Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ

Το forum των φοιτητών Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ
 
ΦόρουμΠόρταλnew postsπρόγραμμαLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 OOC - Campaign I

Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 11, 12, 13  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 36
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

OOC - Campaign I - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 6 I_icon_minitime11th Φεβρουάριος 2010, 11:43 am

ωραία αφού δεν μπορώ να πάρω το μπάσταρδο σπαθί θα πάρω μόνο την πανοπλία και θα δώσω την chain mail για πούλημα. αν δεν θέλει ο hotdog να κάνει πρόταση γάμου τότε ας το κάνουμε fast forward
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 6 I_icon_minitime11th Φεβρουάριος 2010, 12:10 pm

και εκατο, κοιτα και την πανοπλια καλυτερα γιατι:
1)η chain mail σου δινει +5 armor class αλλα το dexterity bonus σου προσαρμοζεται στο +2, δηλαδη αν εχεις παραπανω, πχ +3 γινεται +2

2)η splint mail σου δινει +6 στο armor class αλλα το dex bonus προσαρμοζεται στο +0.

Μην ξεχνας οτι η αμυνα σου ειναι 10 και το ac της πανοπλιας, της ασπιδας και το dex bonus.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 36
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

OOC - Campaign I - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 6 I_icon_minitime11th Φεβρουάριος 2010, 12:21 pm

γιατί μου το κάνεις αυτό ρε συ kick_me?? γιατί?? είχαν που είχαν μείνει λίγα εγκεφαλικά κύτταρα θα τα κάψω και αυτά...χαχα
πωπω πόσο πολύπλοκη είναι μια επιλογή εξοπλισμού...
καλά κάνω και επιλέγω συνήθως με κριτήριο την εξωτερική εμφάνιση!είναι πιο εύκολο!χαχα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 6 I_icon_minitime11th Φεβρουάριος 2010, 12:24 pm

χαχαχαχα, ελα ρε ειναι ευκολο!πες μου ποσο dexterity εχεις!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 6 I_icon_minitime11th Φεβρουάριος 2010, 12:27 pm

Ρε λέω να μην το κάνουμε τόσο fast-forward..καμιά νέα αποστολή ίσως να μας δώσει ή πάμε όπου μας βγάλει ο γυαλός με τον aloha οδηγό?? Smile

Ε να μην πέσει έστω και λίγη συζήτηση? Για τον δρόμο προς την μητρόπολη, ένα ξενοδοχείο να την βγάλουμε(με την φιλοξενία του δημάρχου φυσικά!!) ή οτιδήποτε τέλος πάντων?

Βέβαια αν θέλετε να προχωρήσουμε τότε no problem.

Πάντως επειδή απ' ότι φαίνεται θα χρειαστεί λίγο ακόμα για το ξεπούλημα πάμε κατευθείαν δείπνο για να τα έχουμε μαζεμένα..


Εγώ πανοπλία δεν αλλάζω και ας έχω περιθώριο στο dexterity αρκετό!! tongue

Ecato πράγματι είναι εύκολο! tongue
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 36
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

OOC - Campaign I - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 6 I_icon_minitime11th Φεβρουάριος 2010, 12:28 pm

12+1 dexterity
πλάκα μου κάνεις? που είναι το εύκολο? εγώ εχθές που το είπες έμαθα οτι έχω +1 attack στο meele attack λόγο όπλου...
ευτυχώς που το κάνει σούμα ειδάλως θα το μάθαινα σε 100 χρόνια!

edit ο hotdog θέλει να γνωρίσει τα πεθερικά... μην ανησυχείς θα σε κάνω καζούρα στο δείπνο!!χαχα!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 6 I_icon_minitime11th Φεβρουάριος 2010, 12:32 pm

ecatodarcus έγραψε:
12+1 dexterity
πλάκα μου κάνεις? που είναι το εύκολο? εγώ εχθές που το είπες έμαθα οτι έχω +1 attack στο meele attack λόγο όπλου...
ευτυχώς που το κάνει σούμα ειδάλως θα το μάθαινα σε 100 χρόνια!

Εντάξει με λίγο ψάξιμο τα μαθαίνεις..με τις πανοπλίες είναι σχετικά απλό πάντως. Βλέπεις πόσο bonus έχεις στο dexterity, πόσο bonus σου δίνει ως περιθώριο η πανοπλία, πόσο σου δίνει ως "βασική" άμυνα και ανάλογα και με τα penalty που έχεις αποφασίζεις αν σε συμφέρει...

Για τα όπλα είναι λίγο πιο "δύσκολο" ειδικά αν μπλεχτούν με strength κτλ...πάντως στο character sheet τα λέει μαζεμένα και βοηθάει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 6 I_icon_minitime11th Φεβρουάριος 2010, 12:56 pm

κοιτα ecato...
Καθε πανοπλια επιτρεπει ενα maximum dexterity bonus, αφου ως κατασκευη σου περιοριζει την ευελιξια.αν το dexterity bonus σου υπερβαινει το μεγιστο επιτρεπτο απο την πανοπλια, τοτε προσαρμοζεται σε αυτη τη μεγιστη τιμη.Τα ορια και την αμυνα που σουδινει καθε πανοπλια τα βρισκεις σελ. 123 πινακας 7.6 απο το phb.

αυτη τη στιγμη η αμυνα σου πρεπει να ειναι:

10+(αμυνα πανοπλιας=5)+(αμυνα ασπιδας=οσο εχεις)+(dexterity bonus=1)=16+οσο σου δινει η ασπιδα, εφοσον το οριο που θετει η chain ειναι +2.

Με την καινουργια πανοπλια θα εχεις:

10+(splint mail=6)+(αμυνα ασπιδας=οσο εχεις)+(dexterity bonus=1--->0) ομως τωρα το dexterity bonus σου μηδενιζεται λογω της πανοπλιας αφου εχει οριο 0.

Αρα οτι και να φορεσεις εχεις ιδια συνολικη αμυνα, προσεχε ομως...
υπαρχουν καποια skills οπως το να κολυμπησεις η να σκαρφαλωσεις που τρως ποινη οσο βαρυτερη πανοπλια φορας.
Συγκεκριμενα η chain σου βαζει ποινη -5 στα rolls σου ενω η splint -7....

οποτε κρατα την chain και πουληστε την splint που ειναι και πιο ακριβη!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 6 I_icon_minitime11th Φεβρουάριος 2010, 12:59 pm

Δεν ήξερα ότι είχαμε δωμάτια στο inn! Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 36
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

OOC - Campaign I - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 6 I_icon_minitime11th Φεβρουάριος 2010, 1:00 pm

χμμμ οκ κατάλαβα.άρα δεν θα πάρω τπτ.... πίκρα.
θέλω να γίνω τσίγκινος κουβάς!!!!
θέλω μια Full Plate!!!
Gkrrrrr


edit @hotdog τώρα που το έμαθες θα καλέσεις την christine για ποτάκι???χαχαχαχα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 6 I_icon_minitime11th Φεβρουάριος 2010, 1:29 pm

χαχαχα!Άμα έχω και πριβε δωμάτιο! Laughing

Φεύγω τώρα..το βράδυ πάλι.

edit

back..@*&$#()$*&#)$*#@$@##*&@($^ ο δίας.. Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad


Έχει επεξεργασθεί από τον/την hotdog στις 11th Φεβρουάριος 2010, 2:51 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 6 I_icon_minitime11th Φεβρουάριος 2010, 2:22 pm

σημαντικό: έχει κάνει ο Μ μπάνιο?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 6 I_icon_minitime11th Φεβρουάριος 2010, 2:53 pm

Ελπίζω να έκανε!!! Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 6 I_icon_minitime11th Φεβρουάριος 2010, 3:02 pm

είχα κάνει στο ποτάμι....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 6 I_icon_minitime11th Φεβρουάριος 2010, 3:06 pm

Antonioo έγραψε:
είχα κάνει στο ποτάμι....

και του έφαγε ένας λούτσος τον *ου*σ*!χαχαχα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 6 I_icon_minitime11th Φεβρουάριος 2010, 5:10 pm

astavas έγραψε:
Elven

και απ'ότι φαίνεται ξέρει να διαβάζει τους ξένους και να κάνει καλές επιλογές... παρά τα λίιιγα της χρόνια... λέει παραμένοντας χαμογελαστός πονηρά.

Common

Έχει αρκετά ταλ... ξεκινάει να απαντάει στα Common όμως εκείνη τη στιγμή επιστρέφουν οι γυναίκες και κάθονται

ρε astavas!!!!!!!!ειναι μικρη αλλα εχει αρκετα ταλεντα??????
χαχαχαχαχαχα, ρε μπας και εβλεπες καμια ταινια του γκουσγκουνη και κλεβεις τις ατακες?????
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 6 I_icon_minitime11th Φεβρουάριος 2010, 5:11 pm

χαχα, εγώ δεν είπα τπτ, εσείς έχετε πονηρά μυαλά! tongue
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 6 I_icon_minitime11th Φεβρουάριος 2010, 5:13 pm

Τον έθαψα τον maugoth!! Laughing

Κάτι ξέρει για να τα λέει ο πατέρας kick_me..χαχαχαχα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 6 I_icon_minitime11th Φεβρουάριος 2010, 5:16 pm

και το καλύτερο είναι ότι δεν κατάλαβε χριστό! είδες αν είσαι πολύγλωσσος...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 6 I_icon_minitime11th Φεβρουάριος 2010, 5:18 pm

Ο μακάκας της παρέας! Laughing


Κάτσε να μπει ονλινε και θα αρχίσει να μου "ψέλνει" στα ορκικα!!!χαχαχα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 6 I_icon_minitime11th Φεβρουάριος 2010, 6:00 pm

Παράθεση :
Κάτσε να μπει ονλινε και θα αρχίσει να μου "ψέλνει" στα ορκικα!!!χαχαχα

Τώρα τρώω άσε με.....να φοβάσε μη το θυμηθώ καμιά άκυρη στιγμή σε καμιά μάχη και μπερδέψω τους αντιπάλους... Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 6 I_icon_minitime11th Φεβρουάριος 2010, 6:29 pm

Antonioo έγραψε:
Παράθεση :
Κάτσε να μπει ονλινε και θα αρχίσει να μου "ψέλνει" στα ορκικα!!!χαχαχα

Τώρα τρώω άσε με.....να φοβάσε μη το θυμηθώ καμιά άκυρη στιγμή σε καμιά μάχη και μπερδέψω τους αντιπάλους... Razz

Laughing
Εμένα να προσέχεις με τα βέλη!!! Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 6 I_icon_minitime12th Φεβρουάριος 2010, 4:11 pm

Antonioo έγραψε:
Άντε τι κάνει τόση ώρα??Πόσα χρήματα έχει τέλοςπάντων....??


Πήγε στην τράπεζα να βγάλει γιατί δεν έχει μια!!! Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 6 I_icon_minitime12th Φεβρουάριος 2010, 4:18 pm

δήμαρχος σου λέει μετά.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 6 I_icon_minitime13th Φεβρουάριος 2010, 11:30 am

Τι είναι τα tanglefoot bags?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
OOC - Campaign I
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 6 από 13Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 11, 12, 13  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» OOC - Campaign I
» Campaign I
» dnd test campaign i

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ :: Συζητήσεις :: Γενικά :: Παιχνίδια - Χιούμορ :: DnD :: παιχνίδια σε εξέλιξη-
Μετάβαση σε: