και download και για δωρεάν download πρέπει να κάνεις ένα αρχέιο upload.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Computers - Questions & Answers
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 5 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ :: Συζητήσεις :: Γενικά :: Computers-Internet-Games-
Μετάβαση σε: