Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ

Το forum των φοιτητών Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ
 
ΦόρουμΠόρταλnew postsπρόγραμμαLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Συνέλευσή 15/12/2009

Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
????????
Επισκέπτης




Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευσή 15/12/2009   Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 4 I_icon_minitime16th Δεκember 2009, 6:22 pm

Στις 6 παρά έφυγα απ τη Σχολή και δεν είδα κάποια αφίσα "Κλειστή σχολή για πορεία" Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευσή 15/12/2009   Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 4 I_icon_minitime16th Δεκember 2009, 6:24 pm

Απ' ότι ρώτησα ένα παιδί από τα ΕΑΑΚ σήμερα πριν φύγω από τη σχολή μου είπε ότι όλα θα είναι κανονικά αύριο. Αυτό που ξέρω σίγουρα είναι ότι η γραμματεία και η βιβλιοθήκη θα είναι κλειστές αύριο λόγω συμμετοχής στην απεργία. Τώρα θα δούμε. Αν μπορεί ας επιβεβαιώσει κάποιος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευσή 15/12/2009   Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 4 I_icon_minitime16th Δεκember 2009, 9:12 pm

Ναι μάλλον αυτό ισχύει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευσή 15/12/2009   Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 4 I_icon_minitime17th Δεκember 2009, 9:04 am

ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΞΥΛΟ!

Είπα να πάω πρωι-πρωι Σχολή μιας και "όλα κανονικά αύριο" ... Suspect
Φτάνω με το αμάξι στην πύλη Κοκκινοπούλου, κλειστή. Λογικό λέω, έχουν απεργία οι υπάλληλοι. Ας πάω απ την άλλη...
Τι να δω ? Μια σειρά 20-30 αυτοκίνητα να έχουν κλείσει μια λωρίδα της Κατεχάκη προσπαθώντας να φτάσουν στην πύλη. Και δεν κουνιόταν κανένα! Όταν μετά από 20-30 min ήρθε το πλήρωμα του χρόνου κι έφτασα αρκετά κοντά, βλέπω ένα αυτοκίνητο και καμιά 7αρα άτομα να κλείνουν το δρόμο προς το ΕΜΠ. Με πλησιάζει γνωστός ΠΚΣιτης μηχ.μηχ. και μου λέει έχουν απεργία οι υπάλληλοι ...
Μα ... οι Μηχανολόγοι λέω δεν κάναμε ούτε ΓΣ ούτε ΔΣ, γιατί δεν μπορώ να μπω ?
Εεε μου κάνει, δε θα γίνει μάθημα, μόνο 3 καθηγητές έχουν περάσει και κάτι τετοια! cyclops
Με τα πολλά πέρασα το "μπλόκο", πάρκαρα και τι βλέπω ... ΟΛΑ κλειστά!
Αίθουσες, κυλικεία (Πείναγα κιόλας Sad ), Πρυτανεία! Μόνο το α030 ήταν ανοικτό και κάνανε ΜΤΜ με το Χίνη!
Μη τα πολυλογώ, άραξα λίγο μέχρι να ξεθυμάνει η κατάσταση στην πύλη Κατεχάκη και μετά γύρισα σπίτι σα μαλάκας ...

ΓΙΑΤΙ ΓΑΜΩ ΤΗ ΤΡΕΛΑ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ?
Ντάξει ξέραμε ότι έχει απεργία και πορεία, αλλά τι σκατά ήταν αυτό που έζησα το πρωι ??? Evil or Very Mad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευσή 15/12/2009   Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 4 I_icon_minitime17th Δεκember 2009, 9:05 am

Πάντως όποιος ήρθε σήμερα το πρωι σχολή, έφαγε μεγάλο π!@#!.
Είχαν κλείσει την πύλη της κατεχάκης κάποιοι, η ωρά με τα αυτοκίνητα ήταν μεχρι την κοκκινοπούλου...δράμα η υπόθεση. Εκτός από τον παπαδόπουλο στα ησμε, δεν ξέρω αν έκανε κανένας άλλος μαθημα. Τελικά είτε κάνουμε γ.σ. είτε όχι το αποτέλεσμα είναι το ίδιο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευσή 15/12/2009   Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 4 I_icon_minitime17th Δεκember 2009, 9:20 am

dionisis έγραψε:
Πάντως όποιος ήρθε σήμερα το πρωι σχολή, έφαγε μεγάλο π!@#!.
Είχαν κλείσει την πύλη της κατεχάκης κάποιοι, η ωρά με τα αυτοκίνητα ήταν μεχρι την κοκκινοπούλου...δράμα η υπόθεση. Εκτός από τον παπαδόπουλο στα ησμε, δεν ξέρω αν έκανε κανένας άλλος μαθημα. Τελικά είτε κάνουμε γ.σ. είτε όχι το αποτέλεσμα είναι το ίδιο...
check τα PM σου plz! Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευσή 15/12/2009   Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 4 I_icon_minitime17th Δεκember 2009, 11:50 am

Ίσως δεν έχει και τόσο μεγάλη σημασία αλλά ήταν μόνο της ΠΚΣ ή και άλλων παρατάξεων στο μπλόκο? Αν πρόσεξες φάτσες δηλαδή...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευσή 15/12/2009   Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 4 I_icon_minitime17th Δεκember 2009, 12:18 pm

Τωρα εχει σημασια απο ποιες παραταξεις ηταν ???? Εγω παντως δεν ειμαι σε θεση να ξερω. Ηταν σιγουρα κ απο αλλη σχολη (οκ κι εγω ειδα ενα ΠΚΣιτη απο μηχ μηχ), αλλα σιγουρα δεν ηταν ολοι μηχανολογοι- γι αυτο αλλωστε μας ΑΦΗΣΑΝ να περασουμε, υποτιθεται οτι ηταν εκει για να """διαφυλλαξουν""" τις σχολες τους σε αντιθεση με τη δικη μας που δεν ειχε βγαλει αποφαση(και των πολιτικων μηχανικων)... Ελεος δηλαδη . . .
Η ουσια ειναι οτι εχασα τον υπνο μου γιατι οι καθηγητες δεν ειχαν μπει στο ΕΜΠ -και αυτοι που ηρθαν, αργησαν να μπουν μεσα λογω της αναμπουμπουλας και τα περισσοτερα παιδια ειχαν ηδη φυγει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευσή 15/12/2009   Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 4 I_icon_minitime17th Δεκember 2009, 12:23 pm

Οι τελευταίοι που έφτεγαν σήμερα, πιστεύω πως ήταν άτομα από παρατάξεις. Τουλάχιστον δεν τα έκαναν χειρότερα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευσή 15/12/2009   Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 4 I_icon_minitime17th Δεκember 2009, 12:39 pm

Αυτοι που εφταιγαν ηταν οι καθηγητες που δεν ηρθαν ενω δεν ειχαν καμια δικαιολογια.Η σχολη των Μηχανολογων θα επρεπε να ειναι ανοιχτη.Επισης φταιγανε και τα παιδια που ειχαν κλεισει την πυλη της Κατεχακη(και δημιουργηθηκε αυτη η ουρα).Επρεπε να ειχαν κλεισει καθε σχολη ξεχωριστα ...και να μην κανουν face control στην εισοδο για να τσεκαρουν αμα εισαι καθηγητης...ή Μηχ Μηχ ή Πολιτικος Μηχ. ή απο αλλη σχολη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευσή 15/12/2009   Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 4 I_icon_minitime17th Δεκember 2009, 1:23 pm

Σήμερα δεν πρέπει να έγιναν ούτε Στοιχεία Μηχανών Ι.

Παράθεση :
Μόνο το α030 ήταν ανοικτό και κάνανε ΜΤΜ με το Χίνη!
Το πρωί μάλλον ήταν κλειστό το 015 αλλά μετά το άνοιξαν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευσή 15/12/2009   Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 4 I_icon_minitime17th Δεκember 2009, 3:08 pm

Μπαχαλο σημερα..

Spyros έγραψε:


Μόνο το α030 ήταν ανοικτό και κάνανε ΜΤΜ με το Χίνη!


Χινης ρε.. τα παντα ολα.. τι να λεμε τωρα... των 100 χρονων ο καλυτερος... Laughing Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευσή 15/12/2009   Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 4 I_icon_minitime17th Δεκember 2009, 4:12 pm

Μαλακίες των κνιτών πρέπει να ήταν. Γιατί ακόμα και αν είχαν πάρει συνελεύσεις με κατάληψη οι κνιτες(που δεν νομίζω..άντε κανά σέμφε αν είχαν πάρει. Αν είχε γίνει συνέλευση.) δεν έχουν κανένα δικαίωμα να κλείνουν όλη την πολυτεχνούπολη αλλά μόνο την σχολή τους.
Επίσης και οι καθηγητές πρέπει να έφταιγαν. Δεν είχαν κανένα λόγο να μην είναι εκεί εκτός και αν συμμετείχαν στις απεργίες που κανονικά θα έπρεπε να το ξέραμε. Πάντως τα εργαστήρια ΜΤΜ δεν έγιναν γιατί λέει πως συμμετείχαν στην απεργία.
Οι πύλες όταν πήγα εγώ(το μεσημέρι) ήταν ανοιχτές όπως και η σχολή μας. Απλά καντίνα,βιβλιοθήκη, pc-lab και τα εργαστήρια(δεν ξέρω αν ήταν όλα..πάντως όσα ήταν είχαν βγάλει ανακοίνωση στην πόρτα) ήταν κλειστά για τον παραπάνω λόγο.
Και γαμώ τις συνεννοήσεις!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευσή 15/12/2009   Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 4 I_icon_minitime17th Δεκember 2009, 6:56 pm

hotdog έγραψε:
Μαλακίες των κνιτών πρέπει να ήταν. Γιατί ακόμα και αν είχαν πάρει συνελεύσεις με κατάληψη οι κνιτες(που δεν νομίζω..άντε κανά σέμφε αν είχαν πάρει. Αν είχε γίνει συνέλευση.) δεν έχουν κανένα δικαίωμα να κλείνουν όλη την πολυτεχνούπολη αλλά μόνο την σχολή τους.
Επίσης και οι καθηγητές πρέπει να έφταιγαν. Δεν είχαν κανένα λόγο να μην είναι εκεί εκτός και αν συμμετείχαν στις απεργίες που κανονικά θα έπρεπε να το ξέραμε. Πάντως τα εργαστήρια ΜΤΜ δεν έγιναν γιατί λέει πως συμμετείχαν στην απεργία.
Οι πύλες όταν πήγα εγώ(το μεσημέρι) ήταν ανοιχτές όπως και η σχολή μας. Απλά καντίνα,βιβλιοθήκη, pc-lab και τα εργαστήρια(δεν ξέρω αν ήταν όλα..πάντως όσα ήταν είχαν βγάλει ανακοίνωση στην πόρτα) ήταν κλειστά για τον παραπάνω λόγο.
Και γαμώ τις συνεννοήσεις!!!!

Tα εργαστήρια λειτουργούσαν κανονικά. Τουλάχιστον στο Μ και στο Ν που μπορώ να έχω άποψη. Επίσης ο Παπασωτηρίου και το Γραμμικό. Οτιδήποτε άλλο ήταν κλειστό. Σε κάθε περίπτωση είναι απαράδεκτο να μην επιτρέπεται η είσοδος στην Πολυτεχνειούπολη.

Αλλά κάτσε να σκεφτώ, 1.5 τόνος λαμαρίνα απέναντι σε ένα μάτσο κομματόσκυλα... Twisted Evil
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευσή 15/12/2009   Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 4 I_icon_minitime17th Δεκember 2009, 7:21 pm

Ναι απλά τα συγκεκριμένα εργαστήρια είχε βγει ανακοίνωση έξω από την πόρτα ότι δεν θα γίνουν...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευσή 15/12/2009   Συνέλευσή 15/12/2009 - Σελίδα 4 I_icon_minitime17th Δεκember 2009, 9:01 pm

electron έγραψε:
Τωρα εχει σημασια απο ποιες παραταξεις ηταν ???? Εγω παντως δεν ειμαι σε θεση να ξερω. Ηταν σιγουρα κ απο αλλη σχολη (οκ κι εγω ειδα ενα ΠΚΣιτη απο μηχ μηχ), αλλα σιγουρα δεν ηταν ολοι μηχανολογοι- γι αυτο αλλωστε μας ΑΦΗΣΑΝ να περασουμε, υποτιθεται οτι ηταν εκει για να """διαφυλλαξουν""" τις σχολες τους σε αντιθεση με τη δικη μας που δεν ειχε βγαλει αποφαση(και των πολιτικων μηχανικων)... Ελεος δηλαδη . . .
Η ουσια ειναι οτι εχασα τον υπνο μου γιατι οι καθηγητες δεν ειχαν μπει στο ΕΜΠ -και αυτοι που ηρθαν, αργησαν να μπουν μεσα λογω της αναμπουμπουλας και τα περισσοτερα παιδια ειχαν ηδη φυγει.

Έχει σημασία (για μένα τουλάχιστον) για να ξέρω ποιον να φασκελώνω και ποιον όχι όταν ακούω το 'σεβασμός στην απόφαση του φοιτητικού συλλόγου'.
Και εν πάσει περιπτώσει, προσωπικά δίνω περισσότερη σημασία σε τέτοιου είδους συμπεριφορές και πρακτικές παρά στις ιδεολογίες, τις οποίες απ'όπου και να τις πιάσεις θα έχουν κάποια σωστά και κάποια λάθη. Τεσπα...

Όσο για τους καθηγητές, περιμένετε να πλακωθούν για να μπουν στη σχολή? Απο αυτούς δεν βαριούνται να μπουν για μάθημα, δεν μπορώ να φανταστώ κανέναν να το κάνει...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Συνέλευσή 15/12/2009
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 4 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4
 Παρόμοια θέματα
-
» Συνέλευση 03/12/2009
» trash talk
» Συνέλευση (28/4/2010)
» Συνέλευση (20/4/2010)
» Συνέλευση 09/03/2010

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ :: Συζητήσεις :: Αρχείο ...-
Μετάβαση σε: