Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ

Το forum των φοιτητών Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ
 
ΦόρουμΠόρταλnew postsπρόγραμμαLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Aστείες Ιστορίες- Πλάκες

Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
????????
Επισκέπτης




Aστείες Ιστορίες- Πλάκες - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aστείες Ιστορίες- Πλάκες   Aστείες Ιστορίες- Πλάκες - Σελίδα 4 I_icon_minitime13th Φεβρουάριος 2010, 8:57 am

πως crashαρει ο firefox ;
Aστείες Ιστορίες- Πλάκες - Σελίδα 4 Firefoxfail
έτσι ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Aστείες Ιστορίες- Πλάκες - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aστείες Ιστορίες- Πλάκες   Aστείες Ιστορίες- Πλάκες - Σελίδα 4 I_icon_minitime13th Φεβρουάριος 2010, 8:59 am

Alejandro el mecanico έγραψε:
πως crashαρει ο firefox ;

έτσι ...
Aστείες Ιστορίες- Πλάκες - Σελίδα 4 Lame
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Aστείες Ιστορίες- Πλάκες - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aστείες Ιστορίες- Πλάκες   Aστείες Ιστορίες- Πλάκες - Σελίδα 4 I_icon_minitime13th Φεβρουάριος 2010, 10:06 am

Spyros έγραψε:
Alejandro el mecanico έγραψε:
πως crashαρει ο firefox ;

έτσι ...
Aστείες Ιστορίες- Πλάκες - Σελίδα 4 Lame
άντε ρε Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Aστείες Ιστορίες- Πλάκες - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aστείες Ιστορίες- Πλάκες   Aστείες Ιστορίες- Πλάκες - Σελίδα 4 I_icon_minitime13th Φεβρουάριος 2010, 10:10 am

nerouda έγραψε:
πως γινεται να φαινεται το βίντεο αντι για το λινκ?

Πατάς στο κουμπί που φαίνεται σαν μια φωτογραφία(όχι αυτό που έχει και την δισκέτα) και βάζεις το link! Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

Aστείες Ιστορίες- Πλάκες - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aστείες Ιστορίες- Πλάκες   Aστείες Ιστορίες- Πλάκες - Σελίδα 4 I_icon_minitime13th Φεβρουάριος 2010, 10:27 am

βασικά έτσι βάζεις μια εικόνα!!!hotdog εισαι αδιάβαστος!!!χαχα

για το βίντεο εκεί που λέει ο hotdog έχει μια εικονίτσα που έχει ένα φιλμάκι. πατάς αυτό και βάζεις εκεί το url του βίντεο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

Aστείες Ιστορίες- Πλάκες - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aστείες Ιστορίες- Πλάκες   Aστείες Ιστορίες- Πλάκες - Σελίδα 4 I_icon_minitime13th Φεβρουάριος 2010, 11:00 am




πωπωπωπω λειώνω με το γέλιο του τύπου...τι μάπας!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Aστείες Ιστορίες- Πλάκες - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aστείες Ιστορίες- Πλάκες   Aστείες Ιστορίες- Πλάκες - Σελίδα 4 I_icon_minitime13th Φεβρουάριος 2010, 11:27 am

ecatodarcus έγραψε:
για το βίντεο εκεί που λέει ο hotdog έχει μια εικονίτσα που έχει ένα φιλμάκι. πατάς αυτό και βάζεις εκεί το url του βίντεο.

Ωχ ξεχάστηκααααα! Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Aστείες Ιστορίες- Πλάκες - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aστείες Ιστορίες- Πλάκες   Aστείες Ιστορίες- Πλάκες - Σελίδα 4 I_icon_minitime13th Φεβρουάριος 2010, 11:52 pm

Παράθεση :
Γιατί απέλυσα τη γραμματέα μου!



Προσέξτε μην σας συμβεί.....

Πριν από δύο εβδομάδες ήταν τα 45α γενέθλια μου και δεν αισθανόμουν ιδιαίτερα καλά γι αυτό. Κατέβηκα να πάρω το πρωινό μου ξέροντας
ότι η γυναίκα μου θα μου έφτιαχνε το κέφι με τις ευχές της και ίσως και με κάποιο δώρο.
Όχι μόνο δεν μου ευχήθηκε, δεν είπε ούτε "καλημέρα"! "Καλά να πάθεις, που θελες και παντρειές", σκέφτηκα. Παρηγορήθηκα όμως γιατί φανταζόμουνα ότι τα παιδιά θα το θυμόντουσαν. Τα παιδιά όμως κατέβηκαν για πρωινό και δεν είπαν λέξη.
Όταν έφτασα στο γραφείο, ήμουν τελείως πεσμένος και απογοητευμένος.
Καθώς έμπαινα, η γραμματέας μου η Τζάνετ μου είπε, "Καλημέρα κύριε διευθυντά, Ευτυχισμένα Γενέθλια." Αισθάνθηκα καλύτερα, κάποιος τουλάχιστον με θυμήθηκε. Δούλεψα μέχρι το μεσημέρι. Κάποια στιγμή, η Τζάνετ μου χτύπησε την πόρτα και είπε, "Ξέρετε, Έξω έχει υπέροχο καιρό και μια και είναι τα γενέθλια σας, τι θα λέγατε να πηγαίναμε για γεύμα οι δυο μας;"
"Αυτό είναι η καλύτερη ιδέα που άκουσα σήμερα. Πάμε". Πήγαμε για φαγητό. Δεν πήγαμε εκεί που τρώγαμε συνήθως αλλά σε ένα μικρό απομονωμένο μέρος στην εξοχή. Πήραμε δύο μαρτίνι και απολαύσαμε φοβερά το γεύμα μας. Κατά την επιστροφή μου είπε, "Μια τόσο όμορφη μέρα δεν χρειάζεται να επιστρέψουμε στο γραφείο, έτσι;"
"Υποθέτω πως όχι" απάντησα εγώ. "Πάμε στο διαμέρισμά μου", μου είπε εκείνη. Φτάνοντας στο διαμέρισμα μου είπε, "Κύριε διευθυντά, αν δεν σας πειράζει, θα πάω στο υπνοδωμάτιο να βάλω κάτι πιο άνετο."
"Βεβαίως", απάντησα ενθουσιασμένος.
Πήγε στο δωμάτιο και, μετά από κανένα πεντάλεπτο, βγήκε κρατώντας μια τούρτα γενεθλίων, ακολουθούμενη από τη γυναίκα μου, τα παιδιά, και ντουζίνες ολόκληρες από οικογενειακούς φίλους. Όλοι τραγουδούσαν το τραγουδάκι των γενεθλίων... και εγώ καθόμουν εκεί, στον καναπέ... θεόγυμνος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Aστείες Ιστορίες- Πλάκες - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aστείες Ιστορίες- Πλάκες   Aστείες Ιστορίες- Πλάκες - Σελίδα 4 I_icon_minitime13th Φεβρουάριος 2010, 11:54 pm

Παράθεση :
Δύο άσπονδοι εχθροί, τρακάρουν άσχημα με τα αυτοκίνητα τους, τα οποία έγιναν ένα μάτσο παλιοσίδερα, αλλά κανείς τους δεν έπαθε τίποτα.
Βγαίνουν έξω από το αυτοκίνητά τους και βλέπουν ο ένας τον άλλο, οπότε γυρίζει ο πρώτος και λέει:
- "Παρόλο που τα αυτοκίνητα μας έγιναν παλιοσίδερα, εμείς δεν πάθαμε τίποτα. Και αυτό, πρέπει να είναι ένα σημάδι από το Θεό, ότι μπορούμε να ζήσουμε μαζί ειρηνικά."
- "Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου", απαντά ο δεύτερος.
- "Αυτό, πρέπει να το γιορτάσουμε", λέει ο πρώτος και φέρνει από το αυτοκίνητο του, δύο κουτάκια μπύρας, που τυχαία δεν είχαν πάθει τίποτα.
Δίνει το ένα στον πρώην εχθρό του και λέει:
- "Ασπρο πάτο".
- "Ασπρο πάτο, απαντά και ο άλλος και την κατεβάζει μονορούφι."
Μόλις τελειώνει, βλέπει τον άλλο να μην έχει πιει ούτε γουλιά, οπότε τον ρωτά:
- "Εσύ, δε θα πιεις;"
- "Όχι, λέω να περιμένω να έρθει η αστυνομία πρώτα."
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Aστείες Ιστορίες- Πλάκες - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aστείες Ιστορίες- Πλάκες   Aστείες Ιστορίες- Πλάκες - Σελίδα 4 I_icon_minitime14th Φεβρουάριος 2010, 8:55 am


τραγικό
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Aστείες Ιστορίες- Πλάκες - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aστείες Ιστορίες- Πλάκες   Aστείες Ιστορίες- Πλάκες - Σελίδα 4 I_icon_minitime15th Φεβρουάριος 2010, 5:20 pm

έκανα την μετάφραση συγκολλήσεις και έψαχνα και έπεσα πάνω σε μια επική μετάφραση!!!

http://translate.google.gr/translate?hl=el&sl=en&u=http://en.wikipedia.org/wiki/Punch_%28tool%29&ei=Bn55S-uHK9Hy4gaUkrHECg&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=7&ved=0CCAQ7gEwBg&prev=/search%3Fq%3DPunch%2B%28tool%29%26hl%3Del%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg.mozilla:el:official%26hs%3DLYP

Δείτε την μετάφραση του Prink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

Aστείες Ιστορίες- Πλάκες - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aστείες Ιστορίες- Πλάκες   Aστείες Ιστορίες- Πλάκες - Σελίδα 4 I_icon_minitime15th Φεβρουάριος 2010, 6:12 pm

χαχαχα ναι ρε σύ!!!επική μετάφραση!!! άκου γροθιά-λούτσος!!!!χαχα!!!τι άμπαλο!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

Aστείες Ιστορίες- Πλάκες - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aστείες Ιστορίες- Πλάκες   Aστείες Ιστορίες- Πλάκες - Σελίδα 4 I_icon_minitime15th Φεβρουάριος 2010, 8:57 pm

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

Aστείες Ιστορίες- Πλάκες - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aστείες Ιστορίες- Πλάκες   Aστείες Ιστορίες- Πλάκες - Σελίδα 4 I_icon_minitime15th Φεβρουάριος 2010, 9:45 pm

Aστείες Ιστορίες- Πλάκες - Σελίδα 4 Spycat
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Aστείες Ιστορίες- Πλάκες - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aστείες Ιστορίες- Πλάκες   Aστείες Ιστορίες- Πλάκες - Σελίδα 4 I_icon_minitime18th Φεβρουάριος 2010, 4:31 pm

Πολύ πλάκα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Aστείες Ιστορίες- Πλάκες - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aστείες Ιστορίες- Πλάκες   Aστείες Ιστορίες- Πλάκες - Σελίδα 4 I_icon_minitime18th Φεβρουάριος 2010, 4:57 pm

όχι ρε... πρόλαβε και τα σημείωσε όλα ...ΟΛΑ Laughing Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

Aστείες Ιστορίες- Πλάκες - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aστείες Ιστορίες- Πλάκες   Aστείες Ιστορίες- Πλάκες - Σελίδα 4 I_icon_minitime18th Φεβρουάριος 2010, 7:01 pm

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Aστείες Ιστορίες- Πλάκες - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aστείες Ιστορίες- Πλάκες   Aστείες Ιστορίες- Πλάκες - Σελίδα 4 I_icon_minitime18th Φεβρουάριος 2010, 9:31 pm

άστο φίλε σε έχω προλάβει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Aστείες Ιστορίες- Πλάκες - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aστείες Ιστορίες- Πλάκες   Aστείες Ιστορίες- Πλάκες - Σελίδα 4 I_icon_minitime19th Φεβρουάριος 2010, 1:14 pm

Τραγελαφικό! Laughing Laughing
GO GO Power Rangeeeeers!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Aστείες Ιστορίες- Πλάκες - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aστείες Ιστορίες- Πλάκες   Aστείες Ιστορίες- Πλάκες - Σελίδα 4 I_icon_minitime22nd Φεβρουάριος 2010, 9:16 pm

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

Aστείες Ιστορίες- Πλάκες - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aστείες Ιστορίες- Πλάκες   Aστείες Ιστορίες- Πλάκες - Σελίδα 4 I_icon_minitime24th Φεβρουάριος 2010, 9:27 pm

Παρακάτω είναι μερικά πράγματα που έχουμε συνηθίσει να βλέπουμε στις σαπουνόπερες, αν όχι σε όλες στις περισσότερες!

1.) Πάντα υπάρχει μια εταιρία..

2.)Πάντα υπάρχει ένας αστείος καφετζής.

3.)Ένας διάλογος όσο απλός κι αν είναι ποτέ δεν γίνεται να τελειώσει σε δύο απλές σειρές όπως π.χ

-Τι κάνεις Fernando?

-Καλά είμαι……

Πρέπει να τραβήξει τόσο πολύ που να αρχίσει να σε νευριάζει όπως π.χ

-Fernando?

-Ναι..

-Εσύ είσαι?

-Ναι , εγώ είμαι ….

-Τι κάνεις , καλά είσαι ?

-Ναι… Ναι μια χαρά είμαι . Αν αυτό ρωτάς .

- Κάτσε. Κάτσε , τι εννοείς αν αυτό ρωτάω .Φυσικά και ρωτάω αυτό,ρωτάω αν είσαι καλά… κλπ , κλπ.

4.)Όταν είσαι σπίτι σου, φοράς τα καλά σου και όχι κάτι πιο casual.

5.) Όταν έρχεται κάποιος σπίτι σου να συζητήσετε, ποτέ δεν κάθεστε κάπου, παρά πηγαίνετε στο σαλόνι και αρχίζετε την συζήτηση όρθιοι..

6.) Όταν ανοίγεις την τηλεόραση να δεις τις ειδήσεις, βλέπεις απευθείας αυτό που θες και αφού τελειώσει, κλείνεις την τηλεόραση, και κάθεσαι μετά και σκέφτεσαι φωναχτά. (Δηλαδή LOL ποιος βλέπει αυτό που θέλει στην τηλεόραση και μετά την κλείνει?)

7.) Υπάρχει πάντα μια τύπισσα που την έχει περάσει ένα “χέρι” όλη η σειρά…

8.) Υπάρχει πάντα μια Μαρία. (Της γειτονιάς,άσχημη,της αγάπης κτλπ.)

9.) Πάντα κάποιος θα πάθει αμνησία.

10.) Η αγκαλιά είναι η τέλεια ευκαιρία για να δείξει κάποιος τον πραγματικό του εαυτό. Πάντοτε ο ένας από τους δύο που αγκαλιάζονται αλλάζει απότομα ύφος σε μοχθηρό ή μίζερο.

11.) Ο τυπικός μεσοαστός μένει σε ένα τεράστιο σπίτι για το οποίο όλοι έχουμε απορία που βρήκε τα λεφτά και το αγόρασε.

12.) Ακόμα κι αν είναι άνεργος με οικονομικά προβλήματα μένει πάντα σε ακριβή περιοχή και γεμάτο με ολοκαίνουργια μοντέρνα έπιπλα.

13.) Στις Μεξικανικές σαπουνόπερες πάντα η καλή πρωταγωνίστρια είναι παρθένα και μόνο όταν παντρευτεί τον ωραίο πρωταγωνιστή θα το κάνει και σίγουρα θα μείνει με τη μια έγκυος,ενώ όταν το ανακοινώνει στην οικογένεια της όλοι χαίρονται κλπ. μέχρι τη στιγμή που θα γεννήσει, αφού θα της το πάρουνε, κλέψουνε κλπ. και μετά θα αρχίσουν το κυνήγι του θησαυρού! Razz Razz

14.) 1os Θεμελιώδης Νόμος: Πηδάς κάποια? Είναι η αδερφή σου.

15.) Στο τέλος της σειράς έχουν γίνει τόσες αιμομιξίες που πλέον όλοι είναι σόι.

16.) Η νεκρανάσταση είναι καθημερινό φαινόμενο και δεν ταράζει κανέναν.

17.) Οι συζητήσεις τελειώνουν συχνά με τόσο περίεργο τρόπο, που αν δεν άλλαζε το πλάνο, δε θα υπήρχε αντικειμενικά κάτι να γίνει που να ακολουθεί τα θεμελιώδη έστω πρότυπα συμπεριφοράς. Αλλά ευτυχώς αλλάζει το πλάνο και δε μαθαίνουμε τι έγινε στη συνέχεια της σκηνής.

Αλλα ευτυχώς αλλάζει το πλάνο και δεν μαθαίνουμε τι έγινε στη συνέχεια της σκηνής!

18.) Στα meetings, ο CEO δεν σε ρωτάει για τη δουλειά..(Βλέπε Ν 1.)

Δουλειά του είναι να σερβίρει whiskey το middle management που συζητάει για γκόμενες.

19.) Παντοτε όταν μια οικογένεια κάνει γλέντι, το τηλέφωνο/κουδούνι θα χτυπήσει για να έρθει κάποιος να μεταφέρει κακά μαντάτα. Razz

20.) Της εν λόγω οικογένειας θα της συμβούν όλα τα κακά του κόσμου, βιασμός, δολοφονία, ναρκωτικά λες και τους έχει κάνει ποδαρικό ο Μητσοτάκης.
Razz

21.) Υπάρχει πάντα ένας ρόλος “αγίας” γυναίκας, που καταπίνει της απιστίες του συζύγου της, του συγχωρεί παραστρατήματα και απάνθρωπες συμπεριφορές και μονίμως κλαίει σαν την Βροχοπούλου.Razz

22.) Κανείς δεν δουλεύει, όλοι κάθονται και ξύνονται.

23.) Ποτέ δεν πάνε στην αστυνομία, γιατί είναι σοφότερο να εξιχνιάσεις μια δολοφονία, έναν βιασμό μόνος σου.

24.) Συνώνυμα του φτωχού είναι το χαζός και το άξεστος.

25.) Οι πρωταγωνιστές γεννοβολάνε ακατάπαυτα, αλλά στο τέλος μένουν με ένα παιδί. Διότι είτε τα παιδιά τους χάνονται, λες και είναι καρφίτσες είτε πεθαίνουν από μια σπάνια αρρώστια , που σε 6 δις ανθρώπους θα τύχει σε εκείνους.

26.) Πάντα θα γίνει κάποια απαγωγή της κόρης μεγιστάνα με τελική κατάληξη να ερωτευτεί κάποιον από τους απαγωγείς και να παντρευτούν

27.) Ο παραπάνω πρώην απαγωγέας, νυν γάμπρος ….ενώ δεν είχε στον ήλιο μοίρα γίνεται κατευθείαν διευθύνων σύμβουλος της εταιρείας του πεθερού και τα φτιαχνει με την γραμματέα του πεθερού (ή οποία είναι και γκόμενά του)

28.) Κανένας από τους πρωταγωνιστές δεν τρώει ποτέ , δεν μαγειρεύει,δεν παραγγέλνει φαγητό.Επιβιώνουν μόνο με οξυγόνο.Ως αποτέλεσμα αυτού κανείς δεν πάει στην τουαλέτα.Κι αν φάνε ποτέ,θα είναι πίτσα από έξω που έρχεται σε 2 λεπτά.!

29.) Όλοι παίρνουν Lexotanil και είναι πάντα ήρεμοι, ακόμα και σε καυγάδες κανένας δεν αρχίζει τις χριστοπαναγίες.Μια σφαλιάρα είναι όμως επιτακτική ανά 20 επεισόδια για να συνέρχονται.

30.) Σε κάθε σαπουνόπερα υπάρχει στανταρ μια αμνησία. Μαλιστα για να τονίσουν οτι έχει αμνησία της μπατανάρουν το κεφάλι λες και έχουν κουτουλήσει κεφάλια Κυριάκος με Αντζα ένα πράγμα.

31.) Πάντα η σύζυγος κάποιου θα έχει κάποιο τραγικό ατύχημα στο οποίο θα θεωρηθεί νεκρή. Ο σύζυγος θα ξαναφτιάξει τη ζωή του (δηλαδή θα παντρευτεί για 25η φορά) και όταν θα είναι έγκυος η τωρινή του σύζυγος θα εμφανιστεί η υποτιθέμενη πεθαμένη.

32.) Υπάρχει πάντα μια πάρα πολύ πλούσια οικογένεια που ο πλούσιος πατέρας έχει 2-3 φανερά παιδιά και άλλα 2-3 εξώγαμα που τα μαθαίνουμε μέχρι να τελειώσει η σειρά.

33.) Θα υπάρχει standar ένας ίσως 2 και παραπάνω άτομα με εντελώς ανύπαρκτα ονόματα ή αρχικά .

Είναι απόλυτα λογικό ότι κανένας πλούσιος δεν λέγεται Γιάννης , Γιώργος , αλλά πρέπει να έχει όσο το δυνατόν μεγαλύτερο όνομα π.χ Fernando José Altamirano del Castillo.

34.) Κανείς δεν έχει 2 καλούς γάμους . Αν παντευτείς γυναίκα που να είναι η γυναίκα οκ η επόμενη θα είναι μαλάκο και το ανάποδο

35.) Πάντα πιο ωραία είναι φτωχή και ο πιο ωραίος πλούσιος ή το ανάποδο. Αν το ζευγάρι είναι είτε και οι 2 πλούσιοι είτε και οι 2 φτωχοί αποκλείεται να είναι οι πιο ωραίοι στην σειρά.

36.) Κανένα από τα κωλόπαιδα δεν γουστάρει να αναλάβει την επιχείρηση του baba? Όλοι ανεξάρτητοι καλλιτέχνες,δοκιμαστές κρασιού? Κανείς δεν έχει όνειρο να γίνει κάτι πιο συμβατικό?

Ας πούμε .. Γιατρός ή δικηγόρος

37.) Άμα πη@$#%$ θα κάνεις παιδί!

38.) Όταν χτυπάει το τηλέφωνο ή το κουδούνι, δε ρωτάνε ποτέ “ποιός είναι;” απλά απαντούν/ανοίγουν κατευθείαν και πάντα είναι κάποιος γνωστός που τον περίμεναν κιόλας.

39.) Όταν βρίσκονται σε μπαρ/καφέ κλπ. παραγγέλνουν στο σερβιτόρο/μπάρμαν, “έναν καφέ”/”ένα ουίσκι” χωρίς να διευκρινίζουν προτίμηση σε είδος,τύπο,μάρκα,ζάχαρη,γάλα κλπ.

40.) Σε περίπτωση που τρώνε έξω, πάντα το κάνουν σε χλιδάτο/σίκ εστιατόριο και ποτέ σε χασαποταβέρνες, φαστφουντάδικα, σουβλατζίδικα ή πατσατζίδικα.

41.) Ποτέ δεν απεικονίζονται την ώρα που χλαπακιάζουν στο εστιατόριο, αλλά πάντα την ώρα που πίνουν το λευκό κρασί τους (ποτέ μπύρα ή οτιδήποτε άλλο). Ο διάλογος δε, μπορεί να κρατήσει 1 ώρα, χωρίς να εμφανιστεί σερβιτόρος για να πάρει/φέρει παραγγελία.


42.) Στα εστιατόρια πίνουν μόνο λευκό κρασί. Κόκκινο πίνουν πάντα στο σπίτι, μπροστά στο τζάκι, πριν το φυστίκι….. Wink

43.) Όταν τους πούν κάτι δυσάρεστο στο τηλέφωνο, ή τους το κλείσουν κατάμουτρα, κάθονται σαν ηλίθιοι με το ακουστικό στο χέρι και το κοιτάζουν.

44.) Σε περίπτωση που η σειρά είναι του Παπακαλιάτη, τότε οι πρωταγωνιστές (και ειδικά ο ίδιος) δε γαμούν/-νται.

ΚΑΝΟΥΝ ΕΡΩΤΑ. Με συγκεκριμένη προτίμηση σε στάσεις όπως: πέταγμα στον τοίχο, πέταγμα στο πάτωμα, βούτηγμα έξω από το ασανσέρ, τράβηγμα απότομο και κόλλημα στην πόρτα κλπ. Και φυσικά πάντα θα υπάρχει ένα πλάνο που ο τύπος “παίρνει” την τύπισσα απο “πίσω”.

45. Τα οικονομικά προβλήματα όλων είναι λυμένα. Συνήθως αφήνεται να εννοηθεί οτι στην οικογένεια υπάρχει μια μεγάλη επιχείρηση (στην οποία δεν εργάζεται κανείς όμως) ή οτι έχει πεθάνει κάποιος συγγενής (γονείς, παππούδες) που τους έχει αφήσει σπίτι και χρήματα αρκετά για την υπόλοιπη ζωή τους.

Bonus: Πάντα το soundtrack της σειράς γίνεται πλατινένιο κλπ. Αφού το ακούμε συνεχεια σε όλα τα επεισόδια που βλέπουμε … πως να μην το τραγουδάμε! Razz

Να και κάτι για να κάνουμε το άρθρο πιο funny! Smile

Maria la del barrio Greek The bonus ksekatiniasmata (xastoukia sorayas)

Οι Σαπουνόπερες λέγονται κανονικά “Tilenouvelles” γιατί είτε είναι παρμένες από αληθινό σενάριο είτε από βιβλία! Το σαπουνόπερα το έβγαλαν οι αμερικάνοι -> Προέρχεται από τις αγγλικές λέξης “soap” που σημαίνει “σαπούνι”,καθώς σημαντικός χρηματοδότης των παραγωγών ήταν διαφορες εταιρείες απορυμαντικών,καθώς τις περισσότερες αυτές σειρές τις παρακολουθούν νοικοκυρές!

Και “opera”, είναι ειρωνικός τίτλος που προσέδωσαν οι αμερικανοί δημοσιογράφοι κριτικοί στις σειρές , αυτού του είδους ..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Aστείες Ιστορίες- Πλάκες - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aστείες Ιστορίες- Πλάκες   Aστείες Ιστορίες- Πλάκες - Σελίδα 4 I_icon_minitime24th Φεβρουάριος 2010, 9:48 pm

επίσης εκτός από αμνησία παίζει πάρα πολύ τύφλωση και παράλυση από τη μέση και κάτω ή κανά κόμα... και με ένα θαύμα ο ασθενής θεραπεύεται (οι γιατροί σηκώνουν τα χέρια ψηλά).

Και άλλο ένα που είναι πραγματική ιστορία, συνέβη σε ένα φίλο μου (το θυμήθηκα που λέγαμε για τα ταξί πριν)

Μπαίνει ο τύπος στο ταξί. Μετά από κανά 2λεπτο:

Ταρίφας: Αναρχικός είσαι?
Φίλος: Εε? Όχι δεν είμαι ανάρχικος...
Τ: Τι είσαι τότε, φασίστας?
Φ: Ούτε φασίστας είμαι... Γιατί ρωτάτε, για τα μαλλιά? (μακρυμάλλης ο τύπος)
Τ: Όχι μωρέ... τίποτα. <κοιτάει μπροστά για λίγη ώρα>

Τ: Μήπως πίνεις πρέζα?
Φ: ΕΕΕ? Όχι άνθρωπέ μου, πως σου ήρθε αυτό τώρα?
Τ: Απλά φαίνεσαι κάπως... οκ... Δε φοβάμαι πάντως ό,τι και να είσαι.
<Του δείχνει το αριστερό του χέρι που έχει κομμένα δάχτυλα> !!!!
Τ: Έχω και όπλο κάτω από το κάθισμα...
Φ: Εε, πολύ ωραία...
Τ: <κοιτάει πάλι μπροστά για λίγη ώρα>

Κάποια στιγμή περνάνε δίπλα από μια μαυρούλα στο δρόμο.

Τ: Πωωω, ωραία η μαύρη εεε?
Φ: <Ξενερωμένα> Εε, ναι, ξέρω γω, μάλλον...
Τ: Τι, δε σ 'αρέσει? Μήπως είσαι γκει?

Αν του είπε κάτι άλλο δεν θυμάμαι...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Aστείες Ιστορίες- Πλάκες - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aστείες Ιστορίες- Πλάκες   Aστείες Ιστορίες- Πλάκες - Σελίδα 4 I_icon_minitime24th Φεβρουάριος 2010, 9:58 pm

-που πας?
-εξαρχεια. εσεις που πατε?
-εξαρχεια.
-ωραια, να μπω?
-οχι, οχι!
και φευγει...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Aστείες Ιστορίες- Πλάκες - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aστείες Ιστορίες- Πλάκες   Aστείες Ιστορίες- Πλάκες - Σελίδα 4 I_icon_minitime24th Φεβρουάριος 2010, 10:07 pm

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

Aστείες Ιστορίες- Πλάκες - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aστείες Ιστορίες- Πλάκες   Aστείες Ιστορίες- Πλάκες - Σελίδα 4 I_icon_minitime24th Φεβρουάριος 2010, 10:55 pm

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Aστείες Ιστορίες- Πλάκες
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 4 από 7Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ :: Συζητήσεις :: Γενικά :: Παιχνίδια - Χιούμορ-
Μετάβαση σε: