Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ

Το forum των φοιτητών Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ
 
ΦόρουμΠόρταλnew postsπρόγραμμαLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 this is Athens

Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
????????
Επισκέπτης




this is Athens Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: this is Athens   this is Athens I_icon_minitime30th Ιούνιος 2010, 5:46 pm

http://thisisathens.gr/

Ο τίτλος τα λέει όλα. Το ThisisAthens.gr παρουσιάζει μια Αθήνα στην οποία όλοι θα θέλαμε να ζούμε, μακριά από πορείες, καταστροφές, φωνές και πανδαιμόνιο. Η σελίδα, η οποία είναι μια πρωτοβουλία του επίσης καταπληκτικού BreathtakingAthens.com και της Atcom, συλλέγει και παρουσιάζει φωτογραφίες που ανεβάζουν απλοί χρήστες, κάτοικοι της Αθήνας, οι οποίοι θέλουν να παρουσιάσουν στο κοινό τη δική τους -μοναδική- Αθήνα. Από ότι φαίνεται το εγχείρημα έχει ήδη καταφέρει να μαζέψει πάνω από 1200 φωτογραφίες από όλη την Αθήνα. Σύμφωνα με όσα διαβάζω στο Twitter, το ThisisAthens φιλοδοξεί να αποτελέσει το μεγαλύτερο photostream που δημιουργήθηκε ποτέ για την Αθήνα, ενώ παράλληλα θα είναι ένα ζωντανό παράθυρο προβολής της πόλης στο εξωτερικό, έτσι ώστε οι υποψήφιοι τουρίστες να αντιληφθούν πως η Αθήνα δεν είναι μόνο οι εικόνες που παρουσιάζονται καθημερινά στα εκατοντάδες ξένα ΜΜΕ. Πολύ καλή προσπάθεια!

πηγή κειμένου
http://away.gr/2010/06/30/this-is-athens-photostream/

1453 φωτογραφίες ως τώρα από την Αθήνα. έχει πολύ ωραίες φωτό. μπας κ δούμε από μία διαφορετική όψη την Αθήνα. κ εμείς κ οι ξένοι.
πάντως το βράδυ είναι πολύ ωραία η Αθήνα που δν κυκλοφορεί ψυχή κ ακούς μόνο θορύβους από μακριά....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




this is Athens Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: this is Athens   this is Athens I_icon_minitime30th Ιούνιος 2010, 5:55 pm

τι εννοείς και εμείς οι ξένοι? Δεν είσαι από την Αθήνα? Αν όχι τότε από πού είσαι?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




this is Athens Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: this is Athens   this is Athens I_icon_minitime30th Ιούνιος 2010, 5:56 pm

κεφαλλονια..

admin arkara,μη σπαμμαρεις!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




this is Athens Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: this is Athens   this is Athens I_icon_minitime30th Ιούνιος 2010, 5:59 pm

Καλή ιδέα αλλά άθλια υλοποίηση του site.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




this is Athens Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: this is Athens   this is Athens I_icon_minitime30th Ιούνιος 2010, 6:03 pm

βσκ όπως έγραψε κ ο jerry από Κεφαλονιά είμαι Razz
αλλά βσκ έγραψα "κ εμείς κ οι ξένοι" όχι κ "κ εμείς οι ξένοι". εννοούσα εμείς που ζούμε στην Ελλάδα κ αυτοί που ζούνε εκτός. αλλά μάλλον πιο σωστό είναι αυτό που λες εσύ Arkara. κ εσείς που ζείτε Αθήνα κ ίσως δν την ξέρετε τόσο καλά αλλά κ εμείς που δν την έχουμε ζήσει.

συμφωνώ ότι είναι άθλια η υλοποίηση του σιτε....ειδικά αν δν έχεις καλή ταχύτητα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




this is Athens Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: this is Athens   this is Athens I_icon_minitime30th Ιούνιος 2010, 6:06 pm

ουτε ο arkara ειναι αθηναιος..

στις αρχες,με ειχε πεταξει 1 φορα απ'τη σχολη στην ομονοια..

οταν φτασαμε,μου λεει: ''εδω ειναι η ομονοια,εκει το μετρο..''

lol! lol! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




this is Athens Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: this is Athens   this is Athens I_icon_minitime30th Ιούνιος 2010, 6:17 pm

Αφού ρε μλκ όλοι σας που ζείτε σε προάστια δεν ξέρετε τίποτα από κέντρο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




this is Athens Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: this is Athens   this is Athens I_icon_minitime30th Ιούνιος 2010, 6:18 pm

το κεντρο το ξερουν ολοι..

το καθε προαστιο δε γινεται να ξερουμε..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




this is Athens Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: this is Athens   this is Athens I_icon_minitime30th Ιούνιος 2010, 6:22 pm

μπα μην το λες. έχω γνωρίσει αρκετά παιδιά που δν έχουν ιδέα από κέντρο.... Αθηναίους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




this is Athens Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: this is Athens   this is Athens I_icon_minitime1st Ιούλιος 2010, 1:41 am

giotis έγραψε:
μπα μην το λες. έχω γνωρίσει αρκετά παιδιά που δν έχουν ιδέα από κέντρο.... Αθηναίους.

Υπάρχουν και αθηναίοι που το απεχθάνονται.....Έγω κυριολεκτικ΄σχεδόν το μισώ.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




this is Athens Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: this is Athens   this is Athens I_icon_minitime1st Ιούλιος 2010, 8:44 am

γκούχου γκούχου..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 36
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

this is Athens Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: this is Athens   this is Athens I_icon_minitime1st Ιούλιος 2010, 6:51 pm

hotdog έγραψε:
γκούχου γκούχου..
άιντε ρε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




this is Athens Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: this is Athens   this is Athens I_icon_minitime1st Ιούλιος 2010, 9:03 pm

ecatodarcus έγραψε:
hotdog έγραψε:
γκούχου γκούχου..
άιντε ρε...

Απλά δεν θέλω να το σχολιάσω παραπάνω..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




this is Athens Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: this is Athens   this is Athens I_icon_minitime1st Ιούλιος 2010, 11:57 pm

Αν λέτε για αυτό που έγραψα έχω αρκετούς λόγους να πω....Ο κυριότερος είναι οτί οι γκόμενες το λατρεύουν και σου ζαλίζουν τον έρωτα 3 στις 4 φορές να βγείς εκεί μαζί τους...Και πείτε μου αν λέω ψέματα.. :SSSSSSSSSSSSSS
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




this is Athens Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: this is Athens   this is Athens I_icon_minitime2nd Ιούλιος 2010, 7:18 am

χαλι μαυρο ειναι το κεντρο.προσωπικη μου αποψη παντα.συμφωνω με george
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




this is Athens Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: this is Athens   this is Athens I_icon_minitime2nd Ιούλιος 2010, 8:13 am

ναι ρε σεις ,βλεπεις οτι θελεις,σκατα ειναι οπως ολη η αθηνα ,αντε μετραμε αντιστριφα να φυγουμε απο αυτο το εξαμβλωμα της αισθητικης ,το παραπετασμα που προσβαλλει το αισθητικο μας αισθητηριο ...


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




this is Athens Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: this is Athens   this is Athens I_icon_minitime2nd Ιούλιος 2010, 11:15 am

jerry. έγραψε:
το αισθητικο μας αισθητηριο ...
...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




this is Athens Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: this is Athens   this is Athens I_icon_minitime2nd Ιούλιος 2010, 11:17 am

καλο ε?
ειδες για αυτο εσκισα στην εκθεση
shoot
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 36
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

this is Athens Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: this is Athens   this is Athens I_icon_minitime2nd Ιούλιος 2010, 2:06 pm

jerry. έγραψε:
ναι ρε σεις ,βλεπεις οτι θελεις,σκατα ειναι οπως ολη η αθηνα ,αντε μετραμε αντιστριφα να φυγουμε απο αυτο το εξαμβλωμα της αισθητικης ,το παραπετασμα που προσβαλλει το αισθητικο μας αισθητηριο ...




καλά και εσύ το γονάτησες...εκτός και αν λέγοντας αθήνα εννοείς το κέντρο και όχι την ευρύτερη πόλη...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




this is Athens Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: this is Athens   this is Athens I_icon_minitime2nd Ιούλιος 2010, 2:25 pm

βασικα εννοω το κεντρο χωρις ομως να σημαινει οτι και αλλες περιοχες δεν ειναι στην ιδια κατασταση.

δεν μ αρεσει η αθηνα,προσωπικο γουστο,εχω μεγαλωσει αλλιως και θεωρω οτι εχει πολυ λιγα σημεια πραγματικης ομορφιας και αισθητικης.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 36
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

this is Athens Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: this is Athens   this is Athens I_icon_minitime2nd Ιούλιος 2010, 2:32 pm

έλα τώρα γίνεσαι υπερβολικός...
η αλήθεια είναι οτι η επαρχία είναι πιο ωραία αλλά υπάρχουν μέρη στην αθήνα να πάς (για να μείνεις είναι πολύ ακριβά).
και εγώ προτιμώ την ζωή στο χωριό μου. απέναντι ο παρνασσός αντι για πολυκατοικίες. πουλάκια κελαηδάνε αντί για μαρσαρίσματα. ουρανός αντί για νέφος. δένδρα αντί για πυλώνες της ΔΕΗ. γενικά είναι καλύτερα δεν διαφωνώ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




this is Athens Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: this is Athens   this is Athens I_icon_minitime2nd Ιούλιος 2010, 2:34 pm

ecatodarcus έγραψε:
..απέναντι ο παρνασσός..

Από που είσαι admin?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




this is Athens Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: this is Athens   this is Athens I_icon_minitime2nd Ιούλιος 2010, 2:51 pm

προσωπικα πιστευω οτι η αθηνα στερειται αισθητικης απο καθε αποψη ,απο θεμα κτιριων μια βολτα στο κεντρο (συνταγμα πανεπιστιμιου κτλ) θα σας πεισει.
απο θεμα ανθρωπων ...χαλια δεν μιλαω φυσικα για νεολαια,αλλα για τους μονιμους κατοικους περπατανε λες και ειναι κουρδισμενοι βρισζοντας απο μεσα τους.
απο θεμα κυκλοφορικου χαος απλα.


γενικα πολλα αρνητικα για να μεινει καποιος στην αθηνα ,εχει περισσοτερους κατοικους απ οσους αντεχει (ο μισος πληθυσμος της ελλαδας σε μια πολη λολ και ξανα λολ)
δεν μπορω να ζω πανω στους αλλους ,εχω συνιθισει να εχω τον χωρο να φωναζω χωρις να μου φωναζει απεναντι ,να βγαινω απο το σπιτι και σε πεντε βηματα να βουταω στην θαλασσα...
αλλη φαση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 36
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

this is Athens Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: this is Athens   this is Athens I_icon_minitime2nd Ιούλιος 2010, 2:56 pm

alpie έγραψε:
ecatodarcus έγραψε:
..απέναντι ο παρνασσός..

Από που είσαι admin?

http://maps.google.com/maps?hl=en&q=%CE%B5%CE%BB%CE%AC%CF%84%CE%B5%CE%B9%CE%B1&um=1&ie=UTF-8&hq=&hnear=El%C3%A1tia,+Hellas&ei=lv0tTJK-BIvuOe6Yof4B&sa=X&oi=geocode_result&ct=title&resnum=1&ved=0CBcQ8gEwAA

βασικά το χωριουδάκι δίπλα που λέγεται Παναγίτσα.
επιπλέον πληροφορίες

http://www.elateia.gr/
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




this is Athens Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: this is Athens   this is Athens I_icon_minitime2nd Ιούλιος 2010, 2:57 pm

Ωραίοοος! Μέχρι και ο Μάλαμας έχει παίξει σε εσάς Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
this is Athens
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 3Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Το ATHENS MOTORSHOW LIVE! 2010 έρχεται

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ :: Συζητήσεις :: Γενικά-
Μετάβαση σε: