Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ

Το forum των φοιτητών Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ
 
ΦόρουμΠόρταλnew postsπρόγραμμαLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 ntuamechforummotionrank

Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
????????
Επισκέπτης




ntuamechforummotionrank - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ntuamechforummotionrank   ntuamechforummotionrank - Σελίδα 2 I_icon_minitime25th Ιούνιος 2010, 11:56 pm

1 Slave
2 Peasant
3 Citizen
4 Noble
5 Squire
6 Baron
7 Lord
8 Prince
9 King

Μου αρέσει πολύ το μεσσαιωνικό theme
τι λες?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 36
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

ntuamechforummotionrank - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ntuamechforummotionrank   ntuamechforummotionrank - Σελίδα 2 I_icon_minitime26th Ιούνιος 2010, 12:00 am

από τα μέχρι στιγμής προτιμώ το 2ο που πόσταρα. στο τελευταίο δεν μου αρέσει που το χωρίζει σε τάξεις...ειδικά το slave ακόμα και για rank βαράει άσχημα...
θα πέσουν σίγουρα και άλλες καλές προτάσεις και οτι πούν οι περισσότεροι.πάω για νάνι!!!bb
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




ntuamechforummotionrank - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ntuamechforummotionrank   ntuamechforummotionrank - Σελίδα 2 I_icon_minitime26th Ιούνιος 2010, 12:06 am

κ γω μια απ τα ίδια...Νυχταα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




ntuamechforummotionrank - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ntuamechforummotionrank   ntuamechforummotionrank - Σελίδα 2 I_icon_minitime26th Ιούνιος 2010, 5:38 am

Μπορούμε να βάλουμε ονόματα καθηγητών ανάλογα με τα 10 εξάμηνα
π.χ.
-Μπένου
.
.
.
.
-Διπλάρης

λέμε τώρα, μή βαράτε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




ntuamechforummotionrank - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ntuamechforummotionrank   ntuamechforummotionrank - Σελίδα 2 I_icon_minitime26th Ιούνιος 2010, 7:16 am

Mπορούμε επίσης να κάνουμε κάτι όπως το theme selector και να διαλέγει ο κάθε χρήστης ποιο σύστημα rank του αρέσει από 2-3 εναλλακτικά (δηλαδή π.χ. να είναι στο υπάρχον σύστημα ή σε κάποιο από τα καινούρια που θα επιλέξουμε).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




ntuamechforummotionrank - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ntuamechforummotionrank   ntuamechforummotionrank - Σελίδα 2 I_icon_minitime26th Ιούνιος 2010, 8:19 am

καλά έτσι κι αλλιώς θα ψηφίσουμε για το σύστημα απλά τώρα καταθέτουμε τις προτάσεις.Το theme selector είναι πρόγραμμα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




ntuamechforummotionrank - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ntuamechforummotionrank   ntuamechforummotionrank - Σελίδα 2 I_icon_minitime26th Ιούνιος 2010, 8:23 am

Τo theme selector είναι πάνω αριστερά στη σελίδα μια επιλογή που διαλέγεις αν θες κάποιο διαφορετικό theme για το φόρουμ. Τώρα π.χ. λέει "default style". Είναι αριστερά του logo.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




ntuamechforummotionrank - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ntuamechforummotionrank   ntuamechforummotionrank - Σελίδα 2 I_icon_minitime26th Ιούνιος 2010, 8:30 am

α ωραίος...Δεν το είχα παρατηρήσει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




ntuamechforummotionrank - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ntuamechforummotionrank   ntuamechforummotionrank - Σελίδα 2 I_icon_minitime26th Ιούνιος 2010, 9:20 am

πέρα από τα ranks, σαν ιδέα πως σας φαίνεται και ένα reputation system? π.χ. σαν thumbs up/thumps down, karma, έχει πολλές μορφές σε διάφορα φόρουμ... πιστεύετε πως λειτουργεί καλά? Δεν έχω άποψη ακόμα...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




ntuamechforummotionrank - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ntuamechforummotionrank   ntuamechforummotionrank - Σελίδα 2 I_icon_minitime26th Ιούνιος 2010, 9:22 am

Δηλαδή εννοείς να αξιολογείται ο κάθε χρήστης από τους άλλους; Δώσε ένα παράδειγμα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




ntuamechforummotionrank - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ntuamechforummotionrank   ntuamechforummotionrank - Σελίδα 2 I_icon_minitime26th Ιούνιος 2010, 9:27 am

ναι...

δηλαδή λέω μια μπαρούφα/βρίζω κάποιον κτλ και όποιος χρήστης θέλει μου ρίχνει ένα μείον το οποίο φαίνεται κάπως. Αντίστροφα αν με κάποιο ποστ βοηθήσω πολύ μου δίνει όποιος θέλει ένα +.

Τώρα το πως ακριβώς δεν ξέρω, το συζητάμε, απλά σαν ιδέα το βάζω στο τραπέζι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




ntuamechforummotionrank - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ntuamechforummotionrank   ntuamechforummotionrank - Σελίδα 2 I_icon_minitime26th Ιούνιος 2010, 9:30 am

Καλό είναι, βέβαια πρέπει να έχει και κάποιους περιορισμούς π.χ. να μην βάζεις πολλά μείον σε κάποιον χρήστη για πλάκα κτλ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




ntuamechforummotionrank - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ntuamechforummotionrank   ntuamechforummotionrank - Σελίδα 2 I_icon_minitime26th Ιούνιος 2010, 9:34 am

σε ένα φόρουμ που το χω δει ήταν ως εξής:

πήγαινε με πόντους, πχ +300, -50 κτλ.

οσο περισσότερους πόντους είχες, τόσο μεγαλύτερο το +/- που μπορούσες να βάλεις

σε κάθε περίπτωση πάντως, αν έβαζες +/- σε κάποιον, δεν μπορούσες να του ξαναβάλεις μέχρι να ξαναπάρεις και συ πόντους ή κάτι τέτοιο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




ntuamechforummotionrank - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ntuamechforummotionrank   ntuamechforummotionrank - Σελίδα 2 I_icon_minitime26th Ιούνιος 2010, 10:07 am

θα πρεπει να'χει μονο ενα +/- ο καθενας για καποιον αλλο..

αν και παλι,υπαρχουν θεματα..

οπως πχ προσωπικες αντιζηλιες (βλεπω να μου'ρχονται πολλα -.. ) και οτι ο χρηστης πλεον θα'χει αγχος αν παρει -1 για να μην αποκλειστει..

προτεινω να παραμεινει το αναρχικο στυλ του forum και σε περιπτωσεις μεγαλου trollαρισματος (ονοματα δε λεμε,27χρονους δε θιγουμε..) να υπαρχει παρεμβαση των admins..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




ntuamechforummotionrank - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ntuamechforummotionrank   ntuamechforummotionrank - Σελίδα 2 I_icon_minitime26th Ιούνιος 2010, 10:14 am

Vallian έγραψε:
μέσα...Αντε τώρα να ψήσεις τους καθωσπρέπει άντμινς...

έδιτ: δεν μου είπες πως σ φαίνεται το πορτοκαλάκι bounce
Θα τους ψήσουμε μην ανησυχείς.

giotis έγραψε:
τώρα μέσα στην εξεταστική λίγο δύσκολο το βλέπω κ εγώ....
-πήρε χρώμα τώρα το φορουμ όχι σαν πριν το γκρι...που χανόταν κ από το φόντο. κ πολύ καλή επιλογή χρώματος Razz
Χάρις εμένα! Razz

Alejandro el mecanico έγραψε:
παιδιά εγώ ψήνομαι να βγάλουμε ένα ωραίο ranking system . Εξάλλου αυτό που έχουμε υποτίθεται πως θα ήταν προσωρινό.
Αν βρίσκαμε και κάτι για να αντικαταστήσουμε τα αστεράκια θα ήταν τέλειο .
Συμφωνώ αλλά ρητά μετά την εξεταστική γιατί όποια δουλειά γίνει τώρα εγώ θα την θεωρώ βιαστική.

ecatodarcus έγραψε:
αντι για αστεράκια γρανάζια...
και βαθμίδες του στύλ , 1η "ακόμα ψάχνομαι", 2η "κάτι βλέπω στο βάθος", και η υπέρτατη πάνω από τα 5000 θα είναι κάτι του στύλ "ήρωας του Tug of War" καθώς μόνο έτσι θα μπορείς να φτάσεις τόσο ψηλά!
εεε??
Αυτό με το ήρωας του Tug of War να μην είναι rank αλλά κάτι extra από αυτό κι εννοείται πως συμφωνώ.
Μενελάειον έγραψε:
Μπορούμε να βάλουμε ονόματα καθηγητών ανάλογα με τα 10 εξάμηνα
π.χ.
-Μπένου
.
.
.
.
-Διπλάρης

λέμε τώρα, μή βαράτε...
ΧΑΧΑΧΑΧΑ!γαμάτο!




Και τώρα η δικιά μου άποψη..συμφωνώ να γίνουν αλλαγές αλλά θα παρακαλούσα όποια ενέργεια γίνει να γίνει μετά την εξεταστική για να μην δελεάζετε κι εμάς να ασχολούμαστε με πράγματα εκτός εξεταστικής και για να γίνει καλύτερη δουλειά.



Υ.Γ. αφήστε τον εκάτο μωρέ,που να τα χωρέσει όλα στο μικρόοοο του κεφαλάκι!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




ntuamechforummotionrank - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ntuamechforummotionrank   ntuamechforummotionrank - Σελίδα 2 I_icon_minitime26th Ιούνιος 2010, 10:16 am

γατ0πard0s έγραψε:
Υ.Γ. αφήστε τον εκάτο μωρέ,που να τα χωρέσει όλα στο μικρόοοο του κεφαλάκι!

τον εχεις δει?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




ntuamechforummotionrank - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ntuamechforummotionrank   ntuamechforummotionrank - Σελίδα 2 I_icon_minitime26th Ιούνιος 2010, 10:17 am

jerry έγραψε:
γατ0πard0s έγραψε:
Υ.Γ. αφήστε τον εκάτο μωρέ,που να τα χωρέσει όλα στο μικρόοοο του κεφαλάκι!

τον εχεις δει?
Χαχαχαχαχαχ,τα ίδια μου λέει κι ο astavas..τον έχω δειιιιιι! ntuamechforummotionrank - Σελίδα 2 919982 ntuamechforummotionrank - Σελίδα 2 919982 ntuamechforummotionrank - Σελίδα 2 919982 ntuamechforummotionrank - Σελίδα 2 919982
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 36
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

ntuamechforummotionrank - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ntuamechforummotionrank   ntuamechforummotionrank - Σελίδα 2 I_icon_minitime26th Ιούνιος 2010, 10:40 am

@γατόπαρδος, jerry, astavas :το έχετε σκεφτεί πως μπορεί να φάτε καμία κεφαλιά??χεχε

συμφωνώ με τον γατούλη οτι όλα να πάνε μετά την εξεταστική γιατί έτσι και αλλιώς τώρα



xexe...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




ntuamechforummotionrank - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ntuamechforummotionrank   ntuamechforummotionrank - Σελίδα 2 I_icon_minitime26th Ιούνιος 2010, 10:46 am

δεν εχω χρονο για αλλο πονο (απο που αραγε ερχεται ο πονος?)
για αλλα κλαματα δεν εχω πια καιρο.


τιαριαζει απολυτα ,μπραβο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




ntuamechforummotionrank - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ntuamechforummotionrank   ntuamechforummotionrank - Σελίδα 2 I_icon_minitime26th Ιούνιος 2010, 11:58 am

μονο ενας φλωρος θα μπορουσε να βαλει χατζηγιαννη..

lol! lol!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




ntuamechforummotionrank - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ntuamechforummotionrank   ntuamechforummotionrank - Σελίδα 2 I_icon_minitime26th Ιούνιος 2010, 12:26 pm

rank posts
0. baby 0
1. Mime 1
2. Gettin' There 50
3. Conversationalist 200
4. Experienced 300
5. Chatterbox 400
6. ntuamech cityzen 500 (μεχρι εδω γραναζια η αστερακια, απο 0-5, mime 1/2)
7 600 nerd (απο δω και περα , εικονιτσες)
8 800 spam king
9 1000 tug of war star
10 1500 tug of war all-star
11 2000 skeleton
12 5000 vampire
13 10000 mummy
14 25000 shadow
15 50000 κωστοπουλος
16 tug mvp (o top poster της νικητριας ομαδας του τελευταιου tug)
17 mod
18 admin
19 love guru
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




ntuamechforummotionrank - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ntuamechforummotionrank   ntuamechforummotionrank - Σελίδα 2 I_icon_minitime26th Ιούνιος 2010, 12:31 pm

καλό... αλλά γιατί έπιασες τα undead στα τελευταία? Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




ntuamechforummotionrank - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ntuamechforummotionrank   ntuamechforummotionrank - Σελίδα 2 I_icon_minitime26th Ιούνιος 2010, 12:32 pm

γιατι για να εχεις 2000+ post εχεις πεθανει και εισαι undead
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




ntuamechforummotionrank - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ntuamechforummotionrank   ntuamechforummotionrank - Σελίδα 2 I_icon_minitime26th Ιούνιος 2010, 2:04 pm

jerry's spirit έγραψε:
γιατι για να εχεις 2000+ post εχεις πεθανει και εισαι undead
υπονοείς κάτι για τον εαυτό σου ;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




ntuamechforummotionrank - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ntuamechforummotionrank   ntuamechforummotionrank - Σελίδα 2 I_icon_minitime26th Ιούνιος 2010, 2:06 pm

alex,εχουν σπαμαρει ολα τα σημερινα topics..

κανε κατι..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ntuamechforummotionrank
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ :: Πληροφορίες για το forum :: Περί του forum - FAQs-
Μετάβαση σε: