Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ

Το forum των φοιτητών Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ
 
ΦόρουμΠόρταλnew postsπρόγραμμαLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Computers - Questions & Answers

Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
????????
Επισκέπτης




Computers - Questions & Answers - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computers - Questions & Answers   Computers - Questions & Answers - Σελίδα 3 I_icon_minitime9th Ιούνιος 2010, 7:45 pm

πινακας ελεγχου-εξατομικευση
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computers - Questions & Answers - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computers - Questions & Answers   Computers - Questions & Answers - Σελίδα 3 I_icon_minitime9th Ιούνιος 2010, 7:49 pm

ευχαριστώ συνάδελφε

το βρήκα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computers - Questions & Answers - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computers - Questions & Answers   Computers - Questions & Answers - Σελίδα 3 I_icon_minitime24th Ιούνιος 2010, 5:43 pm

ξέρει κανείς πως καθαρίζω το flashάκι μου από ιούς?

νόμιζα ότι δεν είχε κανέναν αλλά κάποιος μου είπε ότι έχει 3

affraid
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computers - Questions & Answers - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computers - Questions & Answers   Computers - Questions & Answers - Σελίδα 3 I_icon_minitime24th Ιούνιος 2010, 5:54 pm

κανε format.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computers - Questions & Answers - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computers - Questions & Answers   Computers - Questions & Answers - Σελίδα 3 I_icon_minitime24th Ιούνιος 2010, 6:02 pm

thx titanomegistoterastios

τελικά,έκανα virus scan
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computers - Questions & Answers - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computers - Questions & Answers   Computers - Questions & Answers - Σελίδα 3 I_icon_minitime28th Ιούνιος 2010, 2:52 pm

εχω 3 e-mails..

ενα για το msn,ενα spam κι ενα επαγγελματικο..
ειναι hotmail,yahoo και gmail αντιστοιχα..

μπορω με καποιο τροπο να τα συνενωσω για να μη χρειαζεται να μπαινω και στα 3?

επισης,το hotmail βγαζει κατι σαν μικρο αναδυομενο παραθυρο καθε δεξια οταν εχω νεο e-mail..
πως μπορω να κανω το ιδιο και για τα αλλα 2 mails?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computers - Questions & Answers - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computers - Questions & Answers   Computers - Questions & Answers - Σελίδα 3 I_icon_minitime28th Ιούνιος 2010, 3:17 pm

Να τα βάλεις μαζί δε γίνεται και νομίζω ούτε να προωθείς τα μειλ σε πρόγραμμα πχ outlook (αν και δε το εχω πολυψάξει)

Για το hotmail σου βγάζει παραθυράκι γτ έχεις ανοιχτό το msn σου...
Το πιο απλό αν χρησιμοποιείς firefox να κατεβάσεις plugin που σου λένε πότε εχείς mails .Πχ το webmail notifier που τα κοιτάει όλα.....
Μερικά τσεκάρουν και facebook......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computers - Questions & Answers - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computers - Questions & Answers   Computers - Questions & Answers - Σελίδα 3 I_icon_minitime28th Ιούνιος 2010, 4:50 pm

βσκ λογικά με outlouk γίνετε. βέβαια δε θα σου πρότεινα το outlouk. δοκίμασε thunderbird έχω ακούσει καλά λόγια. είναι το αδελφάκι του firefox
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computers - Questions & Answers - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computers - Questions & Answers   Computers - Questions & Answers - Σελίδα 3 I_icon_minitime28th Ιούνιος 2010, 4:55 pm

ευχαριστω συναδελφοι..

μου'στειλε ενα pm ο eca που μου θυμισε οτι στο chrome υπαρχει κουμπι πανω δεξια με τις υπάρχουσες επεκτασεις..

σε mozilla δεν ψηνομαι ν'αλλαξω γτ ο chrome ειναι ποοοοολυ πιο γρηγορος..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computers - Questions & Answers - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computers - Questions & Answers   Computers - Questions & Answers - Σελίδα 3 I_icon_minitime29th Ιούνιος 2010, 6:45 pm

ξέρει κανείς που μπορώ να βρω emulator για psp?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computers - Questions & Answers - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computers - Questions & Answers   Computers - Questions & Answers - Σελίδα 3 I_icon_minitime29th Ιούνιος 2010, 6:50 pm

http://www.rom-gods.net/emulators/
έχει κατηγορία κ για psp emulators. δν τους έχω τσεκάρει βέβαια.

γενικά για roms
έχω αυτά τα site για όποιον ενδιαφέρετε (ελπίζω να δουλεύουν έχω να μπω μισό αρκετό καιρό)
http://www.rom-world.com/

http://full.pleasuredome.org.uk/account.php?act=signup&returnto=

http://www.mamechannel.it/

http://www.mameui.info/

http://romhustler.net/

http://www.rom-gods.net/

http://www.pdroms.de/
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computers - Questions & Answers - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computers - Questions & Answers   Computers - Questions & Answers - Σελίδα 3 I_icon_minitime29th Ιούνιος 2010, 6:58 pm

thanx Wink

θα τσεκάρω και θα σας πω αν δουλεύουν...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computers - Questions & Answers - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computers - Questions & Answers   Computers - Questions & Answers - Σελίδα 3 I_icon_minitime8th Ιούλιος 2010, 12:25 pm

ερώτηση: ξέρετε κανένα πρόγραμμα,εκτός από Daemon Tools, που να δημιουργεί εικονικούς δίσκους (virtual drivers) ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computers - Questions & Answers - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computers - Questions & Answers   Computers - Questions & Answers - Σελίδα 3 I_icon_minitime8th Ιούλιος 2010, 12:28 pm

Virtual CloneDrive της γνωστής Elaborate Bytes..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computers - Questions & Answers - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computers - Questions & Answers   Computers - Questions & Answers - Σελίδα 3 I_icon_minitime8th Ιούλιος 2010, 12:32 pm

alpie έγραψε:
Virtual CloneDrive της γνωστής Elaborate Bytes..

Τηχ Cool

Και μια γενικότερη ερώτηση...Έχεις ιδέα ποια είναι η διαφορά του να φορτώσεις ένα iso αρχείο σε εικονικό δίσκο που δημιούργησες, απ το να το φορτώσεις σε ένα πρόγραμμα του τύπου power iso ή magic iso?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computers - Questions & Answers - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computers - Questions & Answers   Computers - Questions & Answers - Σελίδα 3 I_icon_minitime8th Ιούλιος 2010, 12:54 pm

Όταν κάνεις mount το iso είναι ουσιαστικά σαν να το καψες σε dvd και να το τρέχεις..απλά γλιτώνεις το dvd δηλαδή. Το magic iso τι διαφορετικό κάνει; Δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computers - Questions & Answers - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computers - Questions & Answers   Computers - Questions & Answers - Σελίδα 3 I_icon_minitime8th Ιούλιος 2010, 1:03 pm

είναι σαν το PowerIso η το Alcohol αν έχεις υπόψην. Βασικά με το Ντέμον τουλς,ή αυτό που μου πρότεινες κάνεις mount τα αρχεία άιζο στον εικονικό δίσκο και τα τρέχει αυτόματα,ενώ τα άλλα(μάτζικ άισο,άλκοχολ) δεν δημιουργούν εικονικούς δίσκους ,απλά ανοίγουν τα άιζο αρχεία και βλέπεις το περιεχόμενό τους.Περαιτέρω δεν γνωρίζω γι αυτό ρωτάω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computers - Questions & Answers - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computers - Questions & Answers   Computers - Questions & Answers - Σελίδα 3 I_icon_minitime8th Ιούλιος 2010, 1:06 pm

Να είχα παλιά το Alcohol πάνω, αλλά ούτε που θυμάμαι γιατί. Αν θέλεις να τρέχεις το iso για κανά install χωρίς να καις dvd τζάμπα, το Clone θα σου κάνει τη δουλειά τσακ μπαμ..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computers - Questions & Answers - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computers - Questions & Answers   Computers - Questions & Answers - Σελίδα 3 I_icon_minitime8th Ιούλιος 2010, 1:10 pm

το alcohol 120% δημιουργεί 1000% εικονικό δίσκο γιατί αυτό χρησιμοποιώ...
και το mount γίνεται πολύ εύκολα: "Υπολογιστής"->δεξί κλικ στο εικονικό drive->mount image->ψάχνουμε για το αρχείο->ΟΚ..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computers - Questions & Answers - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computers - Questions & Answers   Computers - Questions & Answers - Σελίδα 3 I_icon_minitime8th Ιούλιος 2010, 1:34 pm

ναι άκυρο...Μόλις κατέβασα το άλκοχολ και δημιουργεί εικονικό δίσκο.
Βασικά προσπαθώ να ανοίξω ένα αρχείο mds( αντίστοιχο του iso)
με διάφορα προγράμματα και μου βγάζει κάθε φορά το εξής μήνυμα:"Conflict with Disc Emulator Software detected. See http://www.securom.com/emulation_detected for more details."
και δεν έχω ιδέα τι σημαίνει αυτό...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computers - Questions & Answers - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computers - Questions & Answers   Computers - Questions & Answers - Σελίδα 3 I_icon_minitime8th Ιούλιος 2010, 1:44 pm

απεγκατέστησε το Disc Emulator Software!
έτσι απλά...
πόσα προγράμματα θες κι εσύ που να κάνουν την ίδια δουλειά;!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computers - Questions & Answers - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computers - Questions & Answers   Computers - Questions & Answers - Σελίδα 3 I_icon_minitime8th Ιούλιος 2010, 1:50 pm

o δισκος μου ειναι σαν ακορντεον..

προχθες το βραδι,ειχα 32mb ελευθερα στον 1ο απ'τους 2..
μου'βγαζε μνμτ λαθους και κολλαγε..το'κλεισα και πηγα για υπνο..

χθες,ειχε 3,5gb ελευθερα..

και σημερα,χωρις να'χω διαγραψει τπτ απο προχθες το βραδι εχει 4 gb..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computers - Questions & Answers - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computers - Questions & Answers   Computers - Questions & Answers - Σελίδα 3 I_icon_minitime8th Ιούλιος 2010, 1:53 pm

Μα δεν έχω κάτι τέτοιο...Μήπως εννοεί να απεγκαταστήσω όλα τα προγράμματα που φορτώνουν αρχεία άιζο και να αφήσω μόνο ένα?Και επίσης δεν μπορώ να καταλάβω αυτό το site που με παραπέμπει ποιας εταιρείας είναι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computers - Questions & Answers - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computers - Questions & Answers   Computers - Questions & Answers - Σελίδα 3 I_icon_minitime8th Ιούλιος 2010, 2:07 pm

δεν ξέρω φίλε μου...
εγώ ένα alcoholάκι έχω και είμαι ικανοποιημένος...
σβήσε κι εσύ ό,τι άλλο πρόγραμμα σχετικό έχεις (όχι και το Nero.. αυτό μπορείς να το αφήσεις... Razz ) και βάλε το alcohol...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computers - Questions & Answers - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computers - Questions & Answers   Computers - Questions & Answers - Σελίδα 3 I_icon_minitime8th Ιούλιος 2010, 2:27 pm

βασικά το άλκοχολ γ***ει...Δεν ξέρω γιατί το είχα διαγράψει Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Computers - Questions & Answers
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ :: Συζητήσεις :: Γενικά :: Computers-Internet-Games-
Μετάβαση σε: