Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ

Το forum των φοιτητών Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ
 
ΦόρουμΠόρταλnew postsπρόγραμμαLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 OOC - Campaign I

Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 13 I_icon_minitime25th Ιανουάριος 2010, 11:09 pm

thanx βρε antonioo! με συγκίνησες! Very Happy

το χάρτη θα τον φτιάξω όταν μπείτε μέσα για να μην τον φτιάχνω 2 φορές...

edit: εντάξει, δεν θα τα ρίχνω όλα έτσι, κανα 2 ίσως για πιο γρήγορα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 13 I_icon_minitime25th Ιανουάριος 2010, 11:10 pm

ρε astavas δε κατάλαβα...μας κάνουνε ντου?? ή μας ακούσανε και μας περιμένουν να μπούμε....τα γυαλιά που σπάσανε τι είναι?? Shocked
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

OOC - Campaign I - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 13 I_icon_minitime25th Ιανουάριος 2010, 11:17 pm

εισαι και άμπαλος πανάθεμά σε.λοιπόν αυτή είχαν φτιάξει μια παγίδα-συναγερμό.λειτουργούσε ως εξής: πατάς το σκοινί, σπάει το γυαλί, το ακούνε οι οχτροί και χάνουμε την δυνατότητα ευνιδιασμού.που στο καλό σκάλωσες??
τώρα έρχονται προς τα εδώ.

προτίνω να βγούμε από την είσοδο και να πάμε σε σημείο όπου θα έχουμε οπτικό πεδίο για τα τόξα.
τι λέτε?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 13 I_icon_minitime25th Ιανουάριος 2010, 11:23 pm

Παράθεση :
προτίνω να βγούμε από την είσοδο και να πάμε σε σημείο όπου θα έχουμε οπτικό πεδίο για τα τόξα.
τι λέτε?

ποπο πολύ φασαρία ρε....εγώ λέω να τους σφάξουμε επιτόπου..... Twisted Evil
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 13 I_icon_minitime25th Ιανουάριος 2010, 11:52 pm

Παιδάκια αποφασίστε τι κάνουμε? Προχωράμε βουρ καράτε βαράτε? 2 vs 2(δεν χωράνε παραπάνω λόγω πλάτους) ή υποχωρούμε και περιμένουμε τα μαμούνια να βγουν?


(μην είναι αράχνες μόνο..τις σιχαίνομαι!!!)

Να υποθέσω ότι εφόσον αρχικά έπαιζε το ??? και αυτά/αυτοί είναι σε κατάσταση stand-by? Αν είναι έτσι τότε without choice προχωράμε..

Εκτός και αν κάνουμε τους σπασα@@ και κάνουμε φασαρία να βγουν έξω!!! OOC - Campaign I - Σελίδα 13 Icon_lol
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 13 I_icon_minitime26th Ιανουάριος 2010, 4:04 pm

όχι ότι θέλω να επέμβω αλλά οι μέσα έχουν και όμηρο... έχετε δει καμία ομαδα swat να χτυπάει το κουδούνι και να περιμένει να βγουν οι 'οχτροί' (lol!) έξω..? Very Happy απλά μια σκέψη βρε παιδί μ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 13 I_icon_minitime26th Ιανουάριος 2010, 5:32 pm

astavas έγραψε:
όχι ότι θέλω να επέμβω αλλά οι μέσα έχουν και όμηρο... έχετε δει καμία ομαδα swat να χτυπάει το κουδούνι και να περιμένει να βγουν οι 'οχτροί' (lol!) έξω..? Very Happy απλά μια σκέψη βρε παιδί μ...
χαχαχαχα!καλο!
Ρε παιδιά αν είδα καλά, κάποιος είναι ranger,δεν έχει pet??παιξτε το λιγο thief ρε σεις!πως φωτίζεται η σπηλιά?με δαυλούς?ο hotdog είναι ranger με καλό dexterity φαντάζομαι,κάντε με καμιά πατέντα water arrows και σβήστε τους,o antonio έχει darc vision,μπαίνει τους σφάζει(έχεις rage???)!
ή βάλτε φωτιά στην είσοδο και πνίξτε τα ποντίκια στον καπνό!άσε που θα μπορούσατε να κάνετε roleplaying με diplomacy ή intimidate στους απαγωγείς και να γλιτώσετε τη μάχη...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

OOC - Campaign I - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 13 I_icon_minitime26th Ιανουάριος 2010, 5:37 pm

kick_me έγραψε:
astavas έγραψε:
όχι ότι θέλω να επέμβω αλλά οι μέσα έχουν και όμηρο... έχετε δει καμία ομαδα swat να χτυπάει το κουδούνι και να περιμένει να βγουν οι 'οχτροί' (lol!) έξω..? Very Happy απλά μια σκέψη βρε παιδί μ...
χαχαχαχα!καλο!
Ρε παιδιά αν είδα καλά, κάποιος είναι ranger,δεν έχει pet??παιξτε το λιγο thief ρε σεις!πως φωτίζεται η σπηλιά?με δαυλούς?ο hotdog είναι ranger με καλό dexterity φαντάζομαι,κάντε με καμιά πατέντα water arrows και σβήστε τους,o antonio έχει darc vision,μπαίνει τους σφάζει(έχεις rage???)!
ή βάλτε φωτιά στην είσοδο και πνίξτε τα ποντίκια στον καπνό!άσε που θα μπορούσατε να κάνετε roleplaying με diplomacy ή intimidate στους απαγωγείς και να γλιτώσετε τη μάχη...



αα εσύ είσαι καλός!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 13 I_icon_minitime26th Ιανουάριος 2010, 5:57 pm

Να δω τι καντήλια θα μου σύρεις ecatodarcus αν έχουν και οι αντίπαλοι darkvision ή blindfight και φάνε τον βάρβαρο!γιατί δεν πάει κάποιος από την ομάδα να ειδοποιήσει το χωριό για ενισχύσεις?καλύτερα εσύ ecatodarcus που έχεις λίγα hitpoints!ο chriszax σχεδόν σίγουρα θα χρειαστεί!και ανέβα και γρήγορα level να κάνεις και εσύ κανένα heal!μια γυναίκα cleric με τρεις άντρες δεν είναι νοσοκόμα, παρτ.... είναι!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 13 I_icon_minitime26th Ιανουάριος 2010, 7:59 pm

το ακουσα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 13 I_icon_minitime26th Ιανουάριος 2010, 9:20 pm

ecatodarcus έγραψε:
kick_me έγραψε:
astavas έγραψε:
όχι ότι θέλω να επέμβω αλλά οι μέσα έχουν και όμηρο... έχετε δει καμία ομαδα swat να χτυπάει το κουδούνι και να περιμένει να βγουν οι 'οχτροί' (lol!) έξω..? Very Happy απλά μια σκέψη βρε παιδί μ...
χαχαχαχα!καλο!
Ρε παιδιά αν είδα καλά, κάποιος είναι ranger,δεν έχει pet??παιξτε το λιγο thief ρε σεις!πως φωτίζεται η σπηλιά?με δαυλούς?ο hotdog είναι ranger με καλό dexterity φαντάζομαι,κάντε με καμιά πατέντα water arrows και σβήστε τους,o antonio έχει darc vision,μπαίνει τους σφάζει(έχεις rage???)!
ή βάλτε φωτιά στην είσοδο και πνίξτε τα ποντίκια στον καπνό!άσε που θα μπορούσατε να κάνετε roleplaying με diplomacy ή intimidate στους απαγωγείς και να γλιτώσετε τη μάχη...
αα εσύ είσαι καλός!!!

μπορείτε να δοκιμάσετε ό,τι θέλετε, λίγο φαντασία θέλει και λογική σκέψη και μετά είναι θέμα τύχης... προσπαθήστε να ξεκολλήσετε από τη λογική των rpgs στο pc... πολύ καλές και εφικτές οι ιδέες του kick_me, με μόνο κάπως δύσκολο το water arrows (κάποιος έπαιζε thief ε? Very Happy).

Τι θα κάνετε τελικά? Evil laugh: Mouhahahahaha!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 13 I_icon_minitime26th Ιανουάριος 2010, 9:49 pm

chriszax έγραψε:
το ακουσα!

χαχαχα


Λυπάμαι που σε απογοητεύω αλλά δεν είμαι (power) ranger..Elf-fighter(archer) είμαι..
Ούτε water arrows έχω να ρίξω..άμα έχει κάποιος ας δώσει!!!

Λολ πράγματι είσαι καλός!


Το θέμα είναι ότι δεν έχει διευκρινίσει τι είναι..αν είναι ποντικάκια ορμάμε..αν είναι άνθρωποι τότε το "λύνουμε διπλωματικά"(μάχη εννοείτε αλλά να μη πούμε καμιά μα-μπιπ-κια στους απαγωγείς? Very Happy ) καθώς μας έχουν ήδη πάρει πρέφα.


Επίσης να στείλουμε τον eldur πίσω? Σε τι ακριβώς θα βοηθήσει αν έχουμε ψοφήσει ήδη?

Παιδάκια επειδή είναι η σειρά μου ένα οκ θέλω και ορμάω!!(να υποθέσω ότι θα έχω μείον στην επίθεση μου καθώς πάω στα τυφλά?Και αντίστοιχα συν αυτοί?)

Φωτιά πως βάζουμε?Θα κατουρήσει ο Maugoth πετρέλαιο? confused
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 13 I_icon_minitime26th Ιανουάριος 2010, 10:13 pm

Μπα δε μου έρχεται ακόμα....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

OOC - Campaign I - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 13 I_icon_minitime26th Ιανουάριος 2010, 10:15 pm

βασικά μπορεί να κατουρήσει ο Maugoth τους πυρσούς και λύνεται το θέμα με τα water arrows...
εγώ λέω να φωνάξουμε ένα είμαστε απεσταλμένοι του δημάρχου και φέραμε τα λύτρα μήπως και βγούνε έξω. τι λέτε? νομίζω οτι είμαι και καλός στο diplomacy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 13 I_icon_minitime26th Ιανουάριος 2010, 10:20 pm

βασικα, κανε ενα detect evil.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 13 I_icon_minitime26th Ιανουάριος 2010, 10:21 pm

εγω πάλι λέω να μπουκάρουμε να τους σφάξουμε όλους στο γόνατο..ε και αν πάρει την κόρη καμιά αδέσποτη λέμε στο δήμαρχο ότι είχε ψοφήσει πολύ πριν...σιγά μη το καταλάβει...
και αν δε μας δώσει τα gold που μας είπε τον σφάζουμε και αυτόν...να αραίωνουμε σιγα σιγά....

eldur τι λες??ψήνεσαι να ερθεις On the dark side?? dark avenger και έτσι....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 13 I_icon_minitime26th Ιανουάριος 2010, 10:24 pm

Ρε ecatodarcus!!!!εδώ καθαρίζεις εσύ με detect evil!κάντο και θα ξέρεις πόσοι είναι,που είναι, πόσο δυνατοί είναι!!!και άμα ζαλιστείς, καλύτερα πηγαίντε όλοι στο χωριό(κοίτα στο phb σελ. 218 και θα καταλάβεις γιατι!)!
Και ο hotdog δεν είναι ακόμα Power ranger αλλά έχει wild empathy!μίλα σε κανένα σκιουράκι ή σαύρα και το στέλνεις μέσα να τσεκάρει!
Φωτιά βάζετε με το flint and steel που έχετε μάλλον όλοι και με ξερά χόρτα που θα έχει σίγουρα απ'έξω!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 13 I_icon_minitime26th Ιανουάριος 2010, 10:26 pm

+ το prοtection from evil που εχω για τετοιες περιπτωσεις.
οχι παιχνιδακια με φωτιες ακομα, ειμαστε πολυ μικροι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

OOC - Campaign I - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 13 I_icon_minitime26th Ιανουάριος 2010, 10:31 pm

μπορώ να κάνω εγώ τώρα το detect evil ή πρέπει να περιμένω την σειρά μου?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 13 I_icon_minitime26th Ιανουάριος 2010, 10:32 pm

kick_me έγραψε:
Ρε ecatodarcus!!!!εδώ καθαρίζεις εσύ με detect evil!κάντο και θα ξέρεις πόσοι είναι,που είναι, πόσο δυνατοί είναι!!!και άμα ζαλιστείς, καλύτερα πηγαίντε όλοι στο χωριό(κοίτα στο phb σελ. 218 και θα καταλάβεις γιατι!)!
Και ο hotdog δεν είναι ακόμα Power ranger αλλά έχει wild empathy!μίλα σε κανένα σκιουράκι ή σαύρα και το στέλνεις μέσα να τσεκάρει!
Φωτιά βάζετε με το flint and steel που έχετε μάλλον όλοι και με ξερά χόρτα που θα έχει σίγουρα απ'έξω!

Τι έχω? Εννοείς handle animal ε?

Εεε επιμένω ότι ως class έχω πάρει fighter! tongue

Λολ τώρα είδα ότι έχει skill diplomacy! Very Happy

Ρε ecato κάντο που σου λέει!!Τρεις είναι σύμφωνα με τον astava...τι είναι και που είναι δεν ξέρουμε.

Οκ σε ζωάκι τι κάνω για να μιλήσω? Πως ξέρω ότι υπάρχει κοντά μου?

Η πλάκα είναι που το θεωρείς σίγουρο!!Εγώ δεν έχω!!! Laughing

Άντε όσοι ξέρετε καθοδηγήστε μας λίγο για να μάθουμε και να προχωρήσουμε! Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 13 I_icon_minitime26th Ιανουάριος 2010, 10:39 pm

Ωχ συγγνώμη hotdog,νόμιζα ότι είσαι ranger,αν είσαι fighter(archer) δεν έχεις wild empathy!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 13 I_icon_minitime26th Ιανουάριος 2010, 10:43 pm

kick_me έγραψε:
Ωχ συγγνώμη hotdog,νόμιζα ότι είσαι ranger,αν είσαι fighter(archer) δεν έχεις wild empathy!

Οπότε δεν εννοείς το handle animal! Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 13 I_icon_minitime26th Ιανουάριος 2010, 10:47 pm

Antonioo έγραψε:
εγω πάλι λέω να μπουκάρουμε να τους σφάξουμε όλους στο γόνατο..
θεός ο antonio!αν την βγάλετε έτσι μετά από κανένα δυο quests,σας χαρίζεται ο dm στεγνά!!!

Λογικά ecatodarcus(δηλαδή αν το εγκρίνει ο astavas) μπορείς οποιαδήποτε στιγμή τώρα αφού δεν είστε σε μάχη. θα πρέπει όμως να περιμένεις απάντηση του.

δυστυχώς hotdog το handle animal πιάνει στα εξημερωμένα ζώα και όχι στα άγρια...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

OOC - Campaign I - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 13 I_icon_minitime26th Ιανουάριος 2010, 10:48 pm

o Maugoth που είναι ζωντόβολο κάνει?χαχαχαχα

(πλακίτσα Antonioo)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 13 I_icon_minitime26th Ιανουάριος 2010, 10:48 pm

ο ranger είναι ακόμα στο ψυγείο ... Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
OOC - Campaign I
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 13 από 40Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Campaign I
» dnd test campaign i

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ :: Συζητήσεις :: Γενικά :: Παιχνίδια - Χιούμορ :: DnD :: παιχνίδια σε εξέλιξη-
Μετάβαση σε: