Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ

Το forum των φοιτητών Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ
 
ΦόρουμΠόρταλnew postsπρόγραμμαLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Συνέλευση 09/03/2010

Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
????????
Επισκέπτης




Συνέλευση 09/03/2010 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευση 09/03/2010   Συνέλευση 09/03/2010 - Σελίδα 6 I_icon_minitime10th Μάρτιος 2010, 8:13 pm

mech-eng έγραψε:
μ@λ@κιες! συγγνωμη κιολας δηλαδη για την εκφραση ,αλλα μερικα μυαλουδακια σκεφτηκαν οτι με το κλεισιμο της σχολης θα αλλαξει κατι,και εγω σαφως δεν εγκρινω την ολη υποθεση με τα σκληρα μετρα ,αλλα ειμαστε ψυστες ,ας το παρεδεχτουμε.

και θα μου πει καποιος ''ρε μεγαλε κατσε διαβασε τις μερες που ειμαστε κλειστα''
και βεβαια θα κατσω να διαβασω ,αλλα φιλοι μου το καλοκαιρακι θα γραφουμε ολοι μαζι παρεα τον ιουλιο...

προσωπικη μου αποψη...αδικως κλεινει το πολυτεχνειο για ψυλου πηδημα,αντε γεια ρε....
Εμένα κάτι μου λέει πως δεν θα το κάνεις όπως κι οι περισσότεροι.

mech-eng έγραψε:
δυστυχως δεν μπορεσα να ερθω...

ασοψωνται καποιες δουλειες που ειχα ,αλλιως θα ειχα φερει μερικα ατομα ακομα....
Όταν λες ότι θα είχες φέρει και μερικούς ακόμα,φαντάζομαι συμφοιτητές κι όχι άσχετους γιατί στις συνελεύσεις που γίνονται όλα τα'χω δει.

bafman_1 έγραψε:
Πωωωωωωω!Πάλι τα ίδια! Και μ'άρεσε το 4/6 για λήξη του 6μήνου....Έρμαια των ορέξεων των ΕΑΑΚ τόσα χρόνια...
Όσοι δεν θέλουν να είναι έρμαια των Ε.Α.Α.Κ μπορούν κάλλιστα να μετάσχουν και να ψηφίσουν γιατί σίγουρα θα ξέρεις ότι στις συνελεύσεις δεν είναι ούτε οι μισοί από τους φοιτητές.

titanomegistoterastios έγραψε:
καποιες παρατηρησεις:
σχετικα με την καταληψη: ευστοχα ο εαακιτης ομιλητης παρατηρησε οτι η καταληψη ειναι μορφη παλης, και οτι δεν εχει νοημα να συζηταμε για καταληψη ανεξαρτητως λοιπου πολιτικου περιεχομενου( αυτο παει και στη συζητηση για δαπ vs πκσ). για μενα, προσωπικα, το θεμα ειναι κυριως ο συλλογος να παιρνει αγωνιστικες αποφασεις, και δευτερευοντως αν θα παλεψει μεσω καταληψης η οχι. αν αντιστρεφετε αυτα τα 2 ,απλα κανετε λαθος.
επισης, χαρακτηριστικο για τη συγκυρια στην οποια εγινε η συνελευση, εχω να παρατηρησω οτι και η αρεν και η πκσ (εκτος - φυσικα Razz - απο τα εαακ) ειχαν στο πλαισιο τους καταληψη. και κατι μου λεει οτι επι νδ, το ιδιο θα συνεβαινε και για την πασπ.

σχετικα με τις αφισες: αν το καταστατικο που εχω στα χερια μου ειναι σωστο( θα το ανεβασω σημερα ετσι και αλλιως), επιβεβαιωνομαι σε πολλα. μεταξυ των οποιων οτι το ψηφισμα ηταν εναντιον του καταστατικου, αρα σωστα δεν τεθηκε σε ψηφοφορια.
'' κατοχυρωση... των συνδικαλιστικων ελευθεριων ''
Η κατοχύρωση των ελευθεριών συμπεριλαμβάνει και τα αγωνιστικά συνθήματα που είναι διάσπαρτα σε πολλούς τοίχους μερικά από τα οποία είναι κι ατυχώς μπαλωμένα από κάποιους;

Nameless έγραψε:
Ασε φιλε μου ...θελουν να το κανουν οπως το Πολυτεχνειο κατω στην Πατησιων.
Το φως δεν περναει στα εξης μερη:
Στις σπηλιες.
10000 m βαθος κατω απο την θαλασσα
Στο Πολυτεχνειο (Πατησιων)
Τουλάχιστον το Πολυτεχνείο στην Πατησίων δεν τελεί υπό κατάληψη αυτές τις μέρες.

220volt έγραψε:
@τιτάνας

Το mega σπίτι μπορείς να το αλλάξεις γάτε. Μπορείς και να κλείσεις την ΤV.
Το να είχε παντού στη ΣΧΟΛΗ (!!) που σπουδάζεις, 24/7 τον πρετεντέρη (ή όποιον δε πας) σε οθόνες να παίζουν, και να σου λένε αμα δε γουστάρεις κλείσε τα μάτια, είναι άλλο θεμα.

Πες μας πως θα σου φαινόταν αυτό.
Πρόσεχε όταν χρησιμοποιείς αυτή την λέξη γιατί μπορεί να υπάρξει και σύγχυση!Razz
titanomegistoterastios έγραψε:
ας το φωναζες και συ...
++

Nameless έγραψε:
titanomegistoterastios έγραψε:
ας το φωναζες και συ...

Επειδη ηταν η πρωτη φορα που μιλουσα σε κοινο.Το χερι μου ετρεμε.Μιλουσα και ξεχναγα τι ειχα πει στην προηγουμενη προταση.Δεν ειχα τα κοτσια να το κανω....
Λάθος στιγμή βρήκες να αγχωθείς φίλε μου,μπορώ να πω και χωρίς λόγο!μου θυμίζεις κι εμένα που αγχώνομαι όταν πάω να μιλήσω στα αμφιθέατρα και εν τέλει το μετανιώνω.

mech-eng έγραψε:
ΦΙΛΤΑΤΕ kounamoutas7 ξερεις κατι?
ο συνδικαλισμος παραπηγε,μεχρι εδω ,θελεις να διεκδικησεις κατι?δεν σε εμποδιζει κανεις να το κανεις,μην εχετε/εχουν απαιτηση να κλεισετε μια ολοκληρη σχολη ετσι γιατι γουσταρουν καποιοι να αλλαξουν τον κοσμο,ο κοσμος μας επισης μπορει να γινει πολυ καλυτερος με την αναβαθμιση των σπουδων μας και με το βγαλει καινοτομα μυαλα και παιδια με ορεξη για να μαθουν ,οχι μονο με απεργια στην απεργια.

ΜΕΓΑΛΟ ΛΑΘΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΗΓΑΝ ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΠΗΓΑΝ ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ (μεταξυ αυτων και εγω ,ειχα καποιες δουλειες ωστωσο)
ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΡΕΒΑΝΣ...
Το γεγονός ότι δεν πήγαν όλοι δεν είναι και ο λόγος που βγήκαν τα Ε.Α.Α.Κ,γιατί κάλλιστα όσοι δεν ήρθαν μπορούσαν να τα υποστηρίξουν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευση 09/03/2010 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευση 09/03/2010   Συνέλευση 09/03/2010 - Σελίδα 6 I_icon_minitime10th Μάρτιος 2010, 8:18 pm

γατ0πard0s έγραψε:

titanomegistoterastios έγραψε:
καποιες παρατηρησεις:
σχετικα με την καταληψη: ευστοχα ο εαακιτης ομιλητης παρατηρησε οτι η καταληψη ειναι μορφη παλης, και οτι δεν εχει νοημα να συζηταμε για καταληψη ανεξαρτητως λοιπου πολιτικου περιεχομενου( αυτο παει και στη συζητηση για δαπ vs πκσ). για μενα, προσωπικα, το θεμα ειναι κυριως ο συλλογος να παιρνει αγωνιστικες αποφασεις, και δευτερευοντως αν θα παλεψει μεσω καταληψης η οχι. αν αντιστρεφετε αυτα τα 2 ,απλα κανετε λαθος.
επισης, χαρακτηριστικο για τη συγκυρια στην οποια εγινε η συνελευση, εχω να παρατηρησω οτι και η αρεν και η πκσ (εκτος - φυσικα Razz - απο τα εαακ) ειχαν στο πλαισιο τους καταληψη. και κατι μου λεει οτι επι νδ, το ιδιο θα συνεβαινε και για την πασπ.

σχετικα με τις αφισες: αν το καταστατικο που εχω στα χερια μου ειναι σωστο( θα το ανεβασω σημερα ετσι και αλλιως), επιβεβαιωνομαι σε πολλα. μεταξυ των οποιων οτι το ψηφισμα ηταν εναντιον του καταστατικου, αρα σωστα δεν τεθηκε σε ψηφοφορια.
'' κατοχυρωση... των συνδικαλιστικων ελευθεριων ''
Η κατοχύρωση των ελευθεριών συμπεριλαμβάνει και τα αγωνιστικά συνθήματα που είναι διάσπαρτα σε πολλούς τοίχους μερικά από τα οποία είναι κι ατυχώς μπαλωμένα από κάποιους;
ναι

γατ0πard0s έγραψε:

Nameless έγραψε:
Ασε φιλε μου ...θελουν να το κανουν οπως το Πολυτεχνειο κατω στην Πατησιων.
Το φως δεν περναει στα εξης μερη:
Στις σπηλιες.
10000 m βαθος κατω απο την θαλασσα
Στο Πολυτεχνειο (Πατησιων)
Τουλάχιστον το Πολυτεχνείο στην Πατησίων δεν τελεί υπό κατάληψη αυτές τις μέρες.
νομιζω πως κανεις λαθος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευση 09/03/2010 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευση 09/03/2010   Συνέλευση 09/03/2010 - Σελίδα 6 I_icon_minitime10th Μάρτιος 2010, 8:19 pm

Όχι είναι 100% σίγουρο γιατί πήρα τηλέφωνο και ρώτησα αλλά έχω και φίλη μου εκεί που έκανε κανονικά μάθημα σήμερα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευση 09/03/2010 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευση 09/03/2010   Συνέλευση 09/03/2010 - Σελίδα 6 I_icon_minitime10th Μάρτιος 2010, 8:20 pm

Phil Anselmo έγραψε:

φίλε Antonio +1000000

αλλά πάνω στο θέμα θέλω να επισημάνω και τη στάση του ακροατηρίου μέσα στο 030.Ενώ αρχικά υπήρξαν κάποια χειροκροτήματα για την πρωτοβουλία των παιδιών σχετικά με τις αφίσες, στην πορεία κ όταν ο αστερίσκος πήρε το λόγο, με τον τραμπούκικο τρόπο που το έκανε, κανείς δεν τον διέκοψε.Και επειδή τυχαίνει να έχω βρει πολλούς που συμφωνούν με τα όσα λέγονται εδώ, συμπεραίνω πως υπάρχει φόβος..ή τουλάχιστον δεν υπάρχει το θάρρος έκφρασης της αντίθετης άποψης έστω και δια βοής σε πραγματικό χρόνο.Θα μου πει καποιος πως έτσι γίνεσαι σαν κ αυτούς..που έχουν μαλώσει με το διάλογο.....αλλά τι άλλο να κάνεις ρε γαμώτο..όταν κάθε πολιτισμένη προσπάθεια όπως αυτή των παιδιών πάει στο βρόντο.............?

+1
Αυτό πιστεύω είναι το πρόβλημα... οι ομάδες παίζουν σε διαφορετικά γήπεδα. Περιμένετε αποτελέσματα από επιχειρηματολογίες γιατί.......?
Η εμμονή σε αυτές βέβαια είναι προφανής και απολύτως σεβαστή και δικαιολογημένη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευση 09/03/2010 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευση 09/03/2010   Συνέλευση 09/03/2010 - Σελίδα 6 I_icon_minitime10th Μάρτιος 2010, 8:25 pm

γατοπαρδος:

Γενικά ίσως έχεις παρατηρήσει πως το φάσμα οσων στηρίζουν την κατάληψη (ΕΑΑΚ ή μη) είναι σαφώς πιο φανατικοί και δε χάνουν ποτέ συνέλευση. Αντίθετα το ευρύτερο φάσμα αυτών που διαφωνούν με τις καταλήψεις είναι σαφώς λιγότερο φανατικό. Και σαφώς πιο παθητικό να προσθέσω.

Rule of thumb: όσο περισσότερο κόσμο βλέπεις στην συνέλευση, τόσο λιγότερο να περιμένεις κατάληψη Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευση 09/03/2010 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευση 09/03/2010   Συνέλευση 09/03/2010 - Σελίδα 6 I_icon_minitime10th Μάρτιος 2010, 8:29 pm

Στατιστικά μιλάω πάντα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευση 09/03/2010 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευση 09/03/2010   Συνέλευση 09/03/2010 - Σελίδα 6 I_icon_minitime10th Μάρτιος 2010, 8:33 pm

220volt έγραψε:
φανατικοί
επιστρεφω το χαρακτηρισμο. μπορουσες να πεις συνεπεις η εστω σπασrχ/δες, αλλα οχι φανατικοι.
γατ0πard0s έγραψε:
Όχι είναι 100% σίγουρο γιατί πήρα τηλέφωνο και ρώτησα αλλά έχω και φίλη μου εκεί που έκανε κανονικά μάθημα σήμερα.
εχεις δικιο, παω λιγο πισω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευση 09/03/2010 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευση 09/03/2010   Συνέλευση 09/03/2010 - Σελίδα 6 I_icon_minitime10th Μάρτιος 2010, 8:44 pm

Είπα φανατικοί, και για αυτό συνεπείς. Περιφραστικά έγραψα και συνεπείς αν δε το διάβασες:
Παράθεση :
και δε χάνουν ποτέ συνέλευση

Και προφανώς δε μιλάω ατομικά για τον καθένα αλλά για το συνολικό attitude οπως το αντιλαμβάνομαι. Και όχι μόνο εγώ Wink Το ότι δε μιλάω για τον καθένα προσωπικά, το υποδηλώνει η λέξη "Γενικά" στην αρχή της πρότασής μου.
Είναι λίγο ανησυχητικό που το πήρες προσωπικά, σα να αισθάνεσαι πως δεν διαφέρεις από το συνολικό attitude που περιγράφω.

Το σπασαρχίδηδες δε το είπα γιατί δε το πιστεύω καν. Μη πας να βάλεις λόγια στο στόμα μου.

Είπα φανατικοί γιατί αυτό πιστεύω. Ευχαριστώ για το χαρακτηρισμό σου. Πολλά φιλιά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευση 09/03/2010 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευση 09/03/2010   Συνέλευση 09/03/2010 - Σελίδα 6 I_icon_minitime10th Μάρτιος 2010, 8:49 pm

Nameless έγραψε:
Αμα ειναι ομως να με περιμενεις στην σχολη για να μου δωσεις ξυλο.Τοτε συγγνωμη.Δεν εισαι τραμπουκος.Εγω ειμαι κακος.
Αμα θες να το διορθωσω το post μου και να κανω EDIT θα το κανω.Αμα σε προσβαλλει θα το κανω.
Ομως περιμενω με πραξεις να μου αποδειξεις οτι αυτο που θα κανω...ειναι σωστο.
Απεδειξε μου οτι υπαρχει Δημοκρατια στην ΓΣ.
Κατι τυπισσες στις μπροστινες σειρες την ωρα που μιλαγα με βριζανε και γκαριζαν.Ειχε πεταχτει εξω η φλεβα στον λαιμο τους να σκεφτεις.ΜΕΝΟΣ.ΜΙΣΟΣ.
Απαντησε μου σε αυτα.Απεδειξε μου οτι αξιζει να ασχολεισαι με την ΓΣ.Απεδειξε μου οτι αξιζει να κατεβω να σε ψηφισω.

είναι οι ίδιες που πέρυσι σε μια συνέλευση την είπαν σε ένα παιδί απειδή τράβαγε βίντεο την ώρα που κάτω στο 030 έπεφταν σπρωξίδια και φάπες...αυτά είναι τα εαακ!αυτός είναι ο σύγχρονος ΦΑΣΙΣΜΟΣ!Αλλά τονίζω και πάλι την ευθύνη όλων μας..που τους ανεχόμαστε!σε αυτούς που δε σε σέβονται πρέπει τελικά να απαντάς με ασέβεια!μόνο έτσι θα βγει κάτι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευση 09/03/2010 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευση 09/03/2010   Συνέλευση 09/03/2010 - Σελίδα 6 I_icon_minitime10th Μάρτιος 2010, 8:53 pm

220volt έγραψε:
Είπα φανατικοί, και για αυτό συνεπείς. Περιφραστικά έγραψα και συνεπείς αν δε το διάβασες:
Παράθεση :
και δε χάνουν ποτέ συνέλευση

Και προφανώς δε μιλάω ατομικά για τον καθένα αλλά για το συνολικό attitude οπως το αντιλαμβάνομαι. Και όχι μόνο εγώ Wink Το ότι δε μιλάω για τον καθένα προσωπικά, το υποδηλώνει η λέξη "Γενικά" στην αρχή της πρότασής μου.
Είναι λίγο ανησυχητικό που το πήρες προσωπικά, σα να αισθάνεσαι πως δεν διαφέρεις από το συνολικό attitude που περιγράφω.

Το σπασαρχίδηδες δε το είπα γιατί δε το πιστεύω καν. Μη πας να βάλεις λόγια στο στόμα μου.

Είπα φανατικοί γιατί αυτό πιστεύω.
μιλησες για ολο το φασμα. αρα και για εμενα που συχνα στηριζω. και μιλω παντα (πιστευω) μετριοπαθως και με επιχειρηματα.
επισης, δεν μπορει γενικα, το attitude να ειναι φανατικο, και να το στηριζουν μετριοπαθεις.
το σπασαρχιδηδες δε θα με ενοχλουσε γιατι εχει την εννοια '' δεν σταματουν να κανουν κατι''
220volt έγραψε:
Ευχαριστώ για το χαρακτηρισμό σου
παρακαλω

220volt έγραψε:
Πολλά φιλιά.
ρουφηχτα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευση 09/03/2010 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευση 09/03/2010   Συνέλευση 09/03/2010 - Σελίδα 6 I_icon_minitime10th Μάρτιος 2010, 8:58 pm

Δε μίλησα για όλους.

Αν σου πω οτι πχ οι συνδρομητές του περιοδικού Popular Science έχουν κατά μέσο όρο υψηλότερο IQ από αυτούς της Espresso, δεν αναφέρομαι ατομικά. Μπορεί καποιος να διαβάζει Espresso και να είναι διάνοια. Επίσης κάποιος να διαβάζει popular science και να είναι μπούφος. Αυτό δεν αλλάζει τον κανόνα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευση 09/03/2010 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευση 09/03/2010   Συνέλευση 09/03/2010 - Σελίδα 6 I_icon_minitime10th Μάρτιος 2010, 9:06 pm

Ας μην το προσωποποιουμε στα ΕΑΑΚ.Δεν προσπαθουμε να κανουμε καμια επιθεση απο αυτο το site.Δεν ειμαστε φανατισμενοι.Το παιδι ειχε δικιο σε αυτο.Δεν πρεπει να δωσουμε σε κανενα το δικαιωμα να χαλασει αυτην την συζητηση οδηγωντας της εκει που θελει.Με την ιδια λογικη ...καμια απο τις αλλες παραταξεις δεν κουνησε το δαχτυλακι του για να συνεχιστει μια δημοκρατικη διαδικασια.Η ανοχη ειναι σενενοχη.

Το θεμα ειναι οτι αυτα δεν γινονται σε αλλες σχολες.Εμεις το ανεχομαστε.
Μην βλεπουμε το δεντρο λοιπον και χανουμε το δασος.Το δασος ειναι μια ΓΣ η οποια δεν μας αντιπροσωπευει.Πρεπει να κινητοποιηθουμε.
Να χρησιμοποιησουμε τα ψηφισματα.Προτεινω να κατεβασουμε σωρεια ψηφισματων στην επομενη ΓΣ.Και να τα στηριξουμε.Σας παρακαλωωωωωωωωωωω παρ'τε θεση!!!Ακουστηκαν τοσα καλα πραγματα για το τι θελετε να αλλαξετε στην σχολη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευση 09/03/2010 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευση 09/03/2010   Συνέλευση 09/03/2010 - Σελίδα 6 I_icon_minitime10th Μάρτιος 2010, 9:29 pm

Εγώ αηδίασα πέρσυ με το πόσο απαράδεκτα φέρονται στη συγκεκριμένη παράταξη, όταν είπε κάποιος ένα παιδί δολοφόνο.Εκεί τέλος για μένα σιχάθηκα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευση 09/03/2010 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευση 09/03/2010   Συνέλευση 09/03/2010 - Σελίδα 6 I_icon_minitime10th Μάρτιος 2010, 9:39 pm

Πωωω διαβαζα όλα αυτά που λέγατε...τόσα πολλά να πω, και..anyway...Θα είμαι στην επόμενη συνέλευση καθως δεν ήμουν στην προηγούμενη...Τώρα αμα θα αλλάξει κάτι δεν ξέρω..

Τέτοιες είναι στιγμές που σκέφτομαι πόσο τυχεροί ήταν κατι γνωστοί μου που είχαν την δυνατότητα να πάνε στο εξωτερικό....Εκεί δεν υπάρχει αυτό το μπουρδέλο...Τελος παντων..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευση 09/03/2010 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευση 09/03/2010   Συνέλευση 09/03/2010 - Σελίδα 6 I_icon_minitime10th Μάρτιος 2010, 9:43 pm

μπορντελο φιλε κωσταντινε μπορντελο,ακουγεται πιο κοσμιο και ειναι και το σωστο Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευση 09/03/2010 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευση 09/03/2010   Συνέλευση 09/03/2010 - Σελίδα 6 I_icon_minitime10th Μάρτιος 2010, 9:44 pm

220volt έγραψε:
Δε μίλησα για όλους.

Αν σου πω οτι πχ οι συνδρομητές του περιοδικού Popular Science έχουν κατά μέσο όρο υψηλότερο IQ από αυτούς της Espresso, δεν αναφέρομαι ατομικά. Μπορεί καποιος να διαβάζει Espresso και να είναι διάνοια. Επίσης κάποιος να διαβάζει popular science και να είναι μπούφος. Αυτό δεν αλλάζει τον κανόνα.
ok, τοτε η δεν ο εγραψες καλα η δε σε καταλαβα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευση 09/03/2010 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευση 09/03/2010   Συνέλευση 09/03/2010 - Σελίδα 6 I_icon_minitime10th Μάρτιος 2010, 10:21 pm

liliostasi έγραψε:
Εγώ αηδίασα πέρσυ με το πόσο απαράδεκτα φέρονται στη συγκεκριμένη παράταξη, όταν είπε κάποιος ένα παιδί δολοφόνο.Εκεί τέλος για μένα σιχάθηκα.

+1
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευση 09/03/2010 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευση 09/03/2010   Συνέλευση 09/03/2010 - Σελίδα 6 I_icon_minitime11th Μάρτιος 2010, 12:50 am

liliostasi έγραψε:
Εγώ αηδίασα πέρσυ με το πόσο απαράδεκτα φέρονται στη συγκεκριμένη παράταξη, όταν είπε κάποιος ένα παιδί δολοφόνο.Εκεί τέλος για μένα σιχάθηκα.

Εγώ να δείς πόσο σιχαίνομαι. Αλλά το να φεύγουμε από την συνέλευση δεν είναι η απάντηση.
Εγώ την επόμενη τρίτη θα είμαι εκεί όπως ήμουν και αυτήν την τρίτη.

Καλώ όλο τον κόσμο που ενδιαφέρεται, να μαζευτούμε την Κυριακή σε κάποιο πάρκο
(γιατί θα φωνάζουμε σε καφετέρια) για να καθορίσουμε τις προτάσεις για πλαίσιο που
θα κατεβάσουμε ως ανεξάρτητοι φοιτητές.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευση 09/03/2010 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευση 09/03/2010   Συνέλευση 09/03/2010 - Σελίδα 6 I_icon_minitime11th Μάρτιος 2010, 1:15 am

arkara έγραψε:
Καλώ όλο τον κόσμο που ενδιαφέρεται, να μαζευτούμε την Κυριακή σε κάποιο πάρκο
(γιατί θα φωνάζουμε σε καφετέρια) για να καθορίσουμε τις προτάσεις για πλαίσιο που
θα κατεβάσουμε ως ανεξάρτητοι φοιτητές.

Αυτό.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευση 09/03/2010 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευση 09/03/2010   Συνέλευση 09/03/2010 - Σελίδα 6 I_icon_minitime11th Μάρτιος 2010, 1:57 am

Τι να πρωτοσχολιάσω δεν ξέρω..
Καταρχήν να πω πως δεν πίστευω ότι θα έπαιρνε τέτοια τροπή η "συζήτηση"(τι συζήτηση?Μαλακίες λέμε τώρα?) αλλά το ίδιο γινόταν και στο άλλο φόρουμ και απ' ότι φαίνεται το ίδιο θα γίνεται και σε αυτό.. Να σας πω τώρα νιώσατε καλά? Μπράβο ρε κράξατε την ΕΑΑΚ! Την αρχή των κακών στο ελληνικό πανεπιστήμιο!!! Είστε καταπληκτικοί!!


Nameless έγραψε:

Το ξαναλεω αλλη μια φορα.Το ψηφισμα δεν ειναι εναντια στο καταστατικο.Αυτα τα ειπε ενας τραμπουκος ΕΑΑΚιτης ο οποιος μια χαρα καταχραστηκε την δικη μου ελευθερια λογου.Αρα...αυτο που εκανε ο ΕΑΑΚιτης ειναι φασιστικο και εναντια στο καταστατικο.
Και το ξαναλεω οτι το θεμα δεν ειναι οι αφισες.Αλλα να γινει μια αρχη για να μαθουμε εμεις οι φοιτητες οτι εχουμε δικαιωμα να κατεβαζουμε ψηφισματα για θεματα που μας καινε.

Δεν ξέρω αν είναι ενάντια στο καταστατικό ή όχι!Δεν το διάβασα αλλά φαντάζομαι τι θα γράφει. Και οι 2 έχετε εν μέρη δίκιο. Για το αν ήταν φασιστικό ή όχι, δεν θα πάρω θέση αυτή τη στιγμή αλλά θεωρώ πως πολύ εύκολα βγάζουμε συμπεράσματα και σίγουρα πολύ εύκολα αποκαλούμε φασίστα κάποιον.
Προφανώς και ο καθένας έχει δικαίωμα να κατεβάζει ψηφίσματα αλλά ρε παιδιά στην συγκεκριμένη χρονική συγκυρία ταιριάζει η έκφραση "ο κόσμος καίγεται και το ----- χτενίζεται"..


Nameless έγραψε:
Ειναι εγκαταλελειμενο!!!!Και αμα θες κατεβαινουμε αυτες τις 3 μερες να δουμε τι σοι καταληψη εχουμε.Την κλεινουν και μετα πανε στα σπιτακια τους και στις πορειες.Δεν τους καιγεται ΚΑΡΦΑΚΙ για την σχολη.
Και αμα κανανε μια φορα στα χρονικα μια εκδηλωση με γεια τους ...με χαρα τους.Αλλα ενα ειναι σιγουρο.Αυτοι που εκμεταλευονται καλυτερα το ΕΜΠ ειναι οι Αναρχικοι.Κανουν φοβερα RAVE PARTYYYY YEAAAAH!!!!

Διαφωνώ. Έχω πάει σε καταλήψεις. Μπορεί να μην είναι παρών 24ώρες το 24ωρο αλλά δεν είναι έτσι όπως τα παρουσιάζεις. Συνήθως υπάρχουν μερικά άτομα. Και αν οργανωθεί κάτι έχει αρκετό κόσμο(δεν μιλάμε για δέκα, είκοσι άτομα).


Nameless έγραψε:

Τα ΕΑΑΚ εχουν λιγοτερες αφισες απο την ΠΚΣ γιατι εχουν φαει το ξυλο της ζωης τους απο τα ΚΝΑΤ...εκ του Περισσου.Αυτους λεω τραμπουκους.
Κοιτα μην τρελενεστε πολυ και με τα ΕΑΑΚ.Στην υπολοιπη Ελλαδα ειναι ανυπαρκτοι.Και το κομμα που τα "αντιπροσωπευει" στις εκλογες παιρνει ενα γελοιο 1%.Κοιταξ'τε στις αλλες σχολες...Αυτα τα πραγματα γινονται μονο στην δικη μας!!!Αλλα ο ΕΑΑΚιτης/ΠΚΣιτης κτλ σε μια αλλη σχολη ...οταν ο προεδρος της σχολης του εχει απαγορεψει να βαλει αφισα -εκει κανει μοκο.Εκει δεν ειναι αντι-καταστατικο!!!Γιατι δεν ειναι ουτε εδω.Εδω του δινουμε το δικαιωμα να μας κανει τον καμποσο.


Οκ έχουν λιγότερες αφίσες από την ΠΚΣ λόγω των ΚΝΑΤ..το άκουσα ΚΑΙ αυτό!!!
Δεν παίζει να ξέρεις ποια είναι η ιστορία της ΕΑΑΚ.
Πάντως μόνο και μόνο για την ιστορία μέχρι πριν λίγα χρόνια τα ΕΑΑΚ παρέμβαιναν σε σχετικά λίγες σχολές και κυρίως στα πολυτεχνεία. Τα τελευταία χρόνια άρχισαν να δημιουργούνται σχήματα και αλλού..
Αμάν με την καραμέλα ότι στην δική μας σχολή συμβαίνει αυτό, στην δική μας συμβαίνει το άλλο, το εξωτερικό είναι καλύτερο..!
Για τα περί προέδρων αλλού κτλ απλά τα προσπεράω!!!Μα τι σκατά να πω??!
Ο βασικά μέλη ενός σχήματος που συμμετέχει στα ΕΑΑΚ ανήκουν σε κάποια οργάνωση. Παρόλαυτα ένα μεγάλο μέρος είναι οι ανένταχτοι. Προσωπικά δεν θεωρώ πως υπάρχει κόμμα που τα αντιπροσωπεύει με την έννοια που το εννοείς εσύ. Δεν παίρνουν εντολές από κάποιο κόμμα..Δεν μας στέλνουν οδηγίες από τα κεντρικά..
Αυτή τη στιγμή οι εαακίτες ψηφίζουν ΑΝΤΑΡΣΥΑ.(κατέβηκε φέτος πρώτη φορά στις εκλογές)
Και σε παρακαλώ μην αποκαλείς κάτι γελοίο..ΣΕΒΑΣΟΥ αυτούς τους χιλιάδες που αντιπροσωπεύει το 1%. Ότι και αν είναι αυτό..

Nameless έγραψε:

Εκεινος που αντιλαμβανεται ποσο σημαντικη ειναι μια πορεια.Ποσο σημαντικο ειναι να στηριξει μεσω αυτης τα θιγομενα συμφεροντα του, θα κατεβει στην πορεια.Για αυτο να εισαι σιγουρος.Οσα χρονια ειμαι στην σχολη.Και σε αυτες τις 15 πορειες που εχω παει.ΚΑΝΕΙΣ δεν κατεβηκε ο οποιος δεν ανηκει σε παραταξη.Τα ιδια προσωπα.
Στο κατω κατω ασε σε μενα να κρινω τι ειναι πιο σημαντικο.Ασε σε εμενα να πιστευω οτι το κλεισιμο της σχολης δεν οφελει.

Το ίδιο παίζει να έλεγα και εγώ στις πρώτες 5-6 πορείες και όταν δεν ήξερα αρκετό κόσμο από τη σχολή.
Διαψεύστηκα όταν είδα ακόμα και άτομα που δεν τιμάνε γενικότερα τις συνελεύσεις να κατεβαίνει σε πορεία(οκ δεν συμβαίνει συχνά αυτό!)..Φυσικά και κατεβαίνουν τα παιδιά που ανήκουν στις εν λόγω παρατάξεις(ΕΑΑΚ- ΑΡΕΝ). Αλλά κατεβαίνουν και πολλοί που είναι ανένταχτοι.
Ναι μπορεί να κατεβεί στην πορεία αλλά σίγουρα υπάρχουν άτομα τα οποία θα κατέβαιναν αλλά πέφτουν στο δίλλημα "μάθημα ή πορεία"..
Δεν σου επέβαλα κάτι. Προφανώς κρίνε για τον εαυτό σου.


Nameless έγραψε:

Ρωτα τι πιστευουν οι αρχηγοι των παραταξεων(εκτος απο τα ΕΑΑΚ(δεν εκπροσωπουνται στην κοινωνια μας...ή ψηφιζουν Συριζα/Πασοκ) και την ΠΚΣ).

Αποφάσισε!!!Τι ψηφίζουν επιτέλους??! Σύριζα? Πασοκ? Το κόμμα με το γελοίο 1%? Τι?
Δηλαδή να ρωτήσει κάποιος τον ΔΑΠιτη, τον ΠΑΣΠιτη..Μπράβο πέτυχες διάνα. Για Μύκονο πότε είναι ρε παιδιά?
Φάσκεις και αντιφάσκεις..

mech-eng έγραψε:

ο συνδικαλισμος παραπηγε,μεχρι εδω ,θελεις να διεκδικησεις κατι?δεν σε εμποδιζει κανεις να το κανεις,μην εχετε/εχουν απαιτηση να κλεισετε μια ολοκληρη σχολη ετσι γιατι γουσταρουν καποιοι να αλλαξουν τον κοσμο,ο κοσμος μας επισης μπορει να γινει πολυ καλυτερος με την αναβαθμιση των σπουδων μας και με το βγαλει καινοτομα μυαλα και παιδια με ορεξη για να μαθουν ,οχι μονο με απεργια στην απεργια.

ΜΕΓΑΛΟ ΛΑΘΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΗΓΑΝ ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΠΗΓΑΝ ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ (μεταξυ αυτων και εγω ,ειχα καποιες δουλειες ωστωσο)
ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΡΕΒΑΝΣ...


Σαν πάρα πολύ εύκολα μερικοί εδώ μέσα κατηγορούν τον συνδικαλισμό. ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ και δεν θα έπρεπε. Μάλλον δεν καταλαβαίνουμε την αξία του. Είτε αυτός είναι σε σχολές είτε αυτός είναι σε χώρους εργασίας που είναι 100 φορές πιο δύσκολο να συνδικαλιστεί κάποιος..
Έλα ντε..να κάνουμε και απεργία όταν θα είμαστε εργαζόμενοι?? Μα τι πράγματα είναι αυτά? Αυτά τα έκαναν πριν δεν ξέρω και εγώ πόσα χρόνια!!!Είναι ξεπερασμένα!!!
Ο κόσμος μπορεί να γίνει καλύτερος με διάφορους τρόπους. Δεν έχουμε καμία απαίτηση. Τα παιδιά των ΕΑΑΚ κατεβάζουν μια πρόταση μεταξύ των υπολοίπων. Ο κόσμος ψηφίζει κάποιο πλαίσιο. Έτσι παίρνει απόφαση ο ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ. Οπότε όταν κάνουμε κατάληψη, οτιδήποτε έχουμε κερδίσει(από κατάργηση αλυσίδων μέχρι την εκτύπωση σημειώσεων κτλ) το έχουμε κερδίσει ως φοιτητικός σύλλογος. Ούτε ως εαακ, ούτε ως δαπ, ούτε ως γιώργος.

Είμαι σίγουρος ότι θα μου απαντήσετε για την κατάντια του συλλόγου..Προσωπική άποψη το χειρότερο είναι όταν κάποιος δεν ασχολείται. Είναι δικαίωμα αλλά ταυτόχρονα και υποχρέωση όλων εφόσον είμαστε μέλη του συλλόγου να συμμετέχουμε στα όργανα του. Για τις παρατάξεις μου την δίνουν αφάνταστα για το λόγω ότι υπερασπίζονται άνευ όρων το κόμμα τους στο όνομα των συμφερόντων των φοιτητών. Όμως δεν μπορώ να πω ότι δεν είναι νόμιμο. Κατάντια είναι όταν ψηφίζουμε κάτι επειδή μας κέρασαν καφεδάκι, επειδή μας κέρασαν ποτάκι, επειδή μας έδωσαν σημειωσούλες κτλ.Δηλαδή το όλο σύστημα των πελατειακών σχέσεων ΝΑΙ αυτό για μένα είναι κατάντια. Αλλά αφού αυτά γίνονται στην ίδια την "πολιτική" της χώρας, τα πανεπιστήμια δεν θα ξέφευγαν μακριά..Γιατί στο τέλος όταν κάποιος ψηφίζει με αυτά τα κριτήρια μόνο κακό κάνει.
Αν όμως μου πει κάποιος να καταργήσουμε τις παρατάξεις θα πω ΟΧΙ. Μέσα από την συμμετοχή(μικρή ή μεγάλη δεν έχει σημασία..εξάλλου δεν αρέσουν σε όλους στον ίδιο βαθμό τα πολιτικά-κοινωνικά) του ο καθένας μπορεί να διαμορφώσει άποψη, να δει τι είναι προς συμφέρον και του ίδιου αλλά και του διπλανού του και να τοποθετηθεί ανάλογα..

Άντε έλα για την ρεβανς.. Εντός ή εκτός έδρας είναι ο αγώνας?
Θα μου πει κάποιος γιατί έχουμε την τρίτη συνέλευση? confused

aristeriskos έγραψε:

1ο Τη σχολή δεν την κλείνουν τα ΕΑΑΚ, αλλά ο σύλλογος με τις αποφάσεις του. Άρα το στοχευμένο πέσιμο στο σχήμα που ανήκω, δε καταλαβαίνω που αποσκοπεί, ή μάλλον το καταλαβαίνω καλύτερα πλέον: στην πολιτική περιθωριποίηση.

Τα ΕΑΑΚ είναι αρχή του κακού στο Ελληνικό πανεπιστήμιο. Αν δεν υπήρχαν αυτά, παίζει να ήμασταν και 1000 χρόνια μπροστά στον τομέα της εκπαίδευσης!Δεν σου τα είπαν? Οπισθοδρομικέ!!

aristeriskos έγραψε:
Σημειωτέον, το βρίσκω τραγελαφικό να κόβονται ολόκληροι μισθοί και να ανεβαίνουν τόσο πολύ οι φοροεισπρακτικοί μηχανισμοί και μέτρα, και να θεωρείται πολύ σημαντική συζήτηση μέσα σε αυτήν την περίοδο, από κάποιους συναδέλφους, το χαρτί στα ντουβάρια της σχολής.

Έλα ντε..

aristeriskos έγραψε:

4ο Τελευταίο, και έχει να κάνει με τον χρήστη nameless και όχι μόνο. Μάγκα, κοίταξε να δεις, δικαίωμα να κάνεις κριτική έχεις απεριόριστο, αλλά το να αποκαλείς συναδέλφους σου τραμπούκους ή να κάνεις ευθείες νήξεις για συγκεκριμένες συναδέλφισσές σου, για το έτος τους ή το παρουσιαστικό τους, είναι άνω ποταμών και πολύ πέρα από κάθε όριο. Άλλο η κριτική και άλλο η επίθεση στην αξιοπρέπεια του κάθε ένα, και η σπίλωση συγκεκριμένων συναδέλφων σου. Τουλάχιστον, αν είχες λίγη τσίπα θα τολμούσες να τα λες ενυπόγραφα και όχι πίσω από το pc σου.
Γι αυτό στο λέω και προς τα εσένα και προς τους admins: Είτε, επιλέγεις να σβήσεις τα προηγούμενα αντίστοιχα κομμάτια στα posts σου, είτε να έρθεις να τα πεις ενυπόγραφα δημόσια εδώ ή στη σχολή. Αν δεν μπορείς να κάνεις τίποτα από τα δύο, τι να πω, είσαι ανάξιος λόγου.
Και επειδή, συνεχίζω να έχω και λίγη αξιοπρέπεια (εν αντιθέσει με κάποιους).
Υπογραφή: Ο τραμπούκος της συνέλευσης που λέει ο nameless, μέλος της ΕΑΑΚ.

Συμφωνώ.
Η επίθεση κατά συναδελφισσών και γενικότερα ατόμων που δεν παρακολοθούν καν το φόρουμ είναι εκτός των άλλων χαζό.

Nameless έγραψε:
Αμα ειναι ομως να με περιμενεις στην σχολη για να μου δωσεις ξυλο.Τοτε συγγνωμη.Δεν εισαι τραμπουκος.Εγω ειμαι κακος.
Αμα θες να το διορθωσω το post μου και να κανω EDIT θα το κανω.Αμα σε προσβαλλει θα το κανω.

Διάβασε το υπογραμμισμένο. Από που κατάλαβες ότι θα στην έχει στημένη στη σχολή?
Αυτό που είπε είναι ότι προσβάλλει αυτόν και αρκετά άτομα στη σχολή όπως διαπίστωσες και εσύ στο τέλος.

Έλεος πια. Εγώ γιατί δεν φεύγω με αίματα κάθε φορά που μιλάω σε έναν εαακίτη(ω ναι ακόμα και με τον ίδιο τον aristerisko!) είτε σε ένα πκσιτη είτε σε ένα δαπίτη-πασπίτη παρόλο που διαφωνώ μαζί τους?


Phil Anselmo έγραψε:
φίλε αριστερίσκο-αστερίσκο κλπ αυτό που τάντισε πολύ κοσμο μέσα στο αμφιθέατρο ήταν το ύφος σου και ο κατά τη γνώμη μου φασιστικός τόνος σου που δεν εκφράζει τυπικά την παράταξη την οποία εκπροσωπείς.είναι όχι μόνο αγένεια αλλά και προσβολή να απευθύνεσαι με τέτοιο τρόπο σε 300+ συναδέλφους σου...

Μάλλον στο σημείο που είπε ότι "αυτό το ψήφισμα θα βρει εναντίον του το σχήμα" έχετε ενστάσεις. Αλλά αυτό επιτρέπει στον καθέναν μας να αποκαλεί φασίστα ένα άτομο που δεν γνωρίζει και να κράζει τα εαακ τόσες σελίδες κάθε φορά που γίνεται συζήτηση σε πολιτικά θέματα?

z έγραψε:


Μάλλον κάνεις λάθος - δεν ξέρω πόσο καιρό είσαι στη σχολή, τι έχουν δει τα μάτια σου και σε ποιο θεό πιστεύεις αλλά τα ΕΑΑΚ και η ΠΚΣ (και τα υπόλοιπα ακροαριστερά) είναι εκ γεννετής απολυταρχικές παρατάξεις.

Δεν κάνουν διάλογο, στηρίζονται σε ένα άτυπο κατεστημένο της σχολής και την κλείνουν με το έτσι θέλω. Είτε επειδή μερικοί είναι ιδεολόγοι (ή και μπουρδολόγοι) και πιστεύουν πως έτσι κάπως (κλείνοντας τη σχολή) θα αρχίσει η μεγάλη επανάσταση (στο τέλος της οποίας θα είναι αυτοί οι άρχοντες του κόσμου) είτε γιατί κακώς μπήκανε στο πολυτεχνείο και θέλουν να κοπροσκυλιάσουν.

Τίποτα άλλο? Με αυτά που γράφεις αν σε αρχίσει κανείς στα μπινελίκια δεν θα έχει άδικο.
Είδες τα κοπρόσκυλα?απαπαπα..

z έγραψε:
Θυμίζω ότι η κατάληψη δεν προβλέπεται από κανένα καταστατικό. Και ουκ ολίγες φορές που δεν "ψηφίζεται" τελικά κατάληψη, έχουν κλείσει πόρτες, πύλες κλπ και έχουν διαδώσει βρώμες σε καθηγητές και προσωπικό (ότι δήθεν έχουμε κατάληψη) ώστε να μην λειτουργήσει η σχολή.


Γκαου μπιου.
Περιμένεις σοβαρή απάντηση???? Γιατί αν περιμένεις ατύχησες.


z έγραψε:
Η λύση είναι μόνο μια (δυστυχώς). Μην παίζετε στο δικό τους παιχνίδι. Αγνοήστε πλήρως τις συνελεύσεις και τις υποτιθεμενες αποφάσεις κατάληψης. Και αν την ώρα της συνέλευσης (ώρα μαθημάτων) έχει καθιερωθεί να κλείνει η σχολή, ας μην πατήσει κανείς τότε (στη συνέλευση) και το επόμενο πρωί να είναι όλοι εκεί, για το μάθημά τους και για τη δουλειά τους. Μόνο έτσι θα τελειώσει αυτή η γάγκραινα.

Μπράβο το βρήκες. Κέρδισες ένα δονητή. Άντε και...

Ποσοστά παίρνεις εσύ?

z έγραψε:
Και εν τέλει η σχολή παραμένει κλειστή με την ιδεολογική στήριξη περιθωριακών, άχρηστων και τεμπέλιδων ανθρώπων. Ανθρώπων των οποίων η ιδεολογία είτε έχει εφαρμοσθεί (ΚΚ) και περίτρανα κατερίφθη στην πράξη είτε (δόξα τω θεώ) δεν υπάρχει περίπτωση εφαρμογής της (αναρχισμός) γιατί ο κόσμος και η κοινωνία δεν είναι παιδική χαρά.


Όπα ρε μεγάλε..
Περιθωριακών, άχρηστων, τεμπέλιδων. Άντε για συνέχισε!
Μπράβο κατάφερες και αναφέρθηκες και σε ολόκληρες ιδεολογίες! Οκ? Ησύχασες τώρα? Αν δεν ησύχασες ασχολήσου με το δονητή καλύτερα και άει παράτα μας.
Μαιντανός που είσαι εσύ..

Μεταξύ παπαδόπουλο, μεταξά και χίτλερ ποιος είναι ο favourite σου?

Δικό σου!!

Πάω να ξαναδιαβάσω το anti-troll

Antonioo έγραψε:
Μία παρατήρηση.....το να λέτε πως ο κόσμος καίγεται και εμείς ασχολούμαστε με αφίσες είναι μέγα λάθος. Οι γεμάτοι τοίχοι (αφίσες-συνθήματα) είναι θέμα που το έχουν θέσει πολλοί οπότε είναι υποχρέωση μας να ακουστούν και να συζητηθούν τα πάντα.

Ρε συ απλά στην προκειμένη περίπτωση είναι μερικές δεκάδες φορές σημαντικότερο το ένα θέμα από το άλλο..Οπότε το να νοιαζόμαστε μόνο για τις αφίσες είναι και αυτό από μόνο του λάθος.
Κατά τα άλλα ναι δεν λέω. Ας συζητηθεί..και αυτό θα μπορούσε να γίνει καταρχήν εκτός γ.σ. και μετά το συζητάμε και σε γ.σ.

electron έγραψε:
Άρα λοιπον άδικο ο nameless που μίλησε έτσι στο ποστ του, κατ εμέ, άδικο και οι υπόλοιποι όμως που του φέρθηκαν σαν σκουπίδι και τον βρίζανε υποτιμώντας τη νοημοσύνη του επειδή πήγε να πει κάτι που, όπως βλέπεις, εκφράζει αρκετούς συναδέλφους σου.

Σωστό.


Phil Anselmo έγραψε:

είναι οι ίδιες που πέρυσι σε μια συνέλευση την είπαν σε ένα παιδί απειδή τράβαγε βίντεο την ώρα που κάτω στο 030 έπεφταν σπρωξίδια και φάπες...αυτά είναι τα εαακ!αυτός είναι ο σύγχρονος ΦΑΣΙΣΜΟΣ!Αλλά τονίζω και πάλι την ευθύνη όλων μας..που τους ανεχόμαστε!σε αυτούς που δε σε σέβονται πρέπει τελικά να απαντάς με ασέβεια!μόνο έτσι θα βγει κάτι.

affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid


Σε λίγο θα μας πεις ότι ήρθαν και ασθενοφόρα να μαζέψουν τους νεκρούς.
Ποιες φάπες ρε? Σε όλα καταλήγουμε στο συμπέρασμα --> τα εαακ οι φασίστες!
Και σε ανώτερα!!

Συνέλευση 09/03/2010 - Σελίδα 6 NetTroll


Nameless έγραψε:
Ας μην το προσωποποιουμε στα ΕΑΑΚ.Δεν προσπαθουμε να κανουμε καμια επιθεση απο αυτο το site.Δεν ειμαστε φανατισμενοι.

Νωρίς νωρίς..

liliostasi έγραψε:
Εγώ αηδίασα πέρσυ με το πόσο απαράδεκτα φέρονται στη συγκεκριμένη παράταξη, όταν είπε κάποιος ένα παιδί δολοφόνο.Εκεί τέλος για μένα σιχάθηκα.

Αν θυμάμαι καλά είπε δολοφόνοι στηρίζουν ανεξάρτητους ή κάτι τέτοιο εννοώντας τους δαπιτες..
Ναι κατακριτέο αλλά στην προκειμένη περίπτωση ήμασταν σε μια περίοδο που μόλις πριν λίγες μέρες είχε δολοφονηθεί από τους κρατικούς δολοφόνους ο γρηγορόπουλος. Επομένως μέσα σε όλη αυτή την κατάσταση, έχοντας δει από κοντά τις αστυνομικές αυθαιρεσίες(οι οποίες συνεχίζονται σε κάθε πορεία.Μέχρι να έχουμε και άλλον νεκρό..) είτε προς τον ίδιο είτε προς τον απλό κόσμο που διαδήλωνε και παράλληλα μερικούς που απλά δεν τους καιγόταν καρφί, δεν το δικαιολογώ αλλά τον νιώθω.

Constadinus έγραψε:
Τέτοιες είναι στιγμές που σκέφτομαι πόσο τυχεροί ήταν κατι γνωστοί μου που είχαν την δυνατότητα να πάνε στο εξωτερικό....Εκεί δεν υπάρχει αυτό το μπουρδέλο...Τελος παντων..


Για το τυπικό και μόνο στην γερμανία έκαναν καταλήψεις και πορείες επί 1-2 μήνες το καλοκαίρι(μάη-ιούνη ή κάτι τέτοιο) και περίπου επί 1 μήνα τον οκτώβρη ή τον νοέμβρη φέτος.
Στην γαλλία τα προηγούμενα χρόνια γινόταν της πόπης.
Ακόμα και σε χώρες όπως η αυστρία που η λέξη κατάληψη δεν υπάρχει στο λεξιλόγιο τους, φέτος έκαναν καταλήψεις.
Και στην ισπανία έχουν γίνει κατά καιρούς καταλήψεις και πορείες.
Στην αμερική φέτος είχα διαβάσει ειδήσεις που ανέφεραν καταλήψεις (κτηρίων κυρίως και όχι ολόκληρων πανεπιστημίων αν και δεν είμαι σίγουρος.) στα δημόσια πανεπιστήμια.
Στην ιταλία τα ίδια..

Φυσικά οι καταλήψεις στις παραπάνω χώρες έληξαν με τα ΜΑΤ να πλακώνουν τον κόσμο και να τον βγάζουν σηκωτό από τις καταλήψεις και τα αμφιθέατρα. Με σχηματισμό κατηγοριών εναντίων φοιτητών ως υποκίνηση δεν ξέρω και εγώ τι!

Γενικότερα αυτό που λέγεται ότι στα ξένα πανεπιστήμια δεν γίνονται αυτά κτλ δεν στέκουν. Φυσικά υπάρχει και η τρισμέγιστη καταπληκτική φοβερή ανεπανάληπτη επιλογή των ιδιωτικών. Εντάξει άμα δεν έχετε να λεφτά παίρνετε ένα φοιτητοδάνειο και είστε γαμάτοι! Very Happy

Και για τις τωρινές απεργίες εναντίον των οικονομικών μέτρων έχει πλάκα που έχουν λυσσάξει ότι και πάλι στο εξωτερικό δεν κλείνουν δρόμους, δεν κάνουν απεργίες κτλ!!Αντιθέτως η αλήθεια είναι πως κάνουν απεργίες και μάλιστα μεγάλες..

Sopas_13 έγραψε:
Πάντως με αυτά τα μέτρα η Ελλάδα ΣΙΓΟΥΡΑ θα αποφύγει την χρεωκοπία... Για τους Έλληνες δεν ξέρω

Σε καμία περίπτωση..θα έχει ακριβώς τα αντίθετα αποτελέσματα.

mech-eng έγραψε:
πρεπει να κλεινει για ψυλλου πηδημα

Μήπως πρέπει να ορίσουμε τι εννοούμε με το ψύλλου πήδημα? Τα εκπαυδευτικά? Τα εργασιακά? Τι εννοούμε?


arkara έγραψε:
το να φεύγουμε από την συνέλευση δεν είναι η απάντηση.

Σωστό.


Αν το διάβασε κανείς θα πρέπει να είναι τελείως κατεστραμμένος!!! Laughing


Έχει επεξεργασθεί από τον/την hotdog στις 11th Μάρτιος 2010, 3:39 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευση 09/03/2010 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευση 09/03/2010   Συνέλευση 09/03/2010 - Σελίδα 6 I_icon_minitime11th Μάρτιος 2010, 8:31 am

ξεφευγετε πολυ παιδια . δειξτε οτι ειστε πανεπιστημιακης εκπαιδευσης και οχι τιποτα βλαχαδερα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευση 09/03/2010 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευση 09/03/2010   Συνέλευση 09/03/2010 - Σελίδα 6 I_icon_minitime11th Μάρτιος 2010, 8:35 am

tsag έγραψε:
ξεφευγετε πολυ παιδια . δειξτε οτι ειστε πανεπιστημιακης εκπαιδευσης και οχι τιποτα βλαχαδερα.

να το δείξουν πρώτα οι πολιτικοί , οι καθηγητές και γενικά όσοι είναι υπεύθυνοι για κάτι σ'ατόν τον τόπο και μετά θα το κάνουμε και εμείς ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευση 09/03/2010 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευση 09/03/2010   Συνέλευση 09/03/2010 - Σελίδα 6 I_icon_minitime11th Μάρτιος 2010, 8:36 am

εμεις ειμαστε το μελλον. αυτοι (οι πολιτικοι) ειναι η σαβουρα που πρεπει να φυγει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευση 09/03/2010 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευση 09/03/2010   Συνέλευση 09/03/2010 - Σελίδα 6 I_icon_minitime11th Μάρτιος 2010, 8:42 am

hotdog:

Χαλάρωσε, κάνε την επανάστασή σου, κατάκτησε τον κόσμο και έλα μετά να κατακτήσεις και τις σχολές. Μέχρι στιγμής αυτά που λες έχουν απήχηση σε λιγότερο από 1% του κόσμου. Απλά τυχαίνει και βολέυουνε μερικούς καλοπερασάκηδες φοιτητές ακόμα (κυρίως πρωτοετείς), οι οποίοι σας στηρίζουν στις συνελεύσεις.

Μην αναφέρεσαι στο εξωτερικό γιατί αν έκανες εκεί αυτά που κάνεις εδώ θα ήσουν από την πρώτη μέρα μέχρι σήμερα στο κρατητήριο. Και επειδή φαίνεται πως δεν έχεις ιδέα για το τι γίνεται στο εξωτερικό, πέρα από αυτά που γράφει το γνωστό προπαγανδιστικό " " πολιτικό " " site που φιλοξενείται στο δίκτυο του ΕΜΠ, μάθε το εξής:

Στο εξωτερικό (Ευρώπη) υπάρχουν πολλές περισσότερες πολιτικές ελευθερίες από ότι στην Ελλάδα. Υπάρχουν και επιβιώνουν σχεδόν σε όλες τις χώρες κοινοβουλευτικά κόμματα με θέσεις πολύ πιο ακραίες από ότι τα αντίστοιχα εδώ. Εκεί εξάλλου γεννήθηκαν όλες αυτές οι ιδεολογίες, τις οποίες, αφού παραποιήσατε, επικαλείστε εδώ, σήμερα.
Όμως, όταν υπερβαίνεις κάποια όρια (κλείσιμο δρόμων, πορείες εκτός καθορισμένου χώρου + χρόνου, καταστροφές, δημιουργία προβλημάτων στη ζωή των άλλων πολιτών) σε μαζεύουνε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευση 09/03/2010 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευση 09/03/2010   Συνέλευση 09/03/2010 - Σελίδα 6 I_icon_minitime11th Μάρτιος 2010, 8:44 am

hotdog,εισαι εντελως φανατισμενος..
μπαινεις και τη λες σε ολους με ενα κειμενο που πιανει μιση σελιδα..

και κανεις σκοντο στον aristerisko,αφου εκπροσωπειτε το ιδιο σχημα και στο μνμ σου ειναι σαν να του βγαζεις πασες..
αν επαιζες βολει,θα ησουν 3αρι στανταρ..

απεναντι σας δεν εχετε οργανωμενους φοιτητες για να κανετε προπαγανδιση των ιδεων σας..
δεν ξερω αν γραφει εδω μεσα καποιος ομιλητης της ΔΑΠ..
και το ''προπαγανδιση'' μην το πειτε παραεξω..
εχει αρνητικη εννοια..

ο aristeriskos παλι,ας μαθει περα απ'το να παιρνει πασες να βγαζει και υποδοχη..
να απαντησει δλδ σε κανα ποστ απ'αυτα που του απευθυνθηκαν σε αυτο το forum..
οπως το γτ να μην κατεβασουν τα εαακ πλαισιο συμμετοχης στις διαδηλωσεις με ανοιχτη σχολη..

οσον αφορα τις βολες προς τους αδμινς,ας μιλησουν οι ιδιοι..
κατ'εμε ειναι εντελως ακυρο να τους καταλογιζεται οποιαδηποτε προσπαθεια πολιτικης παρεμβασης..μη μπερδευετε τα fora..

κατα τ'αλλα,αγαπατε αλληλους..


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Alejandro el mecanico στις 11th Μάρτιος 2010, 8:50 am, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : έλεος...δεν γράφεις ποίημα)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Συνέλευση 09/03/2010
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 6 από 10Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Συνέλευση (20/4/2010)
» Συνέλευση (28/4/2010)
» Συνέλευση 04/03/2010 (chat)
» trash talk
» Συνέλευσή 15/12/2009

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ :: Συζητήσεις :: Αρχείο ...-
Μετάβαση σε: