Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ

Το forum των φοιτητών Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ
ΦόρουμΠόρταλnew postsπρόγραμμαΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 

Solidworks tutorials

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Solidworks tutorials   10th Απρίλιος 2010, 3:56 pm

σταμάτα να του λες βλακείες του παιδιού ...32bit σύστημα έχει και εδώ και 5 χρόνια το 95% των cpu είναι 64 bit .
επιπλέον αν solidworks που κατέβασες αν δεν αντιστοιχεί η έκδοση στο σύστημα σου δεν θα έμπαινε καν ...θα σε πέταγε το setup και δεν θα το εγκαθιστούσε ...

ωστόσο , δεν μας είπες κάτι φίλε μου onoffon ... τα prerec προγράμματα τα έχεις βάλει ;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Solidworks tutorials   11th Απρίλιος 2010, 11:02 am

όταν λες prerec προγράμματα τι ακριβώς εννοείς?οι σχέσεις μου με το pc είναι τυπικές Razz
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Solidworks tutorials   11th Απρίλιος 2010, 11:29 am

το solidworks απαιτεί να υπάρχουν κάποια προγράμματα στο pc σου για να λειτουργήσει σωστά , όπως π.χ. το .net framework 3,5 και κάποια άλλα ... προσωπικά όταν εγκαθιστώ το 2009 στην κόπια που έχω κατεβάσει υπάρχει ένας φάκελος που λέγεται prereqs όπου υπάρχουν όλα αυτά τα προγράμματα ... τσέκαρε το
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Solidworks tutorials   11th Απρίλιος 2010, 11:37 am

κατεβάζω το πρόγραμμα από άλλο torrent .όταν κατεβεί θα το τσεκάρω και θα σε ενοχλήσω πάλι Very Happy
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Solidworks tutorials   11th Απρίλιος 2010, 12:49 pm

Παιδιά μία ερώτηση θα ήθελα να κάνω....Πάλι για τα σπειρώματα είναι...

Θέλω να κάνω εσωτερικό σπείρωμα σωλήνα ....Δηλαδή έχω ένα κύλινδρο και θέλω στο κέντρο του να ανοίξω τρύπα ορισμένων διαστάσεων (διαμετρος, μήκος τρύπας) και εκεί να κάνω σπειρωμα...χρησιμοποιώ το hole wizard...δηλώνω οτι χρησιμοποιό το σύστημα Ιso και επιλέγω straight pipe tapped hole και στο size εχει ένα G και αριθμούς του στυλ G1/4 G3/8 G1/2 G1 κτλ.........Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω ειναι .......τι ......έναι το G????? ΔΕν 8α επρεπε να έχει R 1 ,R1/4 κτλ όπως μας λέει ο κυργιακόγκονας οτι συμβολίζουμε τα σπειρώματα σωλήνα?..........Και απο ότι τσεκαρα κάπως μπακαλίστικα η διαμετρος του σπειρώματος που φτιαχνει είναι ίδια με αυτή σε ίντες δηλαδή σαν να του εδινα R 1, R1/4 , κτλ..........Αρα το R που είναι το σύμβολο για σπειρώματ σωλήνα το solid τα έχει ως G?.............σωστά τα λέω ή μήπως έχασα κάπου την μπάλα????
pirat
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Solidworks tutorials   11th Απρίλιος 2010, 2:48 pm

Alejandro στο φάκελο prereg υπάρχουν 8 άλλοι φάκελοι.θέλουν όλα install?
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Solidworks tutorials   11th Απρίλιος 2010, 2:58 pm

νωμιζω πως το σπείρωμα σωλήνων που ψάχνεις είναι μόνο για εξωτερικά σπειρώματα ... εξάλλου νομίζω είναι λάθος να είσαι σε iso , το σωστό πρέπει να είναι ansi.
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Solidworks tutorials   11th Απρίλιος 2010, 3:04 pm

onoffon έγραψε:
Alejandro στο φάκελο prereg υπάρχουν 8 άλλοι φάκελοι.θέλουν όλα install?
αν το .nfo δεν σου ξεκαθαρίζει τι πρέπει να βάλεις που τότε καλύτερα να τα βάλεις όλα ... κατά πάσα πιθανότητα αυτά που δεν πρέπει να μπουν στο σύστημα σου δεν θα καταφέρουν να μπουν ... κοίτα το .nfo ( άνοιξε το με το wordpad ή το notepad)
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Solidworks tutorials   12th Απρίλιος 2010, 11:11 pm

ok thank y admin

Solidworks tutorials
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ :: Συζητήσεις :: Γενικά :: Computers-Internet-Games-
Μετάβαση σε: