Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ

Το forum των φοιτητών Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ
 
ΦόρουμΠόρταλnew postsπρόγραμμαLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Προτάσεις βελτίωσης

Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 24  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
????????
Επισκέπτης




Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 19 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις βελτίωσης   Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 19 I_icon_minitime30th Απρίλιος 2010, 4:21 pm

Κι αυτό καλό είναι μαζί με το υπάρχον.
Τα άλλα που είναι σε guru version σαν ταμπέλα σε καζίνα του Λας Βέγκας φαίνονται,οπότε όχι. Very Happy

Υ.Γ. κάτι που είχα ξαναπεί,πάνω δεξιά μου άρεσε πιο πολύ όταν έλεγε το "ανεπίσημο".
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 19 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις βελτίωσης   Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 19 I_icon_minitime30th Απρίλιος 2010, 4:38 pm

μα γιατι να βαλουμε τετοιους χαρακτηρισμους?
το φορουμ των μηχ-μηχ εμπ ειναι μια χαρα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 19 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις βελτίωσης   Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 19 I_icon_minitime30th Απρίλιος 2010, 4:40 pm

Γιατί πρώτον είναι ανεπίσημο.
Και ύστερα γιατί το είχαμε και προσωπικά,μου άρεσε και το λέω!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 19 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις βελτίωσης   Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 19 I_icon_minitime30th Απρίλιος 2010, 4:46 pm

τι εννοείς το είχαμε κ προσωπικά? κ βσκ τι εννοείς είναι ανεπίσημο? (πως το ορίζεις?)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 19 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις βελτίωσης   Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 19 I_icon_minitime30th Απρίλιος 2010, 4:50 pm

Σaρδaνaπaλ0ς έγραψε:
Κι αυτό καλό είναι μαζί με το υπάρχον.
Τα άλλα που είναι σε guru version σαν ταμπέλα σε καζίνα του Λας Βέγκας φαίνονται,οπότε όχι. Very Happy

Υ.Γ. κάτι που είχα ξαναπεί,πάνω δεξιά μου άρεσε πιο πολύ όταν έλεγε το "ανεπίσημο".

χα χα χα ... αυτό λέω και εγώ ...για πλάκα τις έφτιαξα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 19 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις βελτίωσης   Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 19 I_icon_minitime30th Απρίλιος 2010, 6:11 pm

θα μπορούσε να μπει πιο κεντρικά η εικόνα;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 19 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις βελτίωσης   Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 19 I_icon_minitime30th Απρίλιος 2010, 8:01 pm

εγω ειπα κατι για το logo ,αλλα ''φωνη βοωντος εν τη ερημω ''

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 19 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις βελτίωσης   Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 19 I_icon_minitime30th Απρίλιος 2010, 11:31 pm

τιποτα ,απολαυσα στο μεγιστο τα δυο παραπανω ποστ ,σαν δυο λαχταριστα πιτα γυρο απ ολα...χαχα!


λοιπον στο δια ταυτα,εγω θα ελεγα να γεμισει το background του υπαρχοντος logo με λιγο πιο μικρες λεπτομεριες,δεδομενου οτι τα γραμματα ειναι αρκετα μεγαλα ,δεν υπαρχει θεμα συγχισης ,ενω παραλληλα θα δειχνει πολυ πιο λεπτοδουλεμενο το logo


πχ μπορεις να βαλεις ενα τμημα σχεδιου απο μια ατρακτο ,μια μηχανη ή οτιδηποτε αλλο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 36
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 19 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις βελτίωσης   Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 19 I_icon_minitime30th Απρίλιος 2010, 11:46 pm

βασικά το logo δεν είναι το τελικό, το δουλεύουμε και αυτό που έλεγες ήδη το είχαμε δεί που το είπες και το φτιάχναμε σιγά σιγά.
δουλεύουμε και μια πρόταση του giotis.

την σχεδίαση την έχει αναλάβει ο alejandro και σε αυτόν ανήκουν τα εύσημα!


Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 19 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις βελτίωσης   Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 19 I_icon_minitime30th Απρίλιος 2010, 11:54 pm

πρώτον... μισό να σκουπίσω

δεύτερον αν στο σκούπισμα πάει κάτι on topic στο trash ... ζητώ συγνώμη.

τρίτον ...@greenman ... μπράβο παιδί μου ... μπράβο , ούτε μια βδομάδα δεν είσαι εδώ μέσα και βλέπω πως τα έχεις ψάξει όλα ...χε χε κρίμα είσαι και παλιός.

τέταρτον @mech-eng (τι είναι το eng ; ) το τελευταίο παράδειγμά για logo δεν σου άρεσε ;

Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 19 Forumlogo14
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 19 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις βελτίωσης   Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 19 I_icon_minitime1st Μάης 2010, 7:42 am

Τι είναι αυτά τα παράξενα που λέτε στα spoiler των τελευταίων post???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 19 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις βελτίωσης   Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 19 I_icon_minitime1st Μάης 2010, 8:28 am

Mechanical engineer

πολυ καλυτερο αλεσαντρο το τελευταιο παραδειγμα,(στροβιλοκινητηρας ειναι?)
για δοκιμαστε και με αλλα χρωματα!!!


mechanic1 μπες στο trash να τα δεις


eca ειμαι μηχανη και οχι ανθρωπος,με εχει προγραμματισει ο παπαδοπουλος σε συνεργασια με τον κυριακοπουλο zZzzzzzzzzzzzzzzzzzZZZZZZZZZzzzzzzzzzzzzz.......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 19 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις βελτίωσης   Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 19 I_icon_minitime1st Μάης 2010, 3:40 pm

mech-eng έγραψε:
Mechanical engineer

πολυ καλυτερο αλεσαντρο το τελευταιο παραδειγμα,(στροβιλοκινητηρας ειναι?)
για δοκιμαστε και με αλλα χρωματα!!!


mechanic1 μπες στο trash να τα δεις


eca ειμαι μηχανη και οχι ανθρωπος,με εχει προγραμματισει ο παπαδοπουλος σε συνεργασια με τον κυριακοπουλο zZzzzzzzzzzzzzzzzzzZZZZZZZZZzzzzzzzzzzzzz.......

χα χα χα ... αυτό πως σου φαίνεται ;
Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 19 Forumlogo15
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 19 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις βελτίωσης   Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 19 I_icon_minitime1st Μάης 2010, 3:53 pm

τι είναι? εμένα αυτό πάνω δεξιά μου μοιάζει με ραχοκοκαλιά....
η πρώτη έκδοση ωραία φαινόταν αν κ δν ξέρω ακόμα τι είναι...αλλά με φόντο το ουράνιο τόξο είναι για παιδικό σταθμό....

πάντως όλη η φάση μου θυμίζει την παρακάτω φοτό. εσύ ....ξέρεις ποιος είσαι δν χρειάζετε επισήμανση .....κ εμείς οι υπόλοιποι....
Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 19 Greekmanagment
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 19 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις βελτίωσης   Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 19 I_icon_minitime1st Μάης 2010, 4:08 pm

ρονιστε τις λεπτομεριες πιο πολυ

με ποιο προγραμμα σχεδιαζεις alesandro el mecanico de la piase to logo kai mh to xrwmatiseis?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 19 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις βελτίωσης   Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 19 I_icon_minitime1st Μάης 2010, 4:27 pm

το paint.net

...@giotis

είναι λεπτομέρεια από αυτό :

http://aircraft.desktopnexus.com/get/36478
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 19 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις βελτίωσης   Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 19 I_icon_minitime1st Μάης 2010, 5:59 pm

Εμενα δεν μ αρεσει το νεο λογοτυπο και δεν πανε και τα χρωματα..!!

Εφτιαξα ενα για δοκιμη να δω αν αρεσει κ αν πηγαινει, ελπιζω να ειναι καλο:

Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 19 Logofromslevin


Ποιος ειναι υπευθυνος [Alejandro el mecanico, ecatodarcus] για τα γραφικα του site να του στειλω μια δοκιμη μου στο pm του..?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 19 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις βελτίωσης   Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 19 I_icon_minitime1st Μάης 2010, 6:50 pm

γαματο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 19 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις βελτίωσης   Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 19 I_icon_minitime2nd Μάης 2010, 6:34 am

Καλό είναι. Πλάκα έχει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 19 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις βελτίωσης   Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 19 I_icon_minitime2nd Μάης 2010, 1:49 pm

Χμ..Very Happy
Χαιρομαι που σας αρεσει, αλλα να ξερετε οτι το εκανα για να ταιριαζει μονο με τα χρωματα του default style [το χρωμα του φοντου δηλαδη].
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 19 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις βελτίωσης   Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 19 I_icon_minitime2nd Μάης 2010, 6:07 pm

Θα κάνουμε κάποια ψηφοφορία ανάμεσα σ'αυτά τα λογότυπα που έχουν σχεδιαστεί;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 36
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 19 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις βελτίωσης   Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 19 I_icon_minitime2nd Μάης 2010, 6:19 pm

ναι αμέ! αν είναι ας το ανεβάσει οποιος έχει φτιάξει κάτι στο αντίστοιχο τόπικ που είχα φτιάξει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 19 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις βελτίωσης   Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 19 I_icon_minitime2nd Μάης 2010, 9:14 pm

εμένα πάντως μου αρέσει το λογότυπο του slevin αλλά και αυτό με το γρανάζι που έχετε τώρα μια χαρά είναι το άλλο του alejandro παρότι πολύ ψαγμένο με μπέρδεψε και δεν μου κάτσε καλά την πρώτη φορά, είχε γίνει πάντως καλή δουλειά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 19 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις βελτίωσης   Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 19 I_icon_minitime14th Μάης 2010, 8:05 pm

επειδή πολλές φορές στα μαθήματα είναι λίγο δύσκολο να ψάχνεις 10 σελίδες για να βρεις τα χρήσιμα ποστς ανακοινώσεις -πρόοδο σειρά ασκήσεων κτλ μετά από μία σύντομη συνομιλία με τον 100darcus είπαμε να φτιάξουμε πιλοτικά ένα ποστ στο 2 εξάμηνο στο οποίο (όπως θα δείτε) θα είναι όλες οι ανακοινώσεις.
οτιδήποτε προτάσεις είναι δεκτές βσκ όχι απλώς δεκτές αλλά επιβάλλονται.
ακόμα για να μην μπερδευόμαστε καλό θα ήταν σε κάθε εξάμηνο να έγραφε μόνο ένας κάθε φορά.

το πρόβλημα είναι πως θα φαίνεται όταν μπαίνουν καινούργιες ανακοινώσεις.
μερικές σκέψεις είναι:
- σε κάθε εξάμηνο να φτιαχτεί υποφάκελος όπου θα είναι όλα τα μαθήματα κ σε κάθε μάθημα θα μπαίνουν οι ανακοινώσεις. αλλά έτσι θα γίνει λίγο πολύ περίπλοκο το φορουμ
-για αρχή πάντως στο 2 εξάμηνο θα φτιάξω ένα ποστ "ανακοινώσεις του 2 εξαμήνου" που θα μπούνε για όλα τα μαθήματα όλες οι ανακοινώσεις. θα παρακαλούσα να μην γράφει κανείς άλλος ώστε να μην δημιουργηθεί κανένα μπέρδεμα. οι νέες ανακοινώσεις θα γίνονται με εδιτ(αλλά έτσι δν θα μπαίνουν στα πρόσφατα θέματα.) πρόβλημα
- μια ιδέα είναι να φτιαχτεί κάτω από το ήδη υπάρχον "πρόσφατα θέματα" ένα πχ "πρόσφατες ανακοινώσεις" κ όποτε γίνετε εδιτ να ανεβαίνει πάνω πάνω το τάδε θέμα. δν ξέρω κατά πόσο θα ήταν βολικό κ εφικτό. κ άμα τα επιβάρυνε την σελίδα.

όπως βλέπετε χρειαζόμαστε ιδέες.
προς το παρόν θα φτιάξω για το 2εξάμηνο κ θα βάλω όλες τις ανακοινώσεις κ βλέπουμε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 19 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις βελτίωσης   Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 19 I_icon_minitime14th Μάης 2010, 9:34 pm

δηλαδη θελουμε να εχουμε τις ανακοινωσεις για καθε μαθημα ξεχωριστα?
η πρωτη ιδεα σου γιωτη αποριπτεται γιατι οπως ειπες το φορυμ θα γινει περιπλοκο.
προτεινω την δημιουργεια ξεχωριστης ενοτητας με την ονομασια ανακοινωσεις και μεσα εννια υποφακελους ,εκει σαφως οι ανακοινωσεις θα μπαινουν ως εξης :

με χρωματιστα γραμματα το ονομα του μαθηματος και μετα η ανακοινωση ετσι με μια απλη αναζητηση θα βρισκει καποιος αυτο που θελει ,στην ακραια περιπτωση που δεν θα το βρισκει σειριακα και επιπλεον δεν θα γινει το φορουμ τοσο περιπλοκο οσο με το να φτιαξεις για καθε μαθημα υποφακελο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Προτάσεις βελτίωσης
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 19 από 24Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 24  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Που μπορώ να γράψω τις προτάσεις μου για το forum?
» Προορισμοί για Διακοπές 2010!!!Προτάσεις...
» Νέες Ταινίες-Κριτική Ταινιών-Προτάσεις Ταινιών

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ :: Πληροφορίες για το forum :: Περί του forum - FAQs-
Μετάβαση σε: