Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ

Το forum των φοιτητών Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ
 
ΦόρουμΠόρταλnew postsπρόγραμμαLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 OOC - Campaign I

Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 31 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 31 I_icon_minitime2nd Φεβρουάριος 2010, 7:40 pm

Antonioo έγραψε:


εεειχεεε....εεεε...ε ψιτ κοριτσάκιιιι????Τι κάνεις εδωωω?

ΕΕΕΕΕΕΕΕ ΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΕΔΩΩΩΩΩΩ....ΕΛΑΤΕΕΕΕΕΕΕ ΑΑΑ


χαχαχαχα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 31 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 31 I_icon_minitime2nd Φεβρουάριος 2010, 7:49 pm

Antonioo έγραψε:

εεειχεεε....εεεε...ε ψιτ κοριτσάκιιιι????Τι κάνεις εδωωω?
πεθαίνω ρε φίλε δεν μπορώ.... σε φαντάζομαι με μια καθυστερημένη φωνή ... OOC - Campaign I - Σελίδα 31 919982
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

OOC - Campaign I - Σελίδα 31 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 31 I_icon_minitime2nd Φεβρουάριος 2010, 7:51 pm

όπως είναι τα πρωινά...ξέρεις!χαχα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 31 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 31 I_icon_minitime2nd Φεβρουάριος 2010, 7:53 pm

Παράθεση :
Μπορεί να μην μπορούσε(-αμε) να σε αναγκάσει(-ουμε) να μας δώσεις κάποια..αποζημίωση(!) αλλά μετά θα σου είχε(-αμε) μούτρα και δεν θα σε εμπιστευόταν(-όμασταν)..

Μα επιμένω το ότι χάθηκε ένα άλογο δεν ζημίωσε μόνο εσάς αλλά και μένα...έχασα και 4hp αλλά αυτό είναι μέρος της ιστορίας...από εκει και πέρα ότι μένει το μοιραζόμαστε...
αλλιώς ο καθένας θα κοιτάει την πάρτι του...και θα το κάνουμε party μασκε....


Παράθεση :
εεειχεεε....εεεε...ε ψιτ κοριτσάκιιιι????Τι κάνεις εδωωω?
Είπα να μην το τρομάξω μιας και είμαι πετσοκομμένος.....
αντε αναψτε ένα δαυλο και ελάτε....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 31 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 31 I_icon_minitime2nd Φεβρουάριος 2010, 7:53 pm

Να υποθέσω ότι η ιστορία με τα άλογα είναι παγκόσμια πρωτοτυπία? Laughing


Αν δεν θέλει να βγει έχω 2 προτάσεις:

1) Την αρχίζει ο Eldur που είναι παλαδίνος, good side, good aura κτλ οπότε θα την καλοπιάσει και θα την πείσει..

Είναι λίγο χρονοβόρα αυτή η πρόταση.

2) Την πιάνει ο maugoth και την πάμε σηκωτή!

Το καλό με την πρόταση 2 είναι ότι έχει 100% επιτυχία και γίνεται στο άψε-σβήσε!!! Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 31 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 31 I_icon_minitime2nd Φεβρουάριος 2010, 8:08 pm

θα προσπαθήσω να είμαι gentle στους χειρισμούς μου.... pig
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 31 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 31 I_icon_minitime2nd Φεβρουάριος 2010, 8:10 pm

Παράθεση :
λέει με ήρεμη φωνή ο Eldur και χαιδεύει το κοριτσακι στο πρόσωπο.

πωπω gay παιδέρας μας βγήκες.....


Παράθεση :
έλα μην φοβάσαι, όλα τελείωσαν...

και βγάζει τη ζώνη του...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 31 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 31 I_icon_minitime2nd Φεβρουάριος 2010, 8:14 pm

ecatodarcus έγραψε:

Σπόιλερ:

Wink


Antonioo

Μα με το να "τρομάξεις" το άλογο είναι και αυτό κάπως selfish δεν βρίσκεις? Παρόλαυτα ναι είναι μέρος του παιχνιδιού αλλά προφανέστατα δεν μπορούν να κάτσουν και οι άλλοι με σταυρωμένα χέρια και με ύφος "τι καλά που έκανε"..Αντιλαμβάνεσαι νομίζω ότι το άλογο έχει κάποια αξία!
Να δούμε στη μοιρασιά τι ξύλο θα πέσει!!!
Ο Eldur με +4
Ο Maugoth με +5
Εγώ και η Selpara με full health!

Εγώ θα επιζήσω! tongue


Antonioo έγραψε:
Παράθεση :
λέει με ήρεμη φωνή ο Eldur και χαιδεύει το κοριτσακι στο πρόσωπο.

πωπω gay παιδέρας μας βγήκες.....


Παράθεση :
έλα μην φοβάσαι, όλα τελείωσαν...

και βγάζει τη ζώνη του...

χαχαχα!Κάτσε να σβήσω τον δαυλό! Twisted Evil
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 31 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 31 I_icon_minitime2nd Φεβρουάριος 2010, 8:24 pm

Παράθεση :
Μα με το να "τρομάξεις" το άλογο είναι και αυτό κάπως selfish δεν βρίσκεις? Παρόλαυτα ναι είναι μέρος του παιχνιδιού αλλά προφανέστατα δεν μπορούν να κάτσουν και οι άλλοι με σταυρωμένα χέρια και με ύφος "τι καλά που έκανε"..Αντιλαμβάνεσαι νομίζω ότι το άλογο έχει κάποια αξία!

Τέσπα , με αυτόν τον τρόπο αφήνεις στην ουσία τον dm να αποφασίσει αν θα πάρω εγω μερίδιο καθώς θα μπορούσε άνετα να πει πως το άλογο μου έριξε μια και κάθισε στα αυγά του...
Εγω απλά λέω ότι μένει το κάνουμε δια 4...τώρα για ένα άλογο χάρισμα σας...τα μελλοντικά άλογα προσπαθώ να προλλάβω..Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 31 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 31 I_icon_minitime2nd Φεβρουάριος 2010, 8:26 pm

αντε γυριστε στο κωλοχωρι να δουμε τι θα γινει!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

OOC - Campaign I - Σελίδα 31 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 31 I_icon_minitime2nd Φεβρουάριος 2010, 8:29 pm

χαχα!!! εκεί είσαι?? εγώ λέω να βρούμε και το άλλο άλογο...δεν μπορεί κάπου εδώ κοντά θα είναι!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 31 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 31 I_icon_minitime2nd Φεβρουάριος 2010, 8:34 pm

Antonioo έγραψε:
Παράθεση :
Μα με το να "τρομάξεις" το άλογο είναι και αυτό κάπως selfish δεν βρίσκεις? Παρόλαυτα ναι είναι μέρος του παιχνιδιού αλλά προφανέστατα δεν μπορούν να κάτσουν και οι άλλοι με σταυρωμένα χέρια και με ύφος "τι καλά που έκανε"..Αντιλαμβάνεσαι νομίζω ότι το άλογο έχει κάποια αξία!

Τέσπα , με αυτόν τον τρόπο αφήνεις στην ουσία τον dm να αποφασίσει αν θα πάρω εγω μερίδιο καθώς θα μπορούσε άνετα να πει πως το άλογο μου έριξε μια και κάθισε στα αυγά του...
Εγω απλά λέω ότι μένει το κάνουμε δια 4...τώρα για ένα άλογο χάρισμα σας...τα μελλοντικά άλογα προσπαθώ να προλλάβω..Razz


Μιλάω γενικότερα σε τέτοιες περιπτώσεις.
Ναι με τον dm περιπλέκεται το πράγμα αν και φυσιολογικά αφού σε χτύπησε το άλογο προφανώς και θα έφευγε..δεν θα ήταν νορμαλ να στεκόταν εκεί και να περιμένε round 2.
Παρόλαυτα θα τα βρούμε στη μοιρασιά καθώς τυπικά κανείς δεν ξέρει τι έγινε στο σταβλο. Νομίζω δεν χρειάζεται να εξηγήσω γιατί αυτό είναι ένα τεράααααααααααααστιο ελαφρυντικό..μπορεί να υποστηρίξει ότι θέλει(π.χ ότι απλά ήταν δίπλα του, ότι το χάιδευε(!) ή ακόμα και ότι πήγε να το καβαλήσει κτλ) οπότε αυτόματα δεν υπάρχει κατηγορία εναντίον του!Μέχρι να τον πιάσει κάποιος στα πράσα!!!! Very Happy


kick_me έγραψε:
αντε γυριστε στο κωλοχωρι να δουμε τι θα γινει!!!

Περιμένουμε παρέμβαση by astavas..
Δεν κρατιέσαι για να μπεις!!!
Σιδερένιο βρακάκι πήρες στον βασικότατο εξοπλισμό σου? Laughing


ecatodarcus έγραψε:
χαχα!!! εκεί είσαι?? εγώ λέω να βρούμε και το άλλο άλογο...δεν μπορεί κάπου εδώ κοντά θα είναι!

Είναι μια άποψη και αυτή..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 31 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 31 I_icon_minitime2nd Φεβρουάριος 2010, 8:43 pm

hotdog έγραψε:
μπορεί να υποστηρίξει ότι θέλει(π.χ ότι απλά ήταν δίπλα του, ότι το χάιδευε(!) ή ακόμα και ότι πήγε να το καβαλήσει κτλ) οπότε αυτόματα δεν υπάρχει κατηγορία εναντίον του!Μέχρι να τον πιάσει κάποιος στα πράσα!!!! Very Happy
θελω να ριξει bluff εναντιον sense motive ολων των αλλων.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 31 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 31 I_icon_minitime3rd Φεβρουάριος 2010, 11:41 am

@ antonioo, είναι λογικό ότι οι μ@λ@Κ$#ς πληρώνονται οπότε δεν είναι υπερβολή το να πάρεις λιγότερο μερίδιο από τους άλλους, ουσιαστικά δηλαδή να πάρεις 75 gp λιγότερα, όσο κοστίζει και το άλογο δηλαδή ΑΝ οι υπόλοιποι το αποφασίσουν. Βέβαια στη συγκεκριμένη περίπτωση το ποσό είναι μικρό, όπως και τα 4 cp που καβάτζωσε ο grim οπότε μικρό το κακό. Δεν θα σας πω εγώ πάντως πως θα μοιραστείτε τα λεφτά.

titanomegistoterastios έγραψε:
hotdog έγραψε:
μπορεί να υποστηρίξει ότι θέλει(π.χ ότι απλά ήταν δίπλα του, ότι το χάιδευε(!) ή ακόμα και ότι πήγε να το καβαλήσει κτλ) οπότε αυτόματα δεν υπάρχει κατηγορία εναντίον του!Μέχρι να τον πιάσει κάποιος στα πράσα!!!! Very Happy
θελω να ριξει bluff εναντιον sense motive ολων των αλλων.

αυτό μπορεί να γίνει με την προυπόθεση ότι τον ρωτήσετε κάτι και αυτός προσπαθήσει να σας πει ψέμματα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 31 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 31 I_icon_minitime3rd Φεβρουάριος 2010, 1:41 pm

Ναι αλλά το θέμα εδώ πέρα είναι ότι οι χαρακτήρες μας δεν ξέρουν τι έγινε στον στάβλο..Ναι μεν γνωρίζουν ότι έχει κάποια ευθύνη αλλά δεν ξέρουν το βίτσιο του!Κανείς δεν τον είδε και δεν ξέρει τι γινόταν εκείνη τη στιγμή!
Άρα παίρνει και αυτός το μερίδιο που του αναλογεί με τα τωρινά δεδομένα..αν τον αρχίσουμε με τα sense motive, του βάλουμε και έναν ορό της αλήθειας κτλ ε προφανώς θα έχουμε άλλα δεδομένα..

Οπότε το πιο λογικό θα ήταν οι χαρακτήρες να έχουν μια δυσπιστία προς τον maugoth, φυσικά εκνευρισμένοι μαζί του και ο maugoth να το παίζει κινέζος..

Τέλος πάντων θα δούμε! Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 31 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 31 I_icon_minitime3rd Φεβρουάριος 2010, 1:46 pm

hotdog έγραψε:
Ψυχολογική υποστήριξη για όλες τις περιπτώσεις! Grim- Eldur με άμεσα αποτελέσματα και βέβαιη επιτυχία!
Τηλεφώνο επικοινωνίας 6583344491 geek

hahaaa, αυτό ακριβώς σκεφτόμουν πριν ανοίξω το spoiler!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 31 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 31 I_icon_minitime3rd Φεβρουάριος 2010, 1:57 pm

astavas έγραψε:
hotdog έγραψε:
Ψυχολογική υποστήριξη για όλες τις περιπτώσεις! Grim- Eldur με άμεσα αποτελέσματα και βέβαιη επιτυχία!
Τηλεφώνο επικοινωνίας 6583344491 geek

hahaaa, αυτό ακριβώς σκεφτόμουν πριν ανοίξω το spoiler!


χαχαχα!

Ε ναι δεν παίζουν αυτά που γράφουμε!!
Στάνταρ θα μας πει παιδεραστές ο βιτσιόζος ο Antonioo!! Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 31 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 31 I_icon_minitime3rd Φεβρουάριος 2010, 2:03 pm

ε εντάξει εσύ είσουν πιο υποχθόνιος...ουδέτερος να το πω....
Αλλά ξέρω εγώ...όλοι σας το ίδιο έχετε στο μυαλό σας...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 31 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 31 I_icon_minitime3rd Φεβρουάριος 2010, 2:05 pm

τηλεφωνο έγραψε:
hotdog έγραψε:
Ψυχολογική υποστήριξη για όλες τις περιπτώσεις! Grim- Eldur με άμεσα αποτελέσματα και βέβαιη επιτυχία!
Τηλεφώνο επικοινωνίας 6583344491 geek

ο αριθμος που καλεσατε δεν ειναι σωστος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 31 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 31 I_icon_minitime3rd Φεβρουάριος 2010, 2:07 pm

Παράθεση :
hotdog έγραψε:
Ψυχολογική υποστήριξη για όλες τις περιπτώσεις! Grim- Eldur με άμεσα αποτελέσματα και βέβαιη επιτυχία!
Τηλεφώνο επικοινωνίας 6583344491 geek


ο αριθμος που καλεσατε δεν ειναι σωστος


To ήξερα ότι είχες ψυχολογικά και ξεσπας στο κακόμοιρο Maugoth...το ήξερα εγω...!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 31 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 31 I_icon_minitime3rd Φεβρουάριος 2010, 2:09 pm

Twisted Evil
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 31 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 31 I_icon_minitime3rd Φεβρουάριος 2010, 2:10 pm

Antonioo έγραψε:
ε εντάξει εσύ είσουν πιο υποχθόνιος...ουδέτερος να το πω....
Αλλά ξέρω εγώ...όλοι σας το ίδιο έχετε στο μυαλό σας...

Ε ναι ρε αφού παίζουμε good evil.
Εγώ δεν θα μπορούσα να κάνω τον νταή επειδή εκτός των άλλων είμαι με ξωτικό.. Very Happy


titanomegistoterastios έγραψε:
τηλεφωνο έγραψε:
hotdog έγραψε:
Ψυχολογική υποστήριξη για όλες τις περιπτώσεις! Grim- Eldur με άμεσα αποτελέσματα και βέβαιη επιτυχία!
Τηλεφώνο επικοινωνίας 6583344491 geek

ο αριθμος που καλεσατε δεν ειναι σωστος


Καλά εσύ έχεις και το άλλο μου τηλέφωνο αν θες ψυχανάλυση!!! Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 31 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 31 I_icon_minitime3rd Φεβρουάριος 2010, 2:10 pm

μιλάμε για πολύ charisma... πήρε από τον μπαμπά! α, και δείτε κ τι θυμήθηκα:


lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 31 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 31 I_icon_minitime3rd Φεβρουάριος 2010, 2:12 pm

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ


Δεν ταιριάζουμε?

My foto

Όχι που δεν θα το έτρωγες το φαγητό...τσάμπα λεφτά γμτ!! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 31 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 31 I_icon_minitime3rd Φεβρουάριος 2010, 2:15 pm

0:27 με προσβάλει......γκρρρρρρρ ρε τους καμμένους τι βγάζουνε...

Και ρε τον δήμαρχο τι βγάζειιι.....ουου ου ου ουυοου

με ένα τέτοιο πιπίνι ίσως να ξέχναγα τα άλογα.....!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
OOC - Campaign I
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 31 από 40Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Campaign I
» dnd test campaign i

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ :: Συζητήσεις :: Γενικά :: Παιχνίδια - Χιούμορ :: DnD :: παιχνίδια σε εξέλιξη-
Μετάβαση σε: