Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ

Το forum των φοιτητών Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ
 
ΦόρουμΠόρταλnew postsπρόγραμμαLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 trash talk

Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 34 ... 42  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
????????
Επισκέπτης




trash talk - Σελίδα 26 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: trash talk   trash talk - Σελίδα 26 I_icon_minitime13th Μάης 2010, 5:42 pm

Δεν καταλαβαίνω γιατί το αποκαλείς forum του ενυάλιου. Είναι νομίζω υποτιμητικό για όλους τους άλλους συμφοιτητές μας που κατά καιρούς έχουν βοηθήσει για να έχει η σχολή μας forum.
Μπορεί ο ενυ να έβαλε τους θεμέλιους λίθους, αλλά είναι οι χρήστες που στηρίζουν ένα forum, όχι μόνο οι διαχειριστές.

Όσον αφορά τα Στοιχεία 2, στο e-polytexneio γίνεται φοβερή δουλειά (απορίες, ανακοινώσεις κλπ) ενώ εδώ sorry κιόλας αλλά διάβασα το topic και μπερδεύτηκα χειρότερα! Άσε που όλοι ρωτάνε και κανείς δεν απαντάει.

... Και στην τελική ο μόνος λόγος που μετέφερα το ποστ του Spyros είναι επειδή δε λέτε να ενώσετε τα 2 φόρουμ και αναγκαζόμαστε να διπλοδιαβάζουμε και να διπλοποστάρουμε ...



Αλήθεια ΓΙΑΤΙ δεν κάνετε merge? Απ όσο έχω ακούσει σας είχε γίνει πρόταση να τα ενώσετε μόλις ξαναστήθηκε το παλιό forum της σχολής...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




trash talk - Σελίδα 26 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: trash talk   trash talk - Σελίδα 26 I_icon_minitime13th Μάης 2010, 5:54 pm



Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




trash talk - Σελίδα 26 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: trash talk   trash talk - Σελίδα 26 I_icon_minitime13th Μάης 2010, 6:00 pm

jerry έγραψε:
μη μου την πει κανεις..
ηδη ειμαστε off-topic..

ρε μεγάλε, δε λέω κακώς βγήκαμε off-topic, αλλά κι εσύ γιατί σπαμάρεις συνέχεια;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




trash talk - Σελίδα 26 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: trash talk   trash talk - Σελίδα 26 I_icon_minitime13th Μάης 2010, 6:02 pm

εσυ,γτ ξανανοιγεις μια ατερμονα συζητηση και λες ποσο γαματο ειναι το e-polytexneio?

α,και δε σπαμαρω,εχω ελευθερια λογου που σε αλλα fora δεν υπαρχει..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

trash talk - Σελίδα 26 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: trash talk   trash talk - Σελίδα 26 I_icon_minitime13th Μάης 2010, 6:04 pm

ζητώ συγνώμη για την αναφορά στο e-polytexneio ως forum του enyaliou. δεν το σκέφτηκα όπως το είπες. αν θέλεις το κάνω και edit.

πρώτα από όλα σε βλέπω ενημερωμένο μονόπλευρα.αρχικά να σου πώ οτι το φόρουμ για να το κάνω merge όπως είπες δεν είναι δικό μου. είναι όλων. και αν ήσουν πιο παλιός χρήστης θα είχες δεί μια κουβέντα στην οποία κάποιοι χρήστες δεν θέλαν να κλείσει αυτό το φόρουμ. δεν ξέρω συνολικά πόσοι είναι αλλά έστω και για έναν δεν μπορώ να το κλείσω. δεύτερον όταν κάποιος θέλει να βοηθήσει δεν φτιάχνει καινούριο φόρουμ και βρίζει το άλλο αλλά έρχεται στο ήδη υπάρχον και βοηθά(πχ δίνει οτι δεδομένα έχει και δεν λέει οτι είναι δικά του).

είπες οτι υπάρχουν πόστς που είναι αναπάντητα. μόλις το τσέκαρα και υπάρχει μόνο ένα. πρέπει να ξέρεις οτι δεν είπε κανείς οτι εδώ θα βρείς όλες τις απαντήσεις. όποιος ξέρει βοηθά. να σου θυμήσω επίσης οτι εσύ δεν βοήθησες κανέναν οπότε είσαι μέρος του προβλήματος και όχι της λύσης.
είπες οτι μπερδεύτηκες. δεν σε αναγκάζει κανένας να τα διαβάσεις ή να τα ακολουθήσεις. και εν πάσει περιπτώση εδώ δεν είπε κανείς οτι θα μάθεις στοιχεία, εδώ είναι για απορείες και όποιος ξέρει και θέλει να απαντά.


θα σε πείραζε να μεταφέρω την κουβέντα (τα 2 μας τελευταίο πόστ) σε ένα άλλο τόπικ γιατί εδώ είναι εκτός θέματος?


Έχει επεξεργασθεί από τον/την ecatodarcus στις 13th Μάης 2010, 6:13 pm, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : την μετέφερα γιατί βγήκε πολύ off topic)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




trash talk - Σελίδα 26 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: trash talk   trash talk - Σελίδα 26 I_icon_minitime13th Μάης 2010, 6:16 pm

ecatodarcus έγραψε:

θα σε πείραζε να μεταφέρω την κουβέντα (τα 2 μας τελευταίο πόστ) σε ένα άλλο τόπικ γιατί εδώ είναι εκτός θέματος?

όχι βέβαια, και καλά θα κάνεις γιατί εδώ ενοχλεί τη συζήτηση για την εργασία.


Δεν σου κρύβω ότι πολλοί απ τον Κύκλο των Τrusted αναφέρονται συχνά με υποτιμητικούς τρόπους για το forumotion, αλλά δεν έχω δει ή ακούσει ποτέ για τον ένυ συγκεκριμένα να κάνει κάτι τέτοιο.
Απ την άλλη στο forumotion έχω δει 3 topics όπου mods του forumotion καταφέρονται κατά του e-polytexneio και μάλιστα στο ένα έχει και πολλές προσωπικές επιθέσεις κατά του ενυ.


έχω καταλήξει να πιστεύω ότι αν το e-polytexneio το είχε φτιάξει κάποιος άλλος από τους Trusted αντί για τον eny (πχ ο Don ή ο Σπύρος) δεν θα υπήρχε καν τέτοιο θέμα.

δεν μπορώ να καταλάβω γιατί υπάρχει πια τέτοια εμπάθεια εναντίον του ενυάλιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

trash talk - Σελίδα 26 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: trash talk   trash talk - Σελίδα 26 I_icon_minitime13th Μάης 2010, 6:30 pm

κοίτα. συμφωνώ οτι δεν είναι σωστό να μιλάμε εναντίον κάποιου. οι mods που το έκαναν είναι όμως χρήστες και έχουν γνώμη την οποία αν θέλουν την λένε.δεν μπορώ να τους το απαγορέψω εγώ .να σου θυμίσω οτι δεν το έχω κάνει σε άτομα που την λένε σε μένα.να προσθέσω πώς τότε δεν ήταν καν mods τα παιδιά και πως πολλά παιδιά ,όχι μόνο κάποιοι τωρινοί mods, ήταν που διαφωνούσαν με την στάση του eny.
προσωπικά αν αναφέρθηκα υποτιμητικά κάποια στιγμή το έκανα εν βρασμό ψυχής που λέμε και ζητώ συγνώμη (αν και δεν θυμάμαι να το έκανα).
να σου θυμίσω επίσης οτι ο BiG που μας έβριζε είναι mod στο e-polytexneio και πώς τα περισσότερα σχόλια ήταν μετά από post του.
άρα μην βλέπεις την μια πλευρά. δες τα πράγματα σφαιρικά.πιστεύω οτι είναι θέμα θέλησης να δείς τα πράγματα αντικειμενικά.


edit:και κάτι τελευταίο που ξέχασα να αναφέρω πρίν : είπες
Παράθεση :
Αλήθεια ΓΙΑΤΙ δεν κάνετε merge? Απ όσο έχω ακούσει σας είχε γίνει πρόταση να τα ενώσετε μόλις ξαναστήθηκε το παλιό forum της σχολής...

Θα σου παραθέσω λοιπόν τα γεγονότα κάπως πιο ολοκληρωμένα, κατά την γνώμη μου πάντα: πρίν την πρόταση του ενυ για ένωση (την οποία -αναφέρομαι στην ένωση- την είχαμε συζητήσει και εδώ και πολλά άτομα είχαν πει οτι δεν θέλουν) είχε γίνει πρόταση στον ένυ από αρκετά άτομα μέσω ενός τόπικ, να βοηθήσει το φόρουμ μηχανολόγων που υπήρχε τότε (δλδ αυτό εδώ) με την παραχώρηση της βάσης δεδομένων και η "απάντηση" του ένυ ήταν να φτιάξει νέο φόρουμ, άτομα που ήταν mod εκεί, να σκίσουν οτι αφίσα αναφερόταν στο ntuamech έβρισκαν και τέλος να μπαίνουν να μας την λένε που υπάρχουμε σαν φόρουμ. Μην κατηγορείς λοιπόν, έστω και έμμεσα, εμένα για το οτι δεν έγινε ένωση των 2 φόρουμ. αρνητική διάθεση υπήρξε από αλλού.
Ελπίζω την ίδια ερώτηση να θέσεις και σε άλλους. Εγώ σου εξήγησα και πρίν πώς σκέφτηκα και δεν νομίζω να έβλαψα κάποιον με την σκέψη μου, Αντίθετα άλλοι δίχασαν πολλούς με τις πράξεις τους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




trash talk - Σελίδα 26 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: trash talk   trash talk - Σελίδα 26 I_icon_minitime13th Μάης 2010, 8:11 pm

παιδια περα απο την πλακα ,προτειμω να μπαινω σε ενα φορουμ να λεω αποριες και να λεω καμια βλακεια ,παρα να νιωθω οτι αστυνομευομαι και οτι καποιος κλειδωνει εργασιες και σημειωσεις λες και ειναι δικη του ιδιοκτησια.

και στο κατω κατω αυτο το φορυμ μπορει να ειναι free αλλα ειναι και γαματο επισης ,ριξε μια ματια στα τοπικ και δες ποσα απο αυτα αναφερονται σε μαθηματα και ΜΟΝΟ μην πω γ αλλα τοσα που εχουν γινει για την σχολη ,αυτο που θελω να πω οτι εδω υπαρχει ανιδιοτελεια ,κανενας δεν εχει να κερδισει ή να χασει τιποτα κανενας δεν το παιζει οτι επειδη ειναι mod μπορει να κανει οτι του κ@υλωσει,αφηνοντας ξεκρεμαστους τους αλλους,και αυτα ολα οφειλονται σε ΜΕΡΙΚΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΓΩΙΣΜΟ ΤΟΥΣ ΕΒΑΛΑΝ ΤΗΝ ΔΙΑΘΕΣΗ ΓΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ σε ο,τι αφορα την σχολη.

silent
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




trash talk - Σελίδα 26 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: trash talk   trash talk - Σελίδα 26 I_icon_minitime13th Μάης 2010, 8:24 pm

ecatodarcus έγραψε:
Είχε γίνει πρόταση στον ένυ από αρκετά άτομα μέσω ενός τόπικ, να βοηθήσει το φόρουμ μηχανολόγων που υπήρχε τότε (δλδ αυτό εδώ) με την παραχώρηση της βάσης δεδομένων και η "απάντηση" του ένυ ήταν να φτιάξει νέο φόρουμ
Eca αν θυμάσαι η πρόταση του Ενυ ήταν να συμμετέχουμε όλοι στο stuff του e-polytexneio και ας πάρει ο καθένας και ένα αντίγραφο της βάσης με τα Θέματα και τις Εργασίες για να μην υπάρξει ποτέ ξανά "πρόβλημα".

Τεσπά, αν θες το συζητάμε και αύριο από κοντά Cool
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




trash talk - Σελίδα 26 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: trash talk   trash talk - Σελίδα 26 I_icon_minitime13th Μάης 2010, 8:28 pm

Παράθεση :
να σου θυμίσω επίσης οτι ο BiG που μας έβριζε είναι mod στο e-polytexneio και πώς τα περισσότερα σχόλια ήταν μετά από post του.

Επειδή ο spyros με ενημέρωσε και δεν μου αρέσει να λένε λόγια για μένα εν τη απουσία μου, ειδικά όταν αυτά δεν είναι κολακευτικά, ήρθα να ξεκαθαρίσω δυο πράγματα.

Πρώτα και κύρια ζητώ συγνώμη από τον ecatodarcus που του έσκισα τα αφισάκια. Ήμουν κι εγώ εν βρασμώ ψυχής (και θα εξηγήσω το γιατί), αλλά αγορίνα συγνώμη, δεν ήταν σωστό,


Όμως δεν παίρνω πίσω τίποτα απ αυτά που έγραψα τότε. Γιατί δεν ξέρω ποιοι είναι κάποιοι που το παίζουν σπουδαίοι εδώ μέσα και τι καπνό φουμάρουν σε πλάτες αλλωνών, αλλά δεν γουστάρω κανείς να βρίζει τον κολλητό μου. Γιατί όταν βρίζουν φίλους μου, εγώ δεν σηκώνω μύγα στο σπαθί μου.

Ειδικά όταν ο κολλητός μου αυτός έστησε το forum μηχανολόγων σε μια εποχή που ότι και να χρειαζόσουν σε νταβατζιλίκωνε η ΔΑΠ/ΠΑΣΠ/ΕΑΑΚ. Και τσακώθηκε για αυτό και τον παραδέχτηκα και πήγα μαζί του όπως και όλοι οι πρώτοι Trusted. Γιατί τότε (2005 ακόμα) το μόνο forum μηχανολόγων που υπήρχε ήταν αυτό της ΔΑΠ. Και για να ρωτήσεις οτιδήποτε, έπρεπε να γραφτείς στο site της ΔΑΠ.

Γιατί τις εργασίες του Spyrou, του eNy, του Minus, της Alien, του Αρχαίου και του Λakedaimona και μόνο τις έχει αντιγράψει όλη η σχολή - ακόμα και αν δεν το ξέρει. Γιατί πολλά από τα θέματα που έχετε ανεβάσει κι εσείς εδώ ακόμα (πχ στροβιλά, στοιχεία 2), τα έχω τραβήξει εγώ ο ίδιος με την κάμερά μου. Γιατί εν τέλει κλέψατε ένα legacy το οποίο βρήκατε έτοιμο, αλλά κάποιοι πιο παλιοί είχαν χτίσει. Και κάποιοι άλλοι (που κρύβεις εδώ μέσα) γυρίζουν με απάθεια και δαγκώνουν τα χέρια των παιδιών που τόσα χρόνια τους τάιζαν. Δεν αναφέρομαι σε σένα, αλλά ξέρεις πολύ καλά σε ποιους.


Και πάλι λοιπόν αγορίνα, συγνώμη για τα αφισάκια. Αλλά σταματήστε να βλέπετε χίμαιρες εκεί που δεν υπάρχουν.

Ειλικρινά δικός σας
BiG
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




trash talk - Σελίδα 26 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: trash talk   trash talk - Σελίδα 26 I_icon_minitime13th Μάης 2010, 8:45 pm

Δυστυχως αυτο που βγαινει προς τα εξω ειναι πολυ ασχημο...Μικροτητες και απο τους μεν,και απο τους δε...γιατι να μην υπαρχουν και δυο και τρια φορουμ...Το μονο που γουσταρετε ειναι να τσακωνεστε για ανουσια πραγματα???Δεν κολλαω πουθενα,και δεν ειναι λογικο να πεταγομαι χωρις να γνωριζω το background της συζητησης,αλλα κατα τη γνωμη μου,αναλωνεστε σε ανουσια συζητησεις...Το να μας την πει το e-polytexneio η οχι τι νοιαζει οσους μπαινουν και διαβαζουν,μιλανε και συμμετεχουν αφου τους αρεσει η συγκεκριμενη ιστοσελιδα...και αντιστοιχα οσοι δεν μας γουσταρουν,μπορουν να μην διαβαζουν το συγκεκριμενο φορουμ...Προφανως,το επιθυμητο θα ηταν μια συνεργασια των δυο φορουμ,αλλα προσπαθωντας να την πει ο ενας στον αλλον,δεν νομιζω να βγει κατι...


Και ειναι μερικες φορες εριστικοι οσοι μπαινουν και λενε οτι ειναι "κινεζικο" και τα λοιπα...τι περιμενουν,να βγει ο εκατο να πει,ναι ειμαστε μαιμου,και πρεπει να κλεισουμε,δεν γινεται αλλιως...η μηπως να στησουμε μια επικη μαχη,για να δουμε ποιος ειναι καλυτερος και πιο σωστος???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

trash talk - Σελίδα 26 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: trash talk   trash talk - Σελίδα 26 I_icon_minitime13th Μάης 2010, 8:54 pm

αυτό για την βάση δεν το θυμάμαι αλλά το πιστεύω γιατί το λές εσύ. ειλικρινά όμως δεν το θυμάμαι,

δεν παράθεσα μόνο αυτό όμως σαν άποψη για την συγκεκριμένη περίπτωση(αναφέρομαι περί merge) συνεπώς θεωρώ οτι είναι άδικο να αναφέρεσαι μόνο σε αυτό το κομμάτι.
Aν θυμάσαι είχα πει οτι δεν μπορώ να το κλείσω γιατί δεν είναι δικό μου. Eίχα πει επίσης οτι δεν με ενδιαφέρει να γίνω staff (δεν είναι αυτοσκοπός) πουθενά αλλά το μόνο που με ενδιέφερε ήταν να υπάρχει ένα ανοιχτό φόρουμ που τους κανόνες τους θέτουν οι χρήστες και όχι οι admins κάτι που φοβόμουν οτι δεν θα γινόταν. Είχα πει επίσης οτι δεν είχα δεί καλές προθέσεις εξ αρχής (και αναφέρομαι σε αυτό που έγραψα περι βοήθειας στο εδώ φόρουμ) και γι αυτό δεν μπορούσα να εμπιστευτώ. Τέλος είχα πει οτι και να συμφωνούσα στην ένωση θα έδινα τα "κλειδιά" αυτού του φόρουμ σε άλλον γιατί δεν μου ανήκει. Απλά έτυχε και το έφτιαξα γιατί θεωρούσα οτι η ιδέα του ένυ για ένα φόρουμ φοιτητών ήταν πολύ καλή και έπρεπε να συνεχιστεί.
Αλλά δεν καταλαβαίνω, κατηγορούμε που κρατάω το φόρουμ ανοιχτό?
Και επειδή μια κουβέντα που είχε γίνει μεταξύ μας άρχισε να γίνεται θέατρο ,μάλλον φταίω και εγώ σε αυτό,ας σταματήσει εδώ φίλοι είμαστε μπορούμε να τα λέμε και από κοντά.

@BiG : είπα κάτι για σένα εν την απουσία σου γιατί δεν μπορούσα να περιμένω να μπείς για να δείς. Ελπίζω να μην με κατηγορείς γι αυτό. Έτσι και αλλιώς μένουν για πάντα εδώ οπότε κάποια στιγμή θα τα έβλεπες μιας και παρότι μίλησες άσχημα δεν σε banαρα (δεν είναι αυτή η τακτική μου). Very Happy
το σκίσιμο των αφισών μπορεί να έγινε εν βρασμό ψυχής και αυτό δεν με πείραξε τόσο πολύ να σου πω την αλήθεια, αλλά αυτά που πληκτρολόγησες μέρες μετά δεν έγιναν εν βρασμώ ψυχής και αυτά με πείραξαν περισσότερο.
όπως είπα και παραπάνω δεν συμφωνώ με το κράζει κάποιος κάποιον άλλο (τουλάχιστον δημόσια). Aν το έκανα ζητώ συγνώμη.
Μπράβο σου που υποστηρίζεις φίλους. Και εγώ το ίδιο κάνω.
Για τους ίδιους λόγους που έφτιαξε ο ενυ το polytexneio έφτιαξα και εγώ αυτό εδώ.
Δεν κλάπηκε τπτ. Όλα έγιναν αφού έκλεισε το polytexneio.gr. Όλα αυτά που είναι εδώ ανήκουν στην κοινότητα. Και όπως είχες ανεβασει θέματα εσύ έτσι είχα κάνει και εγώ. Ίσως όχι τόσο πολλά αλλά είχα ανεβάσει και δεν θεωρώ οτι τα θέματα που είχα ανεβάσει ανήκαν στο polytexneio.gr αλλά σε κάθε συμφοιτητή μου που τα κατέβαζε.
επίσης δεν κρύβω κάποιον. οτι έχει γράψει ο καθένας υπάρχει ακόμα.
δεν καταλαβαίνω που στο καλό βλέπω χίμαιρες και από που το συμπέρανες αυτό.

Ένα δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πρέπει να μας λέτε κάθε 3 και λίγο οτι δεν είμαστε τπτ και ουσιαστικά οτι πρέπει να το κλείσουμε το φόρουμ? ενοχλούμε μετά από 6 μήνες κάποιον? αν πεί κάποιος κάτι για το e-polytexneio μπές και κράξε ρε φίλε, αλλά έτσι στα καλά του καθουμένου? Υπάρχει αυτό το φόρουμ,τόσο κακό είναι? Ήμαρτον συμφοιτητές είμαστε, κάθε μέρα στην ίδια αυλή είμαστε παίζει και να μιλάμε και να μην το ξέρεις οτι στο φόρουμ με λές άμπαλο. Ηρεμία πιά. Βαρέθηκα κάθε τρείς και λίγο να υπερασπίζομαι τον ευατό μου επειδή δεν το κλεινω.

edit kitsos μετά είδα το μνμ σου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




trash talk - Σελίδα 26 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: trash talk   trash talk - Σελίδα 26 I_icon_minitime13th Μάης 2010, 9:09 pm

Κρατάμε και copyrights σε θέματα-εργασίες-σημειώσεις ;
Φυσικά λέμε και ένα ευχαριστώ σε αυτόν που τα έγραψε-ανέβασε κτλ αλλά δεν καταλαβαίνω αυτό με την db..
Και εγώ είχα ανεβάσει κάτι θέματα που είχα βγάλει ή τέλος πάντων είχα κρατήσει, μερικές εργασίες πριν κλείσει αλλά δεν κάνω και έτσι..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




trash talk - Σελίδα 26 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: trash talk   trash talk - Σελίδα 26 I_icon_minitime13th Μάης 2010, 9:18 pm

δεν νομίζω ότι ο big κατηγορεί ότι έκλεψε κανείς την db. Ειδικά αφού ο σπύρος λέει πως ο ενυ ήθελε να την μοιράσει, δεν νομίζω πως τίθεται καν τέτοιο θέμα.

Όπως το βλέπω εγώ κατηγορεί κλοπή και διαστρέβλωση του legacy του φοιτητικού forum από διάφορους κακοπροαίρετους που φαίνεται πως βρήκαν πάτημα εδώ για να βρίζουν τους trusted.


τέσπα, η συζήτηση είναι γτπ τελείως. δεν νομίζω πάντως πως είπε κανείς να κλείσει το forumotion. απ ότι καταλαβαίνω εγώ έχει δημιουργηθεί κάποιο θέμα με τους τζέρηδες και τους ηλιοστασιδες που καταφέρθηκαν εξαρχής εναντίον των trusted.

οπότε καλύτερα βρείτε τα μ αυτούς και ας μην ανακατεύετε τον ecatodarkus και το υπόλοιπο forumotion σ αυτή τη συζήτηση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




trash talk - Σελίδα 26 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: trash talk   trash talk - Σελίδα 26 I_icon_minitime13th Μάης 2010, 9:23 pm

Ενδιαφέρον..ρε παιδιά δεν τραβάτε να κατοχυρώσετε πουθενά το "νόμιμο","επίσημο" φόρουμ να τελειώνουμε; Έλεος πια..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




trash talk - Σελίδα 26 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: trash talk   trash talk - Σελίδα 26 I_icon_minitime13th Μάης 2010, 9:24 pm

Λες να γίνεται; πλάκα θα είχε. πάντως όπως το καταλαβαίνω, legacy με την έννοια του 'ανεξάρτητου' από παρατάξεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




trash talk - Σελίδα 26 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: trash talk   trash talk - Σελίδα 26 I_icon_minitime13th Μάης 2010, 9:38 pm

doppler έγραψε:
Λες να γίνεται; πλάκα θα είχε. πάντως όπως το καταλαβαίνω, legacy με την έννοια του 'ανεξάρτητου' από παρατάξεις.

Εξήγησε το λίγο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




trash talk - Σελίδα 26 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: trash talk   trash talk - Σελίδα 26 I_icon_minitime13th Μάης 2010, 9:57 pm

τι να εξηγήσω εγώ; αυτό δεν έγραψε;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




trash talk - Σελίδα 26 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: trash talk   trash talk - Σελίδα 26 I_icon_minitime13th Μάης 2010, 10:07 pm

doppler έγραψε:
τι να εξηγήσω εγώ; αυτό δεν έγραψε;

Α δεν ξέρω ποιος έκανε τέτοιον ορισμό..δεν τα έχω διαβάσει όλα.

Απλά αν χρησιμοποιήσετε με αυτόν τον τρόπο αυτή τη λέξη τότε "νόμιμο"-"επίσημο" είτε δεν υπάρχει είτε είναι και τα 2!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




trash talk - Σελίδα 26 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: trash talk   trash talk - Σελίδα 26 I_icon_minitime13th Μάης 2010, 11:21 pm

παιδιά, σοβαρά, ξεκουβαλίστε κάποια στιγμή. τέτοιο πρήξιμο ούτε οι τοκογλύφοι. αν έχετε πρόβλημα με κάποιους χρήστες, υπάρχουν τα pm, έχετε λογαριασμούς και μπορείτε να στείλετε.

κατά τ'άλλα να στε καλά, κάντε Κύκλους επί Κύκλων, trusted επί trusted, χτίστε και κανά κάστρο άμα λάχει και όλα οκ. είστε απόλυτα ελεύθεροι να το κάνετε (προφανώς). δε σημαίνει όμως ότι πρέπει να απασχολεί όοολο τον κόσμο. και δεν τον απασχολεί. καταντάει κουραστική όμως από ένα σημείο και μετά αυτή η επανάληψη...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




trash talk - Σελίδα 26 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: trash talk   trash talk - Σελίδα 26 I_icon_minitime14th Μάης 2010, 1:31 am

μ@λ@κ!@ έκανα πως σβήνει?


Έχει επεξεργασθεί από τον/την alexfun στις 14th Μάης 2010, 1:36 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




trash talk - Σελίδα 26 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: trash talk   trash talk - Σελίδα 26 I_icon_minitime14th Μάης 2010, 1:33 am

ανι για edit quote...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την alexfun στις 14th Μάης 2010, 1:36 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




trash talk - Σελίδα 26 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: trash talk   trash talk - Σελίδα 26 I_icon_minitime14th Μάης 2010, 1:34 am

offtopic ολο...

doppler έγραψε:

*Έχω παρατηρήσει ότι οι mods εδώ δείχνουν να ενοχλούνται με τα links προς το www.e-polytexneio.gr, αλλά υπάρχει ανεκτίμητο υλικό στο παλιό forum μηχανολόγων και βοηθάει πολύ όσους κάνουν τη φετεινή εργασία. Αυτά.*

http://www.e-polytexneio.gr/viewtopic.php?f=53&t=642


Ναι φυσικά ενοχλούνται γιατι υπάρχει μία ηλίθια κόντρα ανάμεσα στα 2 forum. Αλλά δε νομίζω ότι είναι μονόπλευρο. Από το e-polytexneio δεν τους πειράζει το αντίστοιχο??
Επίσης η διεύθυνση που ανάρτησες είναι κλειδωμένη για το ευρύ κοινό.

Εγώ προσωπικά είμαι σχετικά ενεργός και στα δύο forum, βρισκω ανούσια την κόντρα και προσπαθώ να εκμεταλευτώ μόνο τα θετικά (ο ανταγονισμός νομίζω έδωσε όθηση και στα 2 forum) και να αγνοήσω τα αρνητικά.

Πάντως βρίσκω λάθος να βάζεις τη διεύθυνση ειδικά όταν είναι κλειδωμένη.
Ή μετεφερε τα λόγια εδώ.
Ή ξαναανέβασε ότι έχουν ανεβάσει εδώ με τις απαραιτητες ευχαριστίες (δεν νομίζω ότι ισχύουν τα copy write δικαιώματα).
Ή απλά ανέφερε ότι υπάρχει καλό υλικό στο e-polytexneio και εμείς ξέρουμε που εθα το βρούμε.[/quote][/quote]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




trash talk - Σελίδα 26 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: trash talk   trash talk - Σελίδα 26 I_icon_minitime14th Μάης 2010, 7:17 am

alexfun έγραψε:
offtopic ολο...

doppler έγραψε:

*Έχω παρατηρήσει ότι οι mods εδώ δείχνουν να ενοχλούνται με τα links προς το www.e-polytexneio.gr, αλλά υπάρχει ανεκτίμητο υλικό στο παλιό forum μηχανολόγων και βοηθάει πολύ όσους κάνουν τη φετεινή εργασία. Αυτά.*

http://www.e-polytexneio.gr/viewtopic.php?f=53&t=642


Ναι φυσικά ενοχλούνται γιατι υπάρχει μία ηλίθια κόντρα ανάμεσα στα 2 forum. Αλλά δε νομίζω ότι είναι μονόπλευρο. Από το e-polytexneio δεν τους πειράζει το αντίστοιχο??
Επίσης η διεύθυνση που ανάρτησες είναι κλειδωμένη για το ευρύ κοινό.

Εγώ προσωπικά είμαι σχετικά ενεργός και στα δύο forum, βρισκω ανούσια την κόντρα και προσπαθώ να εκμεταλευτώ μόνο τα θετικά (ο ανταγονισμός νομίζω έδωσε όθηση και στα 2 forum) και να αγνοήσω τα αρνητικά.

Πάντως βρίσκω λάθος να βάζεις τη διεύθυνση ειδικά όταν είναι κλειδωμένη.
Ή μετεφερε τα λόγια εδώ.
Ή ξαναανέβασε ότι έχουν ανεβάσει εδώ με τις απαραιτητες ευχαριστίες (δεν νομίζω ότι ισχύουν τα copy write δικαιώματα).
Ή απλά ανέφερε ότι υπάρχει καλό υλικό στο e-polytexneio και εμείς ξέρουμε που εθα το βρούμε.
[/quote][/quote]

ρε μεγάλε, αφού έγραψα ότι η διεύθυνση με τις εργασίες αφορά μόνο σε όσους έχουν seeder status. Αμαν πια. Αν δεν την θέλετε βγάλτε την. Στα παπάρια μου κιόλας. Εγώ την έβαλα γιατί με αυτή την ηλίθια κατάσταση που πρέπει να διπλοδιαβάζουμε και να διπλοποστάρουμε, μπορεί να υπάρχουν παιδιά που να χρειάζονται παλιές εργασίες και να μην έχουν πάρει καν χαμπάρι ότι υπάρχουν.
Πάντως ούτε έχω δικαίωμα να ανεβάσω εργασίες άλλων όπως λες, ούτε και μπορώ αφού δεν υπάρχει επιλογή για attachments στο forumotion και λογαριασμό σε rapid/media/ξύδια δεν έχω.

Παντως στο αν είναι μονόπλευρο ή όχι, δίπλα ούτε καν ασχολούνται με το forumotion. και δεν νομίζω ότι απαγόρευσε ποτέ κανείς σε κάποιον να μπει και να γράψει ότι θέλει. οι εαακίτες πχ αλωνίζουνε δίπλα και κανείς ποτέ δεν πείραξε post τους. ούτε εμφανίστηκε ποτέ κανείς χρήστης δίπλα να βρίζει το forumotion ή άλλο forum του πολυτεχνείου, ενώ στο forumotion ανακαλύπτεις μια μέρα ότι υπάρχουν 3 τόπικς που καταφέρονται κατά του e-polytexneio πριν καν αυτό ξανα-λειτουργήσει. ερωτώ λοιπόν: είναι μετά λογικό να είσαι καχύποπτος πριν ανεβάσεις link προς τους "ιντερνετικούς φασίστες".

Γιατί τους αποκαλείτε μεν ιντερνετικούς φασίστες και κλίκες κλπ, αλλά εν τέλει στο e-polytexneio γίνεται μια πολύ σοβαρή δουλειά χωρίς κανείς να έχει καταφερθεί ποτέ σε κανέναν. Και αν θέλετε τη γνώμη μου καλύτερα σβήστε τελείως αυτά τα 3 τοπικς εδώ https://ntuamech.forumgreek.com/forum-f96/, γιατί αυτά είναι τελικά τα μνημεία κομπλεξισμού και ιντερνετικού φασισμού στα μάτια του κάθε χρήστη που τα διαβάζει. Και δεν μιλάω για τους admins, αλλά η πολύ ανοχή και το οπενσορσιλίκι εν τέλει υποθάλπτουν το μεγαλύτερο φασισμό. Αυτόν του συκοφάντη. Καλημέρα σας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

trash talk - Σελίδα 26 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: trash talk   trash talk - Σελίδα 26 I_icon_minitime14th Μάης 2010, 7:23 am

να διορθώσω υπάρχει η επιλογή του attachments.
και ένα μικρό σχόλιο.δεν το βρίζουν το ntuamech εκεί γιατί το κάνουν εδώ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
trash talk
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 26 από 42Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 34 ... 42  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Jerry's Trash
» οι 4 γιγαντες του trash στο forum

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ :: Συζητήσεις :: Γενικά :: Κάψιμοοο!-
Μετάβαση σε: