Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ

Το forum των φοιτητών Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ
 
ΦόρουμΠόρταλnew postsπρόγραμμαLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Συνέλευσή 15/12/2009

Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
????????
Επισκέπτης




Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευσή 15/12/2009   Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 2 I_icon_minitime12th Δεκember 2009, 3:23 pm

Αρχίσατε την φαγωμάρα από τώρα?
Η σχολή θα ήταν κλειστή από τις 12 και έπειτα με απόφαση του δ.σ. και όχι των εαακ που κατηγορείται.

alexanderpol έγραψε:

έχω παρουσίαση εργονομίας 18/12 οπότε μάλλον θα έχουμε μέχρι τότε... ελπίζω

Λογικά μια χαρά θα την κάνεις την παρουσίαση σου..


Antonioo έγραψε:
Να υποθέσω πως αυτή η εβδομάδα θα είναι η τελευταία πριν τα Χριστούγεννα?

Δεν ξέρω τι θα κατεβάσουν στην επόμενη συνέλευση αλλά αν είναι να κλείσει, το πιο πιθανό είναι να κλείσει μόνο στις 17/12..
Αν δεν κάνω λάθος κάθε χρόνο γίνεται τέτοια συνέλευση με θέμα τον προυπολογισμό της σχολής. Βέβαια πέρσυ είχε πέσει πάνω στην δολοφονία του παιδιού και επισκιάστηκε αλλά τέλος πάντων αυτή την εντύπωση έχω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευσή 15/12/2009   Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 2 I_icon_minitime13th Δεκember 2009, 9:16 pm

hotdog έγραψε:
Αρχίσατε την φαγωμάρα από τώρα?
Η σχολή θα ήταν κλειστή από τις 12 και έπειτα με απόφαση του δ.σ. και όχι των εαακ που κατηγορείται.

φιλε μου η σχολη εκλεισε υστερα απο αποφαση του δ.σ. χωρις την υπογραφη ΔΑΠ και ΠΚΣ..στην ουσια 3 ατομα αποφασισαν για 1000...

μπραβο μας..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευσή 15/12/2009   Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 2 I_icon_minitime14th Δεκember 2009, 5:12 pm

Παιδιά αύριο τι απόφαση θα κατέβει? Θα είμαστε ανοιχτά την τετάρτη?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευσή 15/12/2009   Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 2 I_icon_minitime14th Δεκember 2009, 5:18 pm

someone έγραψε:
Παιδιά αύριο τι απόφαση θα κατέβει? Θα είμαστε ανοιχτά την τετάρτη?

από ότι άκουσα θα είμαστε κλειστά την πέμπτη..τετάρτη λογικά ανοιχτά..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευσή 15/12/2009   Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 2 I_icon_minitime14th Δεκember 2009, 7:09 pm

someone έγραψε:
doublecore έγραψε:


εγω απλως τους γραφω στα π@π@ρι@ μου και συνεχιζω την ζωη μου.σιγα μην κατσω να ασχοληθω με ολους αυτους τους τραγικους που ολοι τους λενε οτι βοηθανε την παιδεια και την σχολη μας πανω απο ολα ενω το μονο που κανουν ειναι να ριχνουν και αλλα σκατα σε εναν βουλωμενο βοθρο.

Ρε φίλε δεν είναι αυτό και εγώ στα παπάρια μου τους γράφω. Το ζήτημα είναι
ότι οι πράξεις τους, έχουν επιπτώσεις και σε όλους εμάς που δεν ασχολούμαστε.
δε θα επρεπε να ασχολειστε?
stefanos έγραψε:
hotdog έγραψε:
Αρχίσατε την φαγωμάρα από τώρα?
Η σχολή θα ήταν κλειστή από τις 12 και έπειτα με απόφαση του δ.σ. και όχι των εαακ που κατηγορείται.

φιλε μου η σχολη εκλεισε υστερα απο αποφαση του δ.σ. χωρις την υπογραφη ΔΑΠ και ΠΚΣ..στην ουσια 3 ατομα αποφασισαν για 1000...

μπραβο μας..
το δ.σ. απο φοιτητες δεν εκλεγεται με αναλογικη?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευσή 15/12/2009   Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 2 I_icon_minitime14th Δεκember 2009, 7:18 pm

Παράθεση :
το δ.σ. απο φοιτητες δεν εκλεγεται με αναλογικη?

ναι αλλά αυτό δε σημαίνει τπτ....τσάμπα κάνουμε συνελεύσεις?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευσή 15/12/2009   Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 2 I_icon_minitime14th Δεκember 2009, 7:32 pm

Antonioo έγραψε:
Παράθεση :
το δ.σ. απο φοιτητες δεν εκλεγεται με αναλογικη?

ναι αλλά αυτό δε σημαίνει τπτ....τσάμπα κάνουμε συνελεύσεις?
συμφωνω σε αυτο, το δ.σ διαφωνησε scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευσή 15/12/2009   Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 2 I_icon_minitime14th Δεκember 2009, 7:39 pm

και αν αποφασίσει μια μερα το δ.σ. να κλεισει τη σχολη για 1 μηνα εμεισ τι θα πουμε??
α το εκλεξαμε με αναλογικη??
αυτο δεν εχει λογικη..το μεσο ληψεις αποφασεων στη σχολη ειναι οι γενικές συνελεύσεις..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευσή 15/12/2009   Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 2 I_icon_minitime14th Δεκember 2009, 7:44 pm

stefanos έγραψε:
και αν αποφασίσει μια μερα το δ.σ. να κλεισει τη σχολη για 1 μηνα εμεισ τι θα πουμε??
α το εκλεξαμε με αναλογικη??
αυτο δεν εχει λογικη..το μεσο ληψεις αποφασεων στη σχολη ειναι οι γενικές συνελεύσεις..
τοτε θα μαζεψουμε τζιφρες, θα κανουμε συνελευση και θα ξανανοιξουμετην σχολη.
οταν ομως ειναι τεταρτη μεσημερι, και η πορεια ειναι την πεμπτη, πποτε να γινει συνελευση?
σωστα το δ.σ. δεν μπορει να αντικατασυησει τη συνελευση, αλλα υπαρχει για να παιρνει γρηγορα αποφασεις οταν υπαρχει αναγκη, τις οποιες αργοτερα επικυρωνει η ακυρωνει η γ.σ. Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 2 Icon_wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευσή 15/12/2009   Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 2 I_icon_minitime14th Δεκember 2009, 7:53 pm

chriszax έγραψε:
stefanos έγραψε:
και αν αποφασίσει μια μερα το δ.σ. να κλεισει τη σχολη για 1 μηνα εμεισ τι θα πουμε??
α το εκλεξαμε με αναλογικη??
αυτο δεν εχει λογικη..το μεσο ληψεις αποφασεων στη σχολη ειναι οι γενικές συνελεύσεις..
τοτε θα μαζεψουμε τζιφρες, θα κανουμε συνελευση και θα ξανανοιξουμετην σχολη.
οταν ομως ειναι τεταρτη μεσημερι, και η πορεια ειναι την πεμπτη, πποτε να γινει συνελευση?
σωστα το δ.σ. δεν μπορει να αντικατασυησει τη συνελευση, αλλα υπαρχει για να παιρνει γρηγορα αποφασεις οταν υπαρχει αναγκη, τις οποιες αργοτερα επικυρωνει η ακυρωνει η γ.σ. Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 2 Icon_wink

το οτι υπήρχε πορεία ηταν γνωστο πολυ πιο πριν..αυτοι γιατι περιμεναν την τεταρτη να αποφασισουν και δεν καναμε μια συνελευση την τριτη να αποφασισουμε οπωσ πρεπει??
και τι να ακυρωσει η γ.σ.?? οι ωρες που χάθηκαν χάθηκαν..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευσή 15/12/2009   Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 2 I_icon_minitime14th Δεκember 2009, 7:53 pm

Pε παιδιά, πότε θα καταλάβουμε ότι όσοι και να μαζευτούνε και να αποφασίσουνε κάτι δε σημαίνει ότι αυτό μπορεί ή πρέπει να γίνει. 1,2,100000 άτομα να μαζευτούνε και να αποφασίσουνε κατάληψη, αυτή δεν νομιμοποιείται. Αν αποφασίσουμε ότι ο κόσμος είναι επίπεδος,......δεν είναι!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την crouch στις 14th Δεκember 2009, 7:59 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευσή 15/12/2009   Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 2 I_icon_minitime14th Δεκember 2009, 7:58 pm

crouch έγραψε:
Pε παιδιά, πότε θα καταλάβουμε ότι όσοι και να μαζευτούνε και να αποφασήσουνε κάτι δε σημαίνει ότι αυτό μπορεί ή πρέπει να γίνει. 1,2,100000 άτομα να μαζευτούνε και να αποφασίσουνε κατάληψη, αυτή δεν νομιμοποιείται. Αν αποφασίσουμε ότι ο κόσμος είναι επίπεδος,......δεν είναι!

+ 1000
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευσή 15/12/2009   Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 2 I_icon_minitime14th Δεκember 2009, 8:02 pm

stefanos έγραψε:
chriszax έγραψε:
stefanos έγραψε:
και αν αποφασίσει
μια μερα το δ.σ. να κλεισει τη σχολη για 1 μηνα εμεισ τι θα πουμε??
α το εκλεξαμε με αναλογικη??
αυτο δεν εχει λογικη..το μεσο ληψεις αποφασεων στη σχολη ειναι οι γενικές συνελεύσεις..
τοτε θα μαζεψουμε τζιφρες, θα κανουμε συνελευση και θα ξανανοιξουμετην σχολη.
οταν ομως ειναι τεταρτη μεσημερι, και η πορεια ειναι την πεμπτη, πποτε να γινει συνελευση?
σωστα
το δ.σ. δεν μπορει να αντικατασυησει τη συνελευση, αλλα υπαρχει για να
παιρνει γρηγορα αποφασεις οταν υπαρχει αναγκη, τις οποιες αργοτερα
επικυρωνει η ακυρωνει η γ.σ. Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 2 Icon_wink
το
οτι υπήρχε πορεία ηταν γνωστο πολυ πιο πριν..αυτοι γιατι περιμεναν την
τεταρτη να αποφασισουν και δεν καναμε μια συνελευση την τριτη να
αποφασισουμε οπωσ πρεπει??
και τι να ακυρωσει η γ.σ.?? οι ωρες που χάθηκαν χάθηκαν..
σωστο αυτο, αλλα το δ.σ αποφασισε(λανθασμενα κατα τη γνωμη μου) να μη
γινει συνελευση. απο κει και περα η εαακ συγκεντρωσε υπογραφες, αλλα
οπως ειπα, ηταν πολυ αργα...
crouch έγραψε:
Pε παιδιά, πότε θα καταλάβουμε ότι όσοι και να μαζευτούνε και να αποφασίσουνε κάτι δε σημαίνει ότι αυτό μπορεί ή πρέπει να γίνει. 1,2,100000 άτομα να μαζευτούνε και να αποφασίσουνε κατάληψη, αυτή δεν νομιμοποιείται. Αν αποφασίσουμε ότι ο κόσμος είναι επίπεδος,......δεν είναι!
στη δημοκρατια ειναι, φιλε μου...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευσή 15/12/2009   Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 2 I_icon_minitime14th Δεκember 2009, 8:07 pm

Όχι, στη δημοκρατία υπάρχουν κανόνες, σκέφτεσαι μάλλον την αναρχία. Στη δημοκρατία ο καθένας παίρνει τις αποφάσεις που του επιτρέπονται, μέσα σε ένα όσο δυνατόν λειτουργικό πλαίσιο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευσή 15/12/2009   Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 2 I_icon_minitime14th Δεκember 2009, 8:12 pm

crouch έγραψε:
Όχι, στη δημοκρατία υπάρχουν κανόνες, σκέφτεσαι μάλλον την αναρχία. Στη δημοκρατία ο καθένας παίρνει τις αποφάσεις που του επιτρέπονται, μέσα σε ένα όσο δυνατόν λειτουργικό πλαίσιο
το οποιο πλαισιο ειναι στην κριση του λαου. Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 2 Icon_wink . να ξεκαθαρισω οτι μιλαμε για πολιτικες και οχι επιστημονικες αποφασεις, αρα ηταν μαλλον ατυχες το παραδειγμα σου Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 2 Icon_silent
ontopic, τωρα το θεωρησα δεδομενο αυτο. το αν κλεινει η σχολη επιτρεπεται να το αποφασισουν η πρυτανεια, το δ.σ, η γ.σ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευσή 15/12/2009   Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 2 I_icon_minitime14th Δεκember 2009, 8:13 pm

[/quote]
σωστο αυτο, αλλα το δ.σ αποφασισε(λανθασμενα κατα τη γνωμη μου) να μη
γινει συνελευση. απο κει και περα η εαακ συγκεντρωσε υπογραφες, αλλα
οπως ειπα, ηταν πολυ αργα...
[/quote]

αφου σου ειπα πως ηταν πολυ νωρητερα γνωστό ότι θα γίνει πορεία..
αν ηθελαν θα μαζευαν τη δευτέρα..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευσή 15/12/2009   Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 2 I_icon_minitime14th Δεκember 2009, 8:18 pm

stefanos έγραψε:

chriszax έγραψε:

σωστο αυτο, αλλα το δ.σ αποφασισε(λανθασμενα κατα τη γνωμη μου) να μη
γινει συνελευση. απο κει και περα η εαακ συγκεντρωσε υπογραφες, αλλα
οπως ειπα, ηταν πολυ αργα...

αφου σου ειπα πως ηταν πολυ νωρητερα γνωστό ότι θα γίνει πορεία..
αν ηθελαν θα μαζευαν τη δευτέρα..

οχι γιατι τι δ.σ εγινε, αν δεν κανω λαθος, την τριτη.
edit: φιαξε το quote στο ποστ σου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευσή 15/12/2009   Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 2 I_icon_minitime14th Δεκember 2009, 8:27 pm

chriszax έγραψε:
απο κει και περα η εαακ συγκεντρωσε υπογραφες

δηλαδή τι σημαίνει η εαακ μάζεψε υπογραφές? κοιτάζει κανείς αν οι υπογραφές είναι πραγματικών φοιτητών ή είναι του κυρ Μήτσου και της κυρά Μαρίας από το μπακάλικο?

αφού όλοι μας κατά βάση είμαστε υπέρ του να πάρουν πόδι οι παρατάξεις γιατί δεν κατεβάζουμε ΕΜΕΙΣ πλαίσιο για ανοικτή σχολή. τίποτα άλλο. να κάνουμε ήρεμα τα μαθήματα μας. προσωπικά δεν με απασχολεί τι γίνετε στο Ιράν και άμα έχει πόλεμο ώστε εμείς να το κλείσουμε το μαγαζί, όπως είχε γίνει πριν ένα χρόνο... έλεος δηλαδή...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευσή 15/12/2009   Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 2 I_icon_minitime14th Δεκember 2009, 8:39 pm

dionisis έγραψε:

δηλαδή τι σημαίνει η εαακ μάζεψε υπογραφές? κοιτάζει κανείς αν οι υπογραφές είναι πραγματικών φοιτητών ή είναι του κυρ Μήτσου και της κυρά Μαρίας από το μπακάλικο?
αυτη τη φορα οχι, γιατι προφανως ετσι και αλλιως δεν ηταν αρκετες.
dionisis έγραψε:

αφού όλοι μας κατά βάση είμαστε υπέρ του να πάρουν πόδι οι παρατάξεις γιατί δεν κατεβάζουμε ΕΜΕΙΣ πλαίσιο για ανοικτή σχολή. τίποτα άλλο. να κάνουμε ήρεμα τα μαθήματα μας.
ελα ντε? γιατι δεν κατεβαζετε?
dionisis έγραψε:
προσωπικά δεν με απασχολεί τι γίνετε στο Ιράν και άμα έχει πόλεμο ώστε εμείς να το κλείσουμε το μαγαζί, όπως είχε γίνει πριν ένα χρόνο... έλεος δηλαδή...
εχω την εντυπωση πως η αποψη σου( με την οποια διαφωνω) διαφωνει η πλειοψηφια του φ.σ ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 36
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευσή 15/12/2009   Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 2 I_icon_minitime14th Δεκember 2009, 8:47 pm

chriszax έγραψε:

dionisis έγραψε:
προσωπικά δεν με απασχολεί τι γίνετε στο Ιράν και άμα έχει πόλεμο ώστε εμείς να το κλείσουμε το μαγαζί, όπως είχε γίνει πριν ένα χρόνο... έλεος δηλαδή...
εχω την εντυπωση πως η αποψη σου( με την οποια διαφωνω) διαφωνει η πλειοψηφια του φ.σ ...
και εμένα με ενδιαφέρει αν γίνεται πόλεμος σε κάποιο μέρος της γής. Με ενδιαφέρει όμως γενικά σαν άνθρωπο όχι σαν μηχανολόγο. Για το λόγο αυτό, θεωρώ οτι η συνέλευση της σχολής (μέρους που μαζεύονται άνθρωποι που ενδιαφέρονται για την μηχανολογία), πρέπει να έχει να κάνει με θέματα της σχολής και με τπτ άλλο (βαρέθηκα να βλέπω κάθε φορά μια κακιά κόπια της βουλής).
Τέλος, δεν θεωρώ ότι η κατάληψη θα σταματήσει τον πόλεμο. Αν ήταν τόσο απλό θα είχαμε κάνει εμείς κατάληψη το '40 στη Ακρόπολη, οι Γάλλοι στο πύργο του Άιφελ κτλ και δεν θα είχε γίνει ο Β παγκόσμιος πόλεμος.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την ecatodarcus στις 14th Δεκember 2009, 8:52 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευσή 15/12/2009   Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 2 I_icon_minitime14th Δεκember 2009, 8:51 pm

ecatodarcus έγραψε:
chriszax έγραψε:

dionisis έγραψε:
προσωπικά δεν με απασχολεί τι γίνετε στο Ιράν και άμα έχει πόλεμο ώστε εμείς να το κλείσουμε το μαγαζί, όπως είχε γίνει πριν ένα χρόνο... έλεος δηλαδή...
εχω την εντυπωση πως η αποψη σου( με την οποια διαφωνω) διαφωνει η πλειοψηφια του φ.σ ...
και εμένα με ενδιαφέρει αν γίνεται πόλεμος σε κάποιο μέρος της γής. Με ενδιαφέρει όμως σαν άνθρωπο όχι σαν μηχανολόγο. Επίσης θεωρώ οτι η συνέλευση πρέπει να έχει να κάνει με θέματα της σχολής και με τπτ άλλο.
Τέλος, δεν θεωρώ ότι η κατάληψη θα σταματήσει τον πόλεμο. Αν ήταν τόσο απλό θα είχαμε κάνει εμείς κατάληψη το '40 στη Ακρόπολη, οι Γάλλοι στο πύργο του Άιφελ κτλ και δεν θα είχε γίνει ο Β παγκόσμιος πόλεμος.

προφανως και εγω αυτο εννοω...
η συνελευση της σχολης θεωρητικα θα πρεπει να απασχολει θέματα της σχολης μας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 36
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευσή 15/12/2009   Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 2 I_icon_minitime14th Δεκember 2009, 8:54 pm

για υποστήριξη αυτών που είπες dionisis το έγραψα. Το τονίζω για να μην παρεξηγούμαι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευσή 15/12/2009   Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 2 I_icon_minitime14th Δεκember 2009, 8:56 pm

ρε παιδιά τι συζητάμε τώρα?? το καταστατικό του δ.σ. δεν αναφερει πουθενά στις αρμοδιοτητες του πως μπορει με αποφαση του να κλεισει η σχολη..το μονο αρμοδιο όργανο για αυτο ειναι η γ.σ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευσή 15/12/2009   Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 2 I_icon_minitime14th Δεκember 2009, 8:59 pm

ecatodarcus έγραψε:

και εμένα με ενδιαφέρει αν γίνεται πόλεμος σε κάποιο μέρος της γής. Με ενδιαφέρει όμως σαν άνθρωπο όχι σαν μηχανολόγο. Επίσης θεωρώ οτι η συνέλευση πρέπει να έχει να κάνει με θέματα της σχολής και με τπτ άλλο.
συμφωνα με ενα καταστατικο φ.σ. που ειχε ανεβει στο polytexneio.gr (επιφυλασσομαι για την αυθεντικοτητα του) διεθνη ζητηματα αφορουν και τους μηχανολογους.
αλλωστε
δεν ξερω ποιος έγραψε:

Ήρθαν στην αρχή για τους κομμουνιστές

Δεν αντέδρασα, δεν ήμουν κομμουνιστής.
Μετά ήρθαν για τους Εβραίους

Δεν αντέδρασα, δεν ήμουν Εβραίος.

Μετά ήρθαν για τους συνδικαλιστές

Δεν αντέδρασα, δεν ήμουν συνδικαλιστής.

Μετά ήρθαν να πάρουν εμένα αλλά δεν είχε απομείνει κανείς για να αντιδράσει.

ecatodarcus έγραψε:
Τέλος, δεν θεωρώ ότι η κατάληψη θα σταματήσει τον πόλεμο. Αν ήταν τόσο απλό θα είχαμε κάνει εμείς κατάληψη το '40 στη Ακρόπολη, οι Γάλλοι στο πύργο του Άιφελ κτλ και δεν θα είχε γίνει ο Β παγκόσμιος πόλεμος.
με την ιδια λογικη μη ψηφιζεις , αφου η ψηφος σου δεν κανει τη διαφορα...
edit:
stefanos έγραψε:
ρε παιδιά τι συζητάμε τώρα?? το καταστατικό του δ.σ.
δεν αναφερει πουθενά στις αρμοδιοτητες του πως μπορει με αποφαση του να
κλεισει η σχολη..το μονο αρμοδιο όργανο για αυτο ειναι η γ.σ.
αν εχεις το καταστατικο, σε παρακαλω να μου το στειλεις.
edit2: ecatodarcus, εχεις pm.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την chriszax στις 14th Δεκember 2009, 9:13 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευσή 15/12/2009   Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 2 I_icon_minitime14th Δεκember 2009, 9:12 pm

Παράθεση :
με την ιδια λογικη μη ψηφιζεις , αφου η ψηφος σου δεν κανει τη διαφορα...

Όχι ρε μαν αυτό ακριβώς σου λέει...πως κανένας μας δε ψήφισε και η απόφαση βγήκε από τη δσ....Η ψήφος σου κάνει τη διαφορά.....Εγω δσ έμαθα πρόσφατα τι είναι,δεν έχω ιδέα ποιοί την απαρτίζουν και σίγουρα δε με εκπροσωπούν...η απόφαση που πήραν για μενα είναι αφθαίρετη....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Συνέλευσή 15/12/2009
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Συνέλευση 03/12/2009
» trash talk
» Συνέλευση (28/4/2010)
» Συνέλευση (20/4/2010)
» Συνέλευση 09/03/2010

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ :: Συζητήσεις :: Αρχείο ...-
Μετάβαση σε: