Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ

Το forum των φοιτητών Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ
 
ΦόρουμΠόρταλnew postsπρόγραμμαLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Computers - Questions & Answers

Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
????????
Επισκέπτης




Computers - Questions & Answers - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computers - Questions & Answers   Computers - Questions & Answers - Σελίδα 2 I_icon_minitime1st Φεβρουάριος 2010, 7:29 am

Μιας και δεν έχουμε άλλο topic, μετέτρεψα αυτό σε γενικό topic περί υπολογιστών.
Εδώ μπορούμε να ρωτάμε απορίες και να ζητάμε συβουλές (και για software και για hardware).
Μετά την εξεταστική μπορεί να δημιουργηθεί και ξεχωριστό subforum γι' αυτό, we'll see Rolling Eyes

(Επίσης το έκανα merge με ένα topic του Μενέλαου για DVD drive που δε το αναγνωρίζει or sth)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computers - Questions & Answers - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computers - Questions & Answers   Computers - Questions & Answers - Σελίδα 2 I_icon_minitime3rd Φεβρουάριος 2010, 5:16 pm

Όλα τα καινούργια PC Games παίζουν κανονικότατα σε 64-bita Windows ?
Δε χρειάζεται να αγοράσεις/κατεβάσεις ειδική version ή να κάνεις κάποια modifa έτσι ?
(πωπω κάνω noobikes ερωτήσεις αλλά έχω χάσει κάθε επαφή με το gaming...)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computers - Questions & Answers - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computers - Questions & Answers   Computers - Questions & Answers - Σελίδα 2 I_icon_minitime3rd Φεβρουάριος 2010, 5:36 pm

Για τα καινούργια δεν νομίζω να αντιμετωπίσεις κάποια ασυμβατότητα.
Για κανά παλιό ίσως σου πει τίποτα αν και ακόμα και αυτά τα περισσότερα παίζουν..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computers - Questions & Answers - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computers - Questions & Answers   Computers - Questions & Answers - Σελίδα 2 I_icon_minitime11th Φεβρουάριος 2010, 6:41 pm

Νέο πρόβλημα! tongue
Το laptop μου έχει αυθεντικά Windows Vista από όταν το πήρα αλλά κλασσικά δε μου δώσανε CD/DVD με installer ... Έχω όμως το Product Key # σε ένα αυτοκολλητάκι. Μπορώ να κατεβάσω από κάπου το .iso με τα Windows Vista και με το product key μου να τα κάνω install κανονικά? Έψαξα στο site της Microsoft αλλά δεν υπάρχει κάπου η επιλογή Suspect
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computers - Questions & Answers - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computers - Questions & Answers   Computers - Questions & Answers - Σελίδα 2 I_icon_minitime11th Φεβρουάριος 2010, 6:43 pm

Δεν δοκιμάζεις να τα κατεβάσεις από κανά τορρεντ σαιτ και μετά να βάλεις το key σου?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computers - Questions & Answers - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computers - Questions & Answers   Computers - Questions & Answers - Σελίδα 2 I_icon_minitime11th Φεβρουάριος 2010, 6:45 pm

αν δε σου δίνουν dvd σημαίνει πως τα έχουν σε ένα partition του δίσκου σου και πρέπει εσύ να τα κάψεις...είναι υποχρεωμένοι μιας και στην ουσία αγόρασε τα win. Αν τώρα έχεις σβήσει αυτό το partiiton δεν είμαι σίγουρος αλλά νομίζω πως μπορείς να κάνεις αυτό που λες....γενικά δικαιούσε συγκεκριμένο αριθμό ενεργοποιήσεων....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 36
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

Computers - Questions & Answers - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computers - Questions & Answers   Computers - Questions & Answers - Σελίδα 2 I_icon_minitime11th Φεβρουάριος 2010, 6:45 pm

ευκαιρία να βάλεις ubuntu!!!xaxa πλάκα κάνω...
έκανες φορμάτ?? αν όχι νομίζω μπορείς να τους το πάς και να στο φτιάξουν. νομίζω οτι μπορείς να τους ζητήσεις και μια κόπια. ρώτα όμως για καλό και για κακό από εκεί που το πήρες
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computers - Questions & Answers - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computers - Questions & Answers   Computers - Questions & Answers - Σελίδα 2 I_icon_minitime11th Φεβρουάριος 2010, 6:55 pm

Το partition υπάρχει ακόμα αλλά είναι για recovery (system restore).
Βασικά δε θέλω να κάνω format αλλά να τα κάνω install και σε άλλο PC μιας και είναι αυθεντικά, μην πάνε χαμένα! tongue
Θα δοκιμάσω αυτό που λέει ο hotdog, λογικά δε θα υπάρξει problem Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computers - Questions & Answers - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computers - Questions & Answers   Computers - Questions & Answers - Σελίδα 2 I_icon_minitime12th Φεβρουάριος 2010, 12:40 am

Spyros έγραψε:
Το partition υπάρχει ακόμα αλλά είναι για recovery (system restore).
Βασικά δε θέλω να κάνω format αλλά να τα κάνω install και σε άλλο PC μιας και είναι αυθεντικά, μην πάνε χαμένα! tongue
Θα δοκιμάσω αυτό που λέει ο hotdog, λογικά δε θα υπάρξει problem Rolling Eyes
θεωρητικά όχι δεν θα έχουν ... νομίζω ότι το είχα κάνει σε κάποιο μηχάνημα ... ωστόσο μπορεί να έχει θέμα με την έκδοση (αν δεν είναι ίδια )

να σου πω κάτι όμως ;

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computers - Questions & Answers - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computers - Questions & Answers   Computers - Questions & Answers - Σελίδα 2 I_icon_minitime12th Φεβρουάριος 2010, 5:28 am

Αρχικά, θυμάσαι, έλεγα για Windows 7. Αλλά κρίμα δεν είναι να πάνε χαμένα τα αυθεντικά Vista? Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computers - Questions & Answers - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computers - Questions & Answers   Computers - Questions & Answers - Σελίδα 2 I_icon_minitime29th Μάης 2010, 9:34 am

Μηπως ξερει κανεις να μου πει, η' ακομα καλυτερα να μου στειλει Link για Fortran σε Windows 7 ? γιατι δν μπορω να βρω compatible compiler...

Question
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computers - Questions & Answers - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computers - Questions & Answers   Computers - Questions & Answers - Σελίδα 2 I_icon_minitime29th Μάης 2010, 10:24 am

έχεις δοκιμάζει το force ; http://force.lepsch.com/downloads.html . Δεν ξέρω όμως για windows 7 εγώ έχω vista
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computers - Questions & Answers - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computers - Questions & Answers   Computers - Questions & Answers - Σελίδα 2 I_icon_minitime29th Μάης 2010, 11:27 am

και εγω αυτον εχω, αλλα νομιζω δεν ειναι για 7 . εγκαταστησε το telnet, και μπες στον athena.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computers - Questions & Answers - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computers - Questions & Answers   Computers - Questions & Answers - Σελίδα 2 I_icon_minitime29th Μάης 2010, 11:46 am

άμα το θες για το2 εξάμηνο μπες ή οπως λέει ο titanomegistoterastios ή κατέβασε το putty που δν θέλει εγκατάσταση τπτ. γτ έχουν διαφορές οπότε καλύτερα να χρησιμοποιήσεις τον compiler της σχολής. κ μαθαίνει κ το unix-vi έτσι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computers - Questions & Answers - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computers - Questions & Answers   Computers - Questions & Answers - Σελίδα 2 I_icon_minitime29th Μάης 2010, 3:23 pm

giotis έγραψε:
άμα το θες για το2 εξάμηνο μπες ή οπως λέει ο titanomegistoterastios ή κατέβασε το putty που δν θέλει εγκατάσταση τπτ. γτ έχουν διαφορές οπότε καλύτερα να χρησιμοποιήσεις τον compiler της σχολής. κ μαθαίνει κ το unix-vi έτσι.
Computers - Questions & Answers - Σελίδα 2 919982 Computers - Questions & Answers - Σελίδα 2 919982

Οχι δν το θελω για το 2ο εξαμηνο!!!! Σας ευχαριστω πολυ παιδια για τις απαντησεις, θα το κοιταξω.
Οτι θελετε για πεπερασμενα στοιχεια, εγω εδω ειμαι να το συζητησουμε..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computers - Questions & Answers - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computers - Questions & Answers   Computers - Questions & Answers - Σελίδα 2 I_icon_minitime6th Ιούνιος 2010, 7:42 am

Γνωρίζει κανένας αν υπάρχει πρόγραμμα που να αφαιρεί κωδικό πρόσβασης από αρχείο .pdf;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computers - Questions & Answers - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computers - Questions & Answers   Computers - Questions & Answers - Σελίδα 2 I_icon_minitime6th Ιούνιος 2010, 8:43 am

Θέλεις πρόγραμμα να σπάει τον κωδικό ή πρόγραμμα να αφαιρεί γνωστό κωδικό από κλειδωμένο pdf και να σου φτιάχνει νέο pdf χωρίς ασφάλεια;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computers - Questions & Answers - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computers - Questions & Answers   Computers - Questions & Answers - Σελίδα 2 I_icon_minitime6th Ιούνιος 2010, 10:37 am

Πρόγραμμα που να σπάει τον κωδικό του αρχείου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computers - Questions & Answers - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computers - Questions & Answers   Computers - Questions & Answers - Σελίδα 2 I_icon_minitime6th Ιούνιος 2010, 10:49 am

εγω κάποτε έψαχνα να ανοιξω ένα zip,αλλά το πρόγραμμα που βρηκα ηταν αρκετα αργό(και λογικά όλα είναι αργα)
αν googlαρεις pdf password recovery όλο και κάτι θα ψαρεψεις

εχω και εγω ενα θέμα με το λαπτοπ μου: ειχαν από την μανα τους vista, περασα σε άλλο partition τα w7,χωρις φορματ για να μην χασω αρχεια.
μετα προσπάθησα να βγάλω τα vista και ανακάλυψα μία εκπληκτική εφαρμογή που λέγεται TrustedInstaller.
τεσπα εβαλα ubuntu livecd και εσβησα όλα τα αρχεια από την partition. Εχει μεινει ένα κουσουρι:η partition δεν φαινεται αδεια, φαινεται να εχει 20 gb, ενω μεσα δεν υπάρχει τιποτα. δεν μπορω να κάνω διαμόρφωση, συρίκνωση, ούτε να καταργήσω τον τόμο(partition). επήσης επειδή τα ειχα dual boot όταν ξεκιναει το pc με ρωταει ακόμα αν θέλω να τρέξω 7 ή vista, και μάλλον αυτο ειναι το πρόβλημα. σεντόνι τέλος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computers - Questions & Answers - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computers - Questions & Answers   Computers - Questions & Answers - Σελίδα 2 I_icon_minitime6th Ιούνιος 2010, 12:33 pm

mechanic1 έγραψε:
Γνωρίζει κανένας αν υπάρχει πρόγραμμα που να αφαιρεί κωδικό πρόσβασης από αρχείο .pdf;

Γιατί? Σκοπεύεις να αρπάξεις τα αρχεία του e-polytexneio? Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computers - Questions & Answers - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computers - Questions & Answers   Computers - Questions & Answers - Σελίδα 2 I_icon_minitime6th Ιούνιος 2010, 12:44 pm

lol
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computers - Questions & Answers - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computers - Questions & Answers   Computers - Questions & Answers - Σελίδα 2 I_icon_minitime6th Ιούνιος 2010, 12:48 pm

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computers - Questions & Answers - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computers - Questions & Answers   Computers - Questions & Answers - Σελίδα 2 I_icon_minitime9th Ιούνιος 2010, 7:36 pm

διέγραψα τον κάδο ανακύκλωσης κατά λάθος

ξέρει κανείς αν μπορώ να βρω δεύτερο?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 36
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

Computers - Questions & Answers - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computers - Questions & Answers   Computers - Questions & Answers - Σελίδα 2 I_icon_minitime9th Ιούνιος 2010, 7:40 pm

τον μπλέ??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computers - Questions & Answers - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computers - Questions & Answers   Computers - Questions & Answers - Σελίδα 2 I_icon_minitime9th Ιούνιος 2010, 7:42 pm

αυτόν που είναι πάνω στην επιφάνεια εργασίας
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Computers - Questions & Answers
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ :: Συζητήσεις :: Γενικά :: Computers-Internet-Games-
Μετάβαση σε: